bugün

kits albümünden sonra ölen rapper. yani en azından benim için öldü.
rap müziğin yıllanmış şarabı...

--spoiler--
ilk başta suya kanar gibi kandım, Sözlerine inandım herkesin kalpten, çok içten.
Bu uykumdan uyanmam zaman aldı, Uyandım, uykusuzluk başladı aninden, aniden.
Yıllar öğretmenim oldu, gerçek zor okuldu. Kaçtım dersten, derslerden, isterdim uyanmak birden, Bir kötü kabustan cidden, aniden. Sahiden.

--spoiler--

hala kalbimizde. nankörlerin sevmemesi normal. gece kulaklığı takıyor burada adama saydıranlar! utanın.
romantizma albümünden sonra ölen rapper. yani en azından benim için öldü.
müziğe ''ovvvv günah'' gözüyle bakan adamların fikirlerine alet olduktan sonra azalarak biten rapçi. dilediği kadar yeni albüm çıkarabilir kits'ten sonrası yok benim için.
galiba'sı güzel olan rapper.
geçenlerde bilmiyorum adlı yeni parça çıkarmış olