bugün

Doğu Karadeniz ve Batı Karadeniz çevresinden ayrılan en önemli özelliği dağlarının geride olması ve liman hinterlandının geniş olmasıdır. Bu sebeple olsa gerek ki ticaret gelişmiştir. Tarım kentidir kendisi. Evet, delta ovası bulunmaktadır.
Aslında 216’dır.
29 ekim kutalandımı merak ediyom.
eminim pek çoğu atatürkü sevmez.
Yarın gideceğim güzel memleketim.

Sobayı yakıp Yanlızlara oynamam gerek biraz..
atatürkün çoktığı kent ancak bu kent atatürkçü değil.
Akp şehri cumhuriyet sevgisi az olan şehir.
insanıyla anlaşamadığım Karadeniz ili.
karadeniz'in adanası derler. bilmem ne derece doğru. benim için tek önemli yanı, bana orhan babayı hatırlatması.
Sinopla beraber Karadeniz bölgesindeki sevdiğim tek şehir.
yaşlı ve büyükçe çınar ağaçları çok konuşulmayan tabiat varlıklarından bu kentin. son birkaç örneğe şehir merkezinde denk gelmek mümkün. yine mert ırmağı vadisinde ve samsun- sivas demir yolu etrafında bulunabiliyorlar. eskiden ağaçsız, üzüm asmasız sokağı da yok gibiydi. belediyenin anlaşılmaz ağaç düşmanlığından nasibini almıştır.
bir sigara şehri.

solframe'de görüp ne oldu yine şehrimde diye merakla daldım ve gayet haklı serzenişler gördüm.
ağaç düşmanlığı, yapı aşkıyla yanıp tutuşuyorlar fakat yollar hala delik deşik, yamalı. nabıyonuz abi siz?
Yobazıyla meşhur memleket.
Yalnız Kızlarının fantezi dünyası çok enteresan.
adı samsun olup içinde 10 tane Samsunlu barındırmayan Karadeniz bölgesinde bir il. ayrıca Atakum bölgesine durmaksızın dikilen apartmanlar korkutmaya başladı artık.
biricik memleketimdir.
cumhuriyet sevgisi olmayan şehir.
cumhuriyet sevgisi olmayan şehir bkz refrandum ve seçimler.
Hangi samsun? Bizim samsun olmadığı kesin..
denizini özlediğim güzel şehir. özellikle gece vakti o gemilerin görüntüsü ve yıldızlar, kimi zaman yakamozun vuruşu ve güzel havası..

samsun candır.
Karadenizde olmasına rağmen Türkiyenin en anlayışlı insanlarının yaşadığı şehirlerdendir. Karadenizin izmiridir.
Merkez olarak aynı şeyi söyleyemesem de Atakum ilçesi Türkiye’de yaşanılacak yerlerin başında gelir.
laz çomarlarca işgal edilmiş kuzeyin kralıdır.
lazlar siktirolup gitse paris olur.
Karadeniz in izmir'i samsun değil sinoptur.
türkiye'nin en pis olaylarının döndüğü ilk sıradaki şehirdir. adana bunun yanında fıstık kalıyor.
Adam çıkmayan şehirdir. Samsunlular bile bu söylediğimi doğruluyor arkadaşlar.