bugün

Ne sempatik adamdı bu. Özledim vallahi. inşallah iyi ve mutludur.
bir zamanlar medyatava ligte birlikte top koşturduğumuz saydığımız, sevdiğimiz, gürleyendağımız.
Ben buralarda koştururken yazar olmaya çalışan mod.
iy bir yazar.
eskiden güzel yazardı bu adam. sonra moderatör yaptılar adam yazmaz, yazsa bile eski tadı vermez oldu. belki moderatör olması ile bir alakası yoktur içeriklerinde ki değişikliğin belki sadece zamandır sebep! ama eskiden güzel yazardı bu adam.
beşiktaş maçında, kendini yerden yere attığını tv den gördüğüm, sağlam insan.

kırık, çıkık yoktur umarım.

evet.
sadece bir moderatör değil aynı zamanda müthiş bir insandır. "adamlık" diye bir şey olsa mutlaka salca'da olurdu.
yazarlar hakkında bazı görüşlerin yapılması gereken zirve.

sol frame'de yazar başlıkları çoğalmaması açısından, aklıma gelen yazarlar hakkında bir kaç şey söylemek istiyorum;

öncelikle bana yol arkadaşı olan, montajelemani, yawuz, don santino corleone ve sivrisinek'ten oluşan bursa ekibine çok teşekkürler. moralim bozuk olsa da, bana hep destek çıktılar, moralimi üst seviyeye çıkarmaya çalıştılar. bu çabaları bile benim için çok önemli. kötü gün dostu olduklarını, bir kez daha kanıtladılar.

devedikeni, karga, atan alır spor, ümit ve tucimania'dan kurulu istanbul tayfası ile aldığımız ortak kararla hareket edip, kafa uyumu sağladıkları için, onlara da teşekkür ediyoruz. uludag sozluk gezici moral ekibi olarak ankara'ya renk katmak adına bu zirveye katılışı onlarla düzenlemek gerçekten çok keyifliydi.

organizasyonu yapan arkadaşlarımız katılımcı listesi yapmadığı için, bazı kişiler hakkında yazmayı unutabilirim. o sebepten dolayı, bu entry sonrasında editlenecektir;

redwinemania: bu adamla uzun zamandır tanışıyoruz. kendisi has beşiktaşlı ve görmek istediğim bir insandı. ama sadece ben onu değil, o da beni görmek istiyordu lakin bir türlü denk gelemiyorduk. sonunda muradımıza erip, bir zirvede denk geldik. kendisine satıcı derim, bir organizasyonu beceremedin derim ama her ne kadar satıp, bazı aksaklıklar yaşatsa da çok severim. her şeyden önce temel sağlam, adam beşiktaşlı. özünde iyi biri. bu sezon bir beşiktaş maçına mutlaka beraber gideceğiz. ayrıca ocak ayında kendisi bursa'ya geleceğine dair söz verdi. eyvallah kardeşim..

gothic evil: gece boyunca kendisiyle sık sık uğraştım. ama iyi adam vesselam. insan sevdiğiyle uğraşırmış, kanım ısındı. o belki bana kendisiyle bu kadar uğraştığım için bana gıcık oldu ama benim onun hakkında pozitif en ufak bir düşüncem olamaz. bu zirvenin olmasında onun da büyük payı var, kendisine teşekkürlermizi sunuyoruz. zirvede kendisine yaptıklarımdan dolayı üzüldüğünü düşündüm, resmen benim içimde ki zirveye gölge düşmüştü. fakat telefon görüşmesinden sonra, tekrar güneş doğdu. neyse ki durum sandığım gibi değilmiş. şubat ayında bursa'ya gelecek, söz verdi..

kırmızı başlıklı istasyon şefi: adam öyle bir eğlendi ki, resmen dağıttı kendini. ama herkes onu eğlendirmek için uğraşmalıydı. sonuçta ev sahibi, iyi geçinmek lazım. bizi en kral şekilde evinde ağırladı, çok memnun kaldık. ankara'nın o dondurucu soğuğunda bizleri sokakta bırakmadı. ne kadar teşekkür etsek az.

fewzi1907: bu adam sözlüğe ilk girdiği zamanlar aynen şu şekil düşünüyordum; "hah antu.com'dan biri daha gelmiş." sonrasında bir yazmaya başladı bakıyorum ki takımını eleştiriyor, beşiktaş'ın iyi ve kötü yanlarını objektif bir şekilde söylüyor. takdir etmek için özel mesaj attım. sonrasında bir de zirve de tanıdım, özel mesaj attığıma hiç pişmam olmadım. karakter olarak söylenen her şeyi aynen hakediyormuş. helal olsun fevzi, aynen böyle devam..

zabalayn: sağolsun varolsun bizi satmadan zirvenin ertesi gününe kadar bizlere eşlik etti. sürekli insanları gözlemledi, kimin ne yaptığını çok iyi takip etti. bence zirvede insanlar hakkında önemli fikirler edindi. yakın zamanda sözlüğe yazar oldu ama ankara'da bulunan yazarlarla iyi bir uyum sağlamış. efendi bir adam, umarım bu halini hiç bozmaz.

gmp: kanatçı'ya geldi. sima olarak bildiğim için, ilk olarak ben selamlaştım. adaşız bu adamla, öyle bir benzerliğimiz var. kendisi fenerli ama daha hiç futbol muhabbeti yapamadık. kanatçı'dan kovulunca barı hemen organize etti, adaşının hayatını kurtardı. o olmasa ya bir mekanda sıkış tepiş eğlenecektik ya da donma tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktık. zirvede emeği geçmiştir, kendisini unutmamak lazım.

shyer: bu adamla nesildaşız, daha hiç görüşememiştik ve nasıl sevimli adammış. bir zamanlar msn de çok geyik yapardık ama sonradan sözlüğe ara verdiği için bir kopma oldu. mekandan içeri girdim, biri boynuma sarıldı. önce bir tedirginlik oldu, dedim napıyoruz. vay salça sen misin yaa, bu akşam sana hep içki ısmarlıcam dedi durdu. ben de zaten direk tanıdım, kim olduğunu anladım. fotoğrafını görmüştüm, sima olarak biliyorum. biraz konuştuk, müjdesini vereyim.. sözlüğe tekrar yazmaya başlayacak. ama kimse bu adama göz kulak olmamış, kafasına göre içmiş. geceyi erken noktalamak zorunda kaldı. ama 1. yaş zirvesi ve akabinde yapılacak bursa zirvesinde bu adamla çok eğlenicez, hissettim bunu..

ismail aq: bir isyanın parçası. ismail'e olan yakarışın sembolü.. zirvede hiç bizi satmadı, sonuna kadar dayandı. bazen bar köşelerinde az daha uyuyacak sandık ama yıkılmadı ayaktaydı, yazarlarla başbaşaydı. helal olsun..

mystery: bu sıpayı sözlüğe kazandırdım. baktım ki ankara'nın önde gelen isimlerinden olmuş, herkes çok seviyor. bir süre aramız açıktı ama bayramlarda insanlar barışıyorsa, zirvelerde de insanlar barışıyormuş. hasret giderdik. benim babaannemi bile tanır kendisi, o derece yakınızdır.

seamea: cumartesi sabahı msn konuşmasında bana moral vermek için elinden geleni yaptı. "yiğidi öldür, hakkını yeme" demişler. bunları söylemesem ihanet etmiş olurum. bildiği dövüş sanatını üzerimde hiç denemedi. zaten öyle hiç aikidocu tipi yok, pek bir hanım. aramızdan erken ayrılmak zorunda kaldı ama içi burkuktu, bunu hissettirdi.

pammuk: kendisi bacımdır. bana adaşımın emanetidir. pamuk helva gibi bir insan. araba da kullanmasını biliyormuş, bunu kanıtladı bana. tanıştığıma çok memnun olduğum yazardır.

marla singer: kanatçı'da kendisini hiç göremedim. sonra bara gittik, ancak orada tanışabildik. aslında samimiyetimiz vardır, msn de konuşuyorduk ama kendisini o ana kadar hiç farketmemiştim. neyse ki sonra yanıma geldi de, konuşabildik. o da zirveyi en son terk edenlerden.

witch: ev zirvesinin gülü. birinci nesil olduğu halde, sözlük 1 yaşına geldi, daha kendisiyle ancak denk gelebildik. sürekli yüzünde bir tebessüm, böyle eğlenceli tavırlar. neşe saçıyor etrafa. saçtığı neşelerden bir kaç parça da benim suratıma geldi.

