bugün

aci cekme ve curumeyi temsil eder. dongu anlamina gelen kelime hindistan'da oynanan bir cocuk oyunu isminden gelmektedir. insanlar bu dongu iceresinde kendilerine aci cektirdiklerinden icinden cikilmasi gerekmektedir. nirvana'nin tam tersi. su anda icinde oldugumuz sey. bosuna icinden cikmaya calisip kendinizi yormaya gerek yok.
Hindu dinlerinde ve Budizmde reenkarnasyon çarkı.
mükemmel bir the tea party şarkısı.

please would you tell me my friend
which direction is the way?
because i'm lost, i'm confused
this reality we choose
is a long, long way from the dream

all you'll feel is pain and suffering
wading through samsara

yes but i've heard that before
from those teachers of dreams
but it's old and it's cold
i just can't feel it in my soul
am i damned to a life of extermes

all you'll feel is pain and suffereing
wading through samsara

but i've looked to the east
and i've prayed in the west
what i know, what i've see
you just couldn't imagine
where i've been
and i feel at this time
i just need to rest
and i'd like to stay here
i would love to stay here
would you let me stay here, please...
Herkese yakışmayan bir kadın parfümü markasıdır.
2006 çıkışlı yakuza albümü.

1- cancer industry
2- plecostomus
3- monkeytail
4- transmission ends signal lost
5- dishonor
6- 20 bucks
7- exterminator
8- just say know
9- glory hole
10- back to the mountain
Samsara bilinci, süzen, ayıran, seçen, tercih yapan ve yargılayan bilinçtir.
Nirvana bilinci ise ayırmayan, yansız, bütüncül, kavrayan, açık ve yargılamayan...
ust nota : yasemin, orta nota : *yasemin, sandal agaci, gul, alt nota : vanilya.
(gul ve vanilya notalari agir basmaz, yasemin ve sandalagaci karisimi yayilir etrafa, ki boylesi daha iyidir)

guerlain parfumudur. diger tum kokulari gibi bu da iyi bir calismadir. 20 yildir piyasada barinmaktadir.

pudrali bir koku oldugundan mutevellit kadin kokusu gibi durabilir. zaten 25 civari yasin altina pek tavsiye etmiyorum. ben tam sinirda oldugum icin kullanabilirim. kokularindan bunaldigimdan dolayi cok sik parfum degistiririm, o acidan koku imzam yoktur. benim tarzimdaki hemen her parfumu kullanmisimdir, tarzim olmayanlari da tanirim bilirim. bu parfum, ne kadar kullanirsam kullanayim bikmadigim, hala severek kokusunu burnuma burnuma cektigim, sicak, kadinsi olmasina ragmen agir olmayan* bir parfumdur.

herkesin tenine gitmez, kiminde o mis gibi notalarini sirasiyla ortaya cikarirken kimilerinde sadece alkol kokar. ya da keskin, agir, bayiltici bir koku yayabilir. oyleyse sakin ama sakin kullanmayin,kendinizi bogmayin. bu durumda cevrenize de rahatsizlik verirsiniz istemeden.

eger bu parfumden hoslandiysaniz fakat teninize gitmiyorsa, o zaman sadece kiyafetlerinize sikabilirsiniz, yine o pudrali sicak ve kalici kokuyu yakalarsiniz.
the tea party'nin bir başka oryantali.enfestir her şarkıları gibi. (bkz: loopa alınan şarkılar)
Kartal şenliklerinde tanıdığım tarzları Kazım Koyuncu'yu andıran henüz keşfedilmemiş kaliteli bir Karadeniz rock grubu.
vedalar'da ki ruhların göçü... buna göre ölen ruhlar yunanistan'a göç etmiştir.
(bkz: samsara çarkı)
ron fricke'nin baraka'dan sonraki son şaheseri.
vertigo'nuzun atak dönemindeyseniz yaşayabileceğiniz en berbat tecrübeye sebep olabilecek belgeseldir. koltuğunuza saplanıp kalırsınız, kalkıp gitmek istersiniz dizleriniz tutmaz, mide bulantınız artar, başınız döner ve ölmek istersiniz.
samsara adlı belgeseldeki bu sahne beni benden almıştır:
http://www.facebook.com/p...o.php?v=10151483375474578
"doğum, yaşam ve ölüm" den oluşan döngüdür.
Ayrıca Guerlain'in en eski ve en ünlü parfümlerinden biridir. Pek fazla kullanılmadığından orada burada koku piştisi olma şansınız düşüktür. Dikkatli kullanılması gereken bir kokudur her tene gitmez.
Ron Fricke yönetmenliğinde çekilmiş olan, 2011 yılında gösterime girmiş belgesel. hem belgesel, hem görsel şölen, hem de sanatsal bir çalışma.

dünyanın farklı coğrafyaları, iklimleri ve kültürlerinden oluşan harika bir kompozisyon var. kullanılan çekim teknikleri, efsunlu manzaralar ile yeryüzü kocaman bir sahne misali kullanılarak izleyicide illüzyon etkisi yaratıyor.
doğanın sunduğu güzellikler, muhteşem mimari yapılar, farklı koordinatlarda benzeşen ve ayrışan noktalar etkili bir biçimde yansıtılıyor. bununla birlikte; insanın doğa ile münasebeti ve dünyaya egemen olan insanoğlunun trajik manzaraları(tüketim çılgınlığı, doğallıktan hızla ulaşarak kendisi ve çevresini hızla kemiren, makineleşen insan) eleştirel bakış açısını yansıtıyor.

yönetmenin benzer yapıda olan diğer eserlerini de izlemenizi tavsiye ederim.

http://www.imdb.com/title/tt0770802/?ref_=rvi_tt
bazı bölümleri insanların ne kadar aç gözlü, bencil, vahşi, tüketim çılgını ve haysiyetsiz olduğunu özetleyen belgesel. insanlar gerçekten mide bulandırıcı.
Dinlendirici bir tesiri olan harikularide bir belgeseldir. Kelime anlamı budizm' de rearkarnasyon, sonsuz döngü olarak açıklanır.
güzel bir tungevaag & raaban şarkısıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=_eVNU59Q_MU
An itibariyle tv2'de yayınlanmaktadır.
insanı insana anlatan en güzel belgeseldir. Belli kriterleri kendi içinde irdelerken düşünmeye iter sizi. Ayrıca müzikleri de oldukça güzeldir. Tek kelime etmeden, 50 yıllık hayatlarında 5 dille anlatamayanlara inat anlatırlar.
kapitalizmin insanlık kavramını ne hale getirdiğini anlatan geçenlerde sınavda anlattığım izlenesi başarılı belgesel.
Genç bünyeye sıkıcı gelebilecek bir belgesel , ama güzeldir izlenesidir. Aynı zamanda doğu dinlerinde reenkarne ye eş bir kavramdır. Ayrıca budizmde bohdi yani aydınlanarak bu çemberi kırmak mümkündür ve çemberi kırmanın hakikatı öğrenmektir. Bu çemberi kırmak demek nirvana ya ulaşmak demektir aynı zamanda.
2011 yapımı, ron fricke belgeseli. bana göre görsel bir şölen. ilk sahnelerde "bir anlatıcı olsaydı daha iyi olmaz mıydı?" dedim. sonrasında ise neden diyalog ve anlatıcı olmadığını çok net gördüm. tamamen size bırakılmış anlatım, eminim herkes farklı tatlar almıştır. dünya, insan, doğum, yaşam, ölüm, vahşet, karmaşa, sadelik, olağanüstülük vs ne ararsanız var. o kadar çok sahne var ki anlatılması gereken. aslında anlatılmaması gereken. yalnız izlemek ve hissetmek gerekiyor. ben "bu zamana kadar nasıl izlememişim" diye baya hayıflandım. müzikler inanılmazdı, her görüntü için özenle seçilmişler sanki. mutlaka izleyin mutlaka..
guerlainnin en güzel kadın parfümü.

O gibi kokar.
güncel Önemli Başlıklar