bugün

entry'ler (351)

orjinalinden iyi coverlar

metallica - turn the page
volbeat - I only wanna be with you.

eskiden güzel olan şeyler

insanlar.

tuna kiremitçi

instagramda 2 hafta önce paylaştığı fotoğrafları farklı bir açıklamayla sürekli tekrar paylaşan yıkık. icraatlarının hiçbirinde samimi olduğunu düşünmüyorum. 2000'lerin ilk yarısında dönemsel boşluk ve biraz da kovalayarak bir yerlere gelen ve hala oralarda kalan çok kişi çıktı. onlardan biri işte. şovmen. fazlası değil.

sürat kargo

geldik yoktunuz yalanı ve kargo kaybetme konusunda zirve. geri bildirimde de bulunmazlar. çalışanları oldukça kabadır. özellikle kartal atalar şubesi.

tuna kiremitçi

sıfır yetenekle de ülkede müzisyen ve edebiyatçı olunabileceğinin kanıtı. biraz şans biraz da bu işleri kovalamak yeterli. sınırlı olan üretimlerini şöyle dikkatli bir şekilde incelediğinizde hak vereceksiniz. zaten sanatın birden fazla dalına bulaşmaya kalkan ve hepsinde başarılı olan çok isim bulamazsınız. işi gücü bıraktığında çevresindekiler hariç çok da hatırlanmayacak kişi.

yalnız yaşayanların evlerinde olmayan eşyalar

kelepçe, kırbaç.

neden iki mememiz var sorunsalı

iki elimiz olduğu için.

ilk buluşmada hesabı ödeme sorunsalı

ilk buluşmada genelde ''bir sonraki senden olur'' diyerek ben öderim ve ikinci buluşmayı garantilerim. (tutmadığı durumlar olmuştur onlara da zehir zıkkım ettik)

flo

güzel çalışan firma. sitelerinden 2 tişört siparişi verdim. bir ürünü gönderemeyeceklerini, ürünün kusurlu olduğunu ve para iadesi gerçekleşeceğini söylediler ve bunu gerçekleştirdiler ki zaten yapmaları gereken bu. daha sonra bir kargo daha geldi hem o tişört hem de 50 liralık hediye çeki verdiler. kusurlu ürünü dahi size iteleyip sizi haksız çıkaran firmalardan farklıdır.

telefon alacaklara tavsiyeler

(bkz: nokia 3100)

yabancıların türkleri arap sanması

can sıkan ama yapabilecek bir şeyinizin olmadığını fark ettiğinizde eğlendiren olaydır. yıllar evvel konuştuğum brezilyalı bir dişi latin alfabesiyle yazdığım için rahat olmamı ve arap alfabesiyle yazabileceğimi söylemişti. yetmezmiş gibi babamın kaçıncı evliliğinden olduğumu sormuştu. o dönemler canımı sıkmıştı fazlasıyla.

14 ağustos 2019 liverpool chelsea süper kupa maçı

elinde fazladan bileti olan birinin kapımı çalmasını istediğim maç.

secret missile

pentagram'ın bu parçası, mordred-state of mind parçasının 30. saniyeden sonrasıdır. yine de severiz.

eski sevgilinin nişanlanması

ortalığın ve adamın amına koyandır.

max cavalera

19 kasımda Türkiye'ye gelip Roots albümünü baştan çalacak olandır. Konsere beraber gitmek isteyenin mesajını beklerim.

cm 03 04

oyunu oynadığım ilk senelerde bir menüye girmiştim. oyunun yapımında emeği geçen isimler yazılıydı. craig hunter , graeme kelly hatırladıklarım arasında. daha sonra bu adamların kendilerini oyunda oyuncu yaptığını fark ettim. ve o zamanlar 3 yıllık mukavele imzaladığım liverpool'a direkt almıştım. özellikleri çok kötüydü ama şaşırtıcı derecede 7'nin altına düşmüyorlardı. en azından beraber takımı olmuştuk. daha önce fark eden oldu mu bilmiyorum ama bu da böyle bir anıdır.

championship manager 2008

cm 03-04'ün gölgesinde kaldığına inandığım oyundur. ikisini de 12 senedir yılın belli aralıklarında oynuyorum. cm 2008'in de cm 03-04 gibi birkaç bugı var. mesela cm 03-04'de hazırlık maçında aynı anda tüm takım oyuncularını çıkardığınızda bazen maç devam edebiliyor , rakip boş kaleye gol atabiliyordu. bunda da belli başlı defans oyuncuları her kafa vuruşu şansını gol yapıyor. liverpool'da antwi ve agger bir sezon ikisi beraber toplamda 20 gol atabiliyor mesela. cm 03-04'den iyi olduğunu düşündüğüm yanı ise sürdürebilirliği. cm 03-04'de 10 seneden sonra oyuncu sayısı azalmaya başlıyor. cm 2008 ise sürekli üretiyor. büyük ihtimalle dünya rekoru bana aittir. 2007'de başlanılan oyunla 2260'lara gelmiştim. save bozuldu. ve hayatımın en kötü haftasını geçirdim.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

sepultura - spit.

mutsuz olma nedenleri

sevgilisizlik.

evlenilecek kadın

üniversitede veya iş hayatının başlarında bulunamamışsa zor bulunandır.