peytonpeyton: valla enişte mi yazar, bu ablamız mı ben çözemedim. enişte ile bir samimiyet kurmuşuz, sözlükte sanki o yazıyor. uzun zamandır mesajlaşıyormuşuz da, ilk kez görüşüyoruz imajı çizdik. ama bu yazar ablamız da pek iyi birisi. yalnız yeğenimi getirmemiş, onu göremedim. neyse başka sefere artık..

polen: kendisi belli ki sosyetik biri. evinde herhalde ayakkabıyla dolaşıyor. koltukların üstüne bile ayakkabılarıyla çıktı. çıkar ayakkabılarını dedim, "yaa uğraşamam" dedi. sonrasında garsonlar onun bu halini gördü, ben o sırada yanında olduğum için, garsonun ona bakışlarını farkedince gidip konuştum. adamlar sizde koltuk ücreti alıcaz dediler. ben de "yaa mazur görün, kendisi üçüncü nesil, daha yeni yeni öğreniyor her şeyi, bir dahakine yapmaz" dedim.. affettiler.. beni mahçup etmesin, bir daha koltuğa ayakkabılarıyla çıkmaz inşallah maşallah..

freedean: ankara'da yaşayan, tanıdığım ilk bayan yazardır. onca uzun zamandır konuşuyoruz, zirvede daha ben ortama ısınamadan aramızdan ayrıldığı için bir türlü konuşamadık. bir daha ki zirvede daha çok konuşma fırsatı buluruz inşallah..

dramtatatam: fasıl zirvesinden kovulmayan belki tek yazar. bara gidildiği vakit aramıza katıldı, öyle bir göründü, sonrasında zirveden ayrıldı.

ayrıca bu zirve sonunda devedikeni, montajelemani, salca ve yawuz dörtlüsü, arka arkaya sıralı dört hafta sonu, dört farklı ilde, dört zirveye katılarak kırılması güç bir rekora imza atmıştır.

(bkz: 11 kasim 2006 fasil reloaded zirvesi) *
(bkz: bursa arap sukru zirvesi)
(bkz: izmir in dağlarında çiçekler açar zirvesi)
(bkz: ankara ben degil duvarlar sarhos zirvesi)

temiz yazmısın zirvenin özeti budur. ellerine sağlık.
efsane beşiktaşlı. sevdiğim bir abimdir. saygılar.
zirve yazari.
Olm adamı unuttunuz lan böyle bi adam vardı.
öncü salçayı iyi yapar. ana moderatörmüş lan.
yakışıklı abimiz.
Salça bey yine çok şıksınız.
işte bu;

görsel
bayramı mübarek olasıca başgammaz yazarı.
Belki bir gün bende onun gibi moderator olurum hissini uyandıran yazar efendi.
Çok dengesiz bir mod. ilk konuşmamızda iddaalaşmıştık, onunki doğruymuş sonra çok absürt mesajlar atmaya başladı. Uzaylı ile yazışıyorum sandım. "ben ali kıran baş kesenim hiiaa" dedi. 2. Kez işim düştü mod. Vasfını kullanmak istedim bana ayar verdi "ben 1.nesilim höö küstah seni" dedi ben şikayetlerimi yazdıkça bir anda "tamam artık gammaz yaptım seni " dedi. Gammazlık iyi hoş da bu salça da bir hoş. Sevimli deyip başını sevin minik iltifatlar yaşama sebebiymiş. Çılgın mod. Dür, gammazlığımı ona borçluyum.
(bkz: yaran yanlış okumalar)
(bkz: salsa)
Sözlüğün en çalışkan moderatörü.

July bunun yanında hiç aq. Diğerleri de öyle.

Mka ile sözlüğü ele geçirecekler kesin. Net.
görsel

şöyle karizma olamadım amk.
Sözlüğün en çalışkan modu. Aylığı ne kadar merak uyandırıcı.
radyo hakkında bilgi almak istememle bir mesaj attım''13 saattir dön(e)medi''

kendisini sözlükte görürsem tutmayın beni.

http://www.youtube.com/watch?v=AFa1-kciCb4#t=85
adamin dip sosudur. ellesmeyin lan!
bugün youtube da iZledim bu top sakallıyı.

cine 5 te. en son populasyon falan filan diyordu ki sunucu salcaya tamam dedi döndü ekşiciye bu işin uzmanı sizsiniz galiba devam edelim diyince altıma sıçtım utancımdan.