bugün

(bkz: samsun milli piyango anadolu lisesi)
(bkz: samsun anadolu lisesi) *
çiftliğiyle,mecidiyesiyle,atakumuyla,taflanıyla,sahil yoluyla,havasıyla,suyuyla ve hele de insanıyla bir başkadır benim memleketim.
dün itibariyle anadolu üniversitesinin '19 mayısta 19 otobüsle samsundayız' sloganı ile gidipte salladığı şehirdir. * *
yeni bir yazar. hoşgelmiş.. ayrıca galiba hemşeriyiz.
sümükleri akmış bir çocuğun elinde kırıştırdığı parayı getirip, "samsaaan" diyerek bağırdığı, babasına götürmekle görevli olduğu sigara markası.
galiba memleketlim olan, hoşgelmiş 4. nesil uuser *
Kapi gicirtisinda bile horon tepmeye kalkisan arkadasin memleketi
(yani yanilmiyosam... çunku ona kalsa butun karadeniz benim memleketim diyor ama neyse...)
hep uç noktalarda olan insanların memleketi. bizim mahallede 3 deli var üçü de samsunlu. sagopa kajmer gibi bir müzik üstadı da samsunlu.*
çok hareketli ve keyifli bir şehir heryer cıvıl cıvıl bağdat caddesi gençliğini aratmayan tiki gençlerle dolu.
günlerdir deli gibi sıcak olan havası benim denize gitmeye karar verdiğim gün bozabilecek kadar manyak olan memleketim. yapılır mıydı lan bu bana..
helence'deki adı samissos olan kent. kutlu ananın şehri manasına gelirmiş.
Karadeniz' in Paris' i olarak adlandırılan şehir.
şehir merkezinin deniz kenarında olduğu nadide illerimizden. kuzey, güney, doğu, batı kavramı olmayan insanlara büyük kolaylık. iki kişinin yan yana yürüyemeyeceği dar sokakları ve kaldırımımsıları var. tabi bu iki kişi sevdicek iseler inadına yan yana yana yana yürüyebilirler. (bkz: yılmaz odabaşı - yenik serçe)
izmitten sonra cennet gibi gelen şehir. pek bi almancı bulunur yazın. muhacirler de cabası...

(bkz: kolpa sarışın türk kızları)
bir zamanların sarı filtreli, ağır fakat kaliteli bilinen sigarası. hala var mıdır bilmiyorum.
genellikle içilen ilk sigaradır.
belediye başkanı yusuf ziya yılmaz türkiyenin en iyi belediye başkanı seçilmiştir.
ilkokulda okurken her yaz tatilimi kamcuğaz ve karacaköy'ünde geçirdiğim ve hala hatırladıkça burnumun direğini sızlatan çok sevdiğim kent.
SAMSUN
Tutun Uretimi, Carsamba ve Bafra Delta Ovalari, Havza ve Ladik Kaplicalari, Ataturk Aniti, Bafra Pidesi, Vezirkopru Ilcesinin Semaveri ile meşhurdur.
Şehri tanıtımı için çekilen resimler için kaynak link:
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=920
otogarının binası havaalanının binasından neredeyse büyük olan şehir.
an itibariyle yağmura doymuş şehir. karadeniz kudurdu, boş dolmuş yok, camlarda ve balkonlarda sigara içen insanlar "geldi geldi kış geldi ohh" diyorlar. yağmurun akşam saatlerine kadar devam edeceği düşünülüyor. *
just my luck - sözlükhaber - samsun
memleketim, güzel sehir. denizi biraz pis de olsa her sene gidip denizine girdigim sehir.
20 yıldır içmek durumunda kaldığım kalitesiz cigaranın adıdır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar