bugün

entry'ler (98)

gece 03 00 da ateşlenen sigara

girersin yatağa, döner durursun uyku tutmaz ve balkona çıkılıp anlamsızca sağa sola bakılarak yakılan sigaradır.

her ne kadar tat vermese de ilaç gibidir o an'ın yalnızlığına. yeri doldurulamaz.

samsun

biricik memleketimdir.

gözlüklü kız

renkli ve ince dizayn bir gözlük, özellikle derste veya işyerindeyken mükemmel imaj yaratabilir. güzel kombinlenince de alımlı gösterdiği doğrudur.

fal bakmayı bilen yazarlar

bilmiyorum ama güzel uydururum. *

koray avcı

keriz silkeleyicidir kendisi.

arkadaşların gazına gelip gittik. "para veriyosun ama cidden eğlendiriyoooo" filan dediler. ızdırap oldu o saatler benim için. aldanmayın, bir halt değil.

hoşlanılan kızın üzerine araba sürmek

magandalıktan başka bir şey değildir.

dünyanın başka hiçbir yerinde tahmin ediyorum ki böyle bir selamlama biçimi yoktur.

bana bu aralar mesaj atma diyen kız

yokluktandır. birini bulmuşken muhtemelen tüm sosyal medya şifrelerini, telefon şifresini her şeyini tam anlamıyla teslim eder. düşüşü de erken olur böylelerinin. kankaları olarak toparlaması da bir o kadar sıkıcı ve ızdırap verici.

dinsiz insan dürüst olamaz

allah yazdıysa bozsun. en çok kendini dindar ilan edenlerden korkarım bu hayatta. kitabına uydurup her türlü kandırırlar. ensarları, diri diri gömülen kızları, çocuk gelinleri gördü bu gözler. daha da unutmaz. dev bir ateş olsa da kendini inançlı olarak belirtenler aynı anda yansa, yine de su serpilmez yüreğime.

vücudunu değil beynini geliştir kezoluğu

yıkanmak istemeyen cocuk; uğur mumcu'nun güzel bi sözü var: bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunmaz diye. fikrini bilmediğin kişilerin zikrini de bilemezsin. büyü de gel çocuk.

ayrıca, vücut çalışanları eleştirmek değil bu. bunu hayatının merkezi yapıp da beklentiye girenler eleştirdiğim. beyinle ilgili yazdığın kısımda sana verecek cevabım yok. çünkü; bendeki zekanın onda biri sende olsa idi, hakkında bir gram bilgisi olmadığın biriyle ilgili hüküm vermemen gerektiğini bilir, ona göre yaklaşırdın. hadi kıps.

vücudunu değil beynini geliştir kezoluğu

üç-beş ayda vücut yapmak için ağır kullandığınız o multivitaminler, aminoasitler, protein tozları sizi erkek yapıyor sanıyorsunuz ciddi ciddi değil mi?

performası 10 saniyeyi geçse, mutluluktan kendi fotoğrafını tablo yaptırıp evine asacak tipler, gelmiş burada kadınlara laf söylüyor, aforizmalar kasıyor.

vücut önemli ama sağlıklı vücut önemli. size spor salonunu tanıtan o şaklabanlar "3 ayda tüm kızlar seni kesiyor olacak yeaa" dediğinde sizin salyalar saçmanız, gereksiz bir özgüven getiriyor size. bunu kabul edin artık.

hiç hanım hanımcık sözlük kızı olmaması

siz türk kadınlarına "kezban" minvalinde hakaretvari yaklaşırsanız, tırnakları her zaman sivri olacaktır. kabul edin.

hüküm koymuşsunuz, kesin yok diye. öyle bilin o zaman. *

troll başlıklara misilleme yapmak

sözlüğü birebir size tahsil edilmiş oyun bahçeniz gibi düşünmek yerine; özellikle uyum sorununuzu aşabilmek adına bolca kitap okumanızı, kendinizce psikolojik tedbirler almanızı, rehabilitasyon sürecine başlamanızı öneririm. elinizin altında internet var. insanların fikirleri, alışkanlıkları, alışveriş biçimleri, tüketim alışkanlıkları bile değişiyor. 50 küsür yıllık devasa firmalar bile bunu göz önünde bulundurup, yeni jenerasyonu ve trendi yakalamak adına dünyanın yatırımlarını yapıyor. siz ise ağlamayı tercih ediyorsunuz. yazık size.

sürekli "yeni nesil bitmiş" diyen 70'lik amcalardan bir farkınız olsun yahu. şikayet etmek yerine gözlemlemeyi, ağlamak yerine kabul etmeyi öğrenin.

gerçi 20'li yaşlarının başındaki birinden akıl almayı bile siz kendinizce "ukalalık" veya "hadsizlik" olarak yorumlayacağınız için duvara konuşuyorum sanırım.

tanım: bir ağlama biçimi.

bey in yatakta nasıl

siz erkekler seviştiğiniz kadınların çetelesini tutuyorsunuz, ballandıra ballandıra muhabbetini yapıyorsunuz sıkıntı yok ama kadınların kendi içinde yaptıkları/yapmış olabilecekleri muhabbetler başlık oluyor. oh ne ala.

siz hala cinselliği; kadının, erkeğin kölesi olduğu bir paylaşım zannetmeye devam edin.

nişanlı bir insana yazmak

ham, basiretsiz, kişiliği tam oturmamış, ne istediğini bilmeyen bir erkek yerine kendi ayaklarının üstünde duran ve ciddi duruş sergileyen bir erkek isteyen kadınların yaptığı eylemdir. kimse ahlak bekçiliği kasmasın. adam sonuçta evli değildir, mübahtır. parsellenmiş gözüyle bakmak nasıl bir mantıktır yahu, kendinize gelin beyler. o yüzden bunu yapan arkadaşlarıma da kızamıyorum.

ha ben yapar mıyım, yapmam. orası ayrı. ben fırsatçıyım. *

ozan kabak

kim olduğunu, bu kadar popüler olunca öğrendiğim futbolcu.

tatlı çocukmuş. ne diyelim, kaçırmışız gül gibi çocuğu türkiye'deyken. *

yazar isimlerini gavat ile değiştirmek

zengin gavat bulduk yok mu dedik

ahaha.

çapulcu biriyle evlenmek

hiç tarzım değildir.

tüm dünya görüşü barış, greenpeace, çiçekler, böcekler üzerine kurulu olacak. sana kaliteli bir hayat sunamadığı gibi seni de dibe çekecek. kalsın mümkünse. bir de böylelerine "ayy çok cool" diyenleri gördükçe kadınlığımdan tiksiniyorum.

sözlüğe girerken beynini çıkarmak

olması gerekendir.

eğlenmeye, iki çift laf etmeye, bir şeyler karalamaya, iç dökmeye giriyoruz. beyne gerek yok. *

konya denince akla gelenler

muhafazakar ninja kaplumbağa sürüleri.

aldatmış kocayı aldatmak

sonuna kadar arkasında durulacak kadındır.

tek taraflı düşünmek için civcivle aynı zeka seviyesine sahip olmanız gerek.