bugün

bir parfüm markasi.
fransız bir kozmetik markasıdır. çok pahalıdır ama çok da kalitelidir. rujları 80 ve 100 lira arasında değişir çok pahalıdır ama o kadar güzel renkte ve dudağı yumuşatan rujları var ki piyasada o kadar kaliteli ruj görmedim. parama kıyıp aldığım rujdur. haa birde fondotenleri, farları filan çok güzeldir.
idylle adındaki bayan parfümünü bilirim. hoş ve pahalı bi kokudur meret.
insolence isimli parfümü yıkandıktan sonra bile geçmiyor. bütün dolabınıza, nevresim takımınıza, koltuklara bile siniyor koku. tabi bir de mis gibi şeker kokuyor.
bir bayanı mutlu etmek için lütfen bu markanın ürünlerini ona hediye ediniz.
özellikle bronzlaştırıcı serisi ile açık ara birinci olan kozmetik markası.
erkek parfümleri için konuşacak olursak bu markanın kaliteli parfümleri Türkiye'ye gelmeyenlerdir. Lidge diye kısaltılan popüler parfümü bence vasat. Kalıcı ve farkedilir olduğundan Sevildiğini düşünüyorum.
Bb kremini cok uzun zamandir kullaniyorum. Sivilce yapmiyor. Ne islak ne mat bir durusu var. acik ara en iyi bb krem.
Ama yuz serumunu hic begenmemistim.

Cok pahali sephoralarda satilan kozmetik markasi.
mon guerlain adlı parfümü teninize ilk sıktığınızda pek çekici gelmezken durdukça güzelleşir. bana ilk anda ağır gelmesinin sebebi ise muhtemelen üst notalarında yer alan carla lavantası. * parfüm cildinizde durdukça orta notalardaki zambak kokusunu daha net hissedebiliyorsunuz. bence sonbahar için güzel bir seçenek olabilir lakin ilkbahar ve yaz için ııh, cık, olmaz.
En beğendiğim parfümlerimden birinin markası.
Birçok ünlü markanın parfümü 6-7 farklı ton yelpazesinde gezinir ve bu aralıklarda günün sonunda birbirine benzer.

Yani örneğin versace’nin bir kokusunun benzerini/yakınını gidip hugo’dan, prada’dan, dior’dan vs illa bulursunuz. Bilinen moda markaları içinde aslında niş koku bulunmaz. En iyi ihtimalle bir marka biraz riske girerek farklı bir koku çıkartır, o yıl ödül alır veya çok talep görürse 1-2 yıl içerisinde diğerleri de yakın tonlarda kokuları piyasaya sürer.

Bu duruma istisna olarak şu ana kadar -türkiye’de- görebildiğim bir tek atkinson ve guerlain var.

Atkinson Niş koku mu? evet, diğerlerinin tamamından farklı ve bunu çok net belli ediyor ama şahsen bana hitap etmiyor.

Guerlain ise nişlik anlamında bambaşka bir dünya. Diğerleri parfümse bu başka bir şey. Kalıcılık konusunda çok ileri düzey değil (yine de ortalama üzeri) ama farklılık ve elegance açısından oldukça iyi. Özellikle encens mythique ve santal royal parfümleri çok çarpıcı.

Bir de bazı parfümlerinin şişe kapaklarının üzerinde örümcek arması var ki; kullanılan çiçek, ağaç özlerinin saflığı nedeniyle ciddi ciddi arıları vs çekmesine dair ilk dönemlerden kalma bir uyarı işaretiymiş. Satış stratejisi olarak magazinel bir hikaye mi, gerçek mi, bilemiyorum.

Ancak şu kesin ki, parfüm yapmayı biliyorlar.