bugün

entry'ler (209)

adet günlerinde bile sevişmek isteyen sevgili

(bkz: mohaç meydan savaşı)

20 mart 2014 twitter e girişin engellenmesi

Tarih 4 Kasım 2002, günlerden pazartesiydi. Bursa'da Mithatpaşa ilköğretim Okulu'nda 8. sınıftaydım. Sabah Çekirge-Heykel dolmuşuna bindim, okula gittim. Her pazartesi olduğu gibi önce istiklal Marşı'nı ardından andımızı okudum arkadaşlarımla birlikte.Sınıfa çıktım ve her zaman oturduğum sırama oturdum. Sonra ilk ders, kapı açıldı. Tarih dersinin, ismini hatırlayamadığım bir kadın hocası girdi içeri. "Günaydın" dedi, "Sağol" dedik. Rutinlerin teker teker gerçekleşmeye başladığı bir günde rutini, 14 yıldır bozulmayan rutini bozmuştu Hoca. "Sadece gününüz değil, geleceğiniz de aydın olsun çocuklar." dedi sonra. Anlayamadık, anlayamadık çünkü bilmiyorduk siyaseti. Karamsarlığını bize belli etmemeye çalışan Hoca "Bu ülke çok badireler atlattı çocuklar. Neler gördü neler. Allah sizlere yaşatmasın o günleri" dedi ve "Kitaplarınızı çıkarın derse geçiyoruz."dedi. Dersin başındaki bu vaazını da hiç anlayamadık, anlayamadık çünkü bilmiyorduk siyaseti. Bilmiyorduk siyaseti çünkü daha çocuktuk.Çocuktuk çünkü Tarih 4 Kasım 2002'ydi ve biz Berkin'in öldüğü yaştaydık. Sonra Hoca devam etti: "Bugünkü konumuz çocuklar: Osmanlı'da matbaanın yasaklanması!"

mutlu aile defteri

küfürsüz aile komedisi deniyor ama aslına bakarsanız yıllar önce çekilen the royal tenenbaums filminin aynısı ve bu filmdeki aile içi çarpık ilişki yumuşatılmış bir şekilde bu filme de yansıyor. e bu nasıl aile komedisi o zaman? ayrıca oyuncu kadrosundan dolayı beklentilerin epey büyük olduğu ancak bu beklentilerin epey uzağında olan filmdir. her şeye rağmen gidiniz görünüz, türk sineması aşkına efenim..

yılmaz özdil vs tcdd

karşılaşmanın üçüncü roundunda Yılmaz Özdil sağlı sollu vurmuş, direktleriyle rakibi yere sermiştir. Keza hırs yapmış belli çünkü rakip ikinci roundta sportmenlik dışı davranmış, yalan yanlış bilgilerle ve "Açıklamamızı basın ilkelerine yürekten bağlı Yılmaz ÖZDiL’in köşesinde görmek isteriz." cümlesiyle belden aşağı vurmaya çalışmıştır.

yasakani

5 sene önce tanışıp konuşmuştuk kendisiyle. has adamdır. muhtemelen beni hatırlamaz ama ben onu iyi hatırlarım hep

amerikada mc donaldsa evsizlerin gitmesi

evsizlerin mc donaldsa gitmesinin asıl nedeni mc donaldslarda ücretsiz tuvalet olmasıdır.keza diğer fast food zincirlerinde tuvaletler ücretlidir. Tuvaletlerin bir ara ücretlendirilmesiyle hızlıca örgütlenen evsizler mc donaldsların ortasına işemeye başlamışlardır ve bu uygulamayla baş edemeyen mc donalds yönetimi uygulamadan vazgeçmiştir. biliyoruz da konuşuyoruz.

özyeğin üniversitesi

arkadaş benim anlamadığım şu ki herkesin kalite standardı farklı olabilir ama özel üniversitelere ve orada okuyan öğrencilere direkt olarak,hiç araştırmadan "sikindirik" damgasını yapıştırmak alışkanlık olmuş. x olur, y olur, z olur farketmez. Son yıllarda dershane gibi vakıf üniversitesi açıldığı doğrudur ama bu curcunada yaş ile kuruyu birbirinden ayırmak lazımdır. Eksik yanları mutlaka vardır. Hangisinin yok ki? ama verdiği eğitim ile istediği ücret çelişmemektedir. Şöyle de bir durum vardır. Öğrencilerinin büyük bir kısmı bursludur. Neticede Türkiye'nin en zengin adamından bahsediyoruz lan. Bir baltaya sap olamamış insan vardır elbette ki ama sandığınız kadar çok yoktur yani. Son zamanlarda devlet üniversitelerinin hali ortada. Ortalık devlet üniversitelerinden vakıf üniversitelerine geçiş yapan öğrenci kaynarken tercih edilebilecek ilk üç üniversiteden biridir. Nasıl ki devlet üniversitelerinden 5 tane sağlam isim verebiliyorsak, durum vakıflarda da aynıdır. Sapla saman ayrılsın.

Not: Görüşlerimin tamamı vakıf üniversitelerinde burslu okuyan öğrencileri kapsar. Gerisi için yardırmalarınıza saygım sonsuz

ertuğrul günay

Son hareketiyle olumlu,olumsuz bir çok tepki almış ve bir şekilde gündemi değiştirmeyi başarmış bakan. http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21295696.asp

fikret orman

başkan seçildiği ilk gün gençlere önem vereceğini açıkça belirten başkandır. Batuhan ve arkadaşının yeğeni ile ilgilenmesi şaşılacak durum değildir bu yüzden.

işler güçler

şu an için en iyisidir. bu diziye gülmeyenler nelere gülüyorlar merak etmekteyim.

klas futbolcu denince akla gelen ilk isim

(bkz: george best)

sonradan müslüman olanlar neden alevi olmuyor

çok ileri düzey bir sorudur. anlaşılana göre bu soruya yanıt aramadan önce cevap bekleyen daha temel sorular vardır.

rc cola

yurtdışında hemen her yerde görebileceğiniz ve hala ucuz olan kola.

ilk defa buluştuğu erkekle yatan kız

dünyada milyonlarca var olan canlıdır. *

mehmet yılmaz

2009-2010 sezonunda Eskişehirspor forması giyecek olan, henüz 30 yaşında olmasına karşın yıllandığını hissettiren sakar yedek. hayırlı olsun.

dekanın odasına girip naber la demek

üniversitede bir odaya son kez girmek demektir.

eskişehirspor forması

2009-2010 sezonunda puma' nın üreteceği formadır.

ingilizce konuşurken yapılan en büyük salaklık

paragraftaki okay kelimesini insan ismi sanıp aynen telafuz etmektir.

uygur türkleri

üzerinden propaganda yapılmaya çalışılan millettir. ''9. yüzyıldan beri alfabesi olan, 700' lü yıllardan beri varlığını sürdüren bir milleti son 50 yıldır başkalarının kıçını yalayarak devlet kurmaya çalışanlara, 100 yıl öncesine kadar bir dili, bir alfabesi bile olmayanlara benzetmek propaganda değildirde nedir'' dedirten millettir.

engin baytar

sezon sununa kadar Eskişehirspor a kiralanan futbolcu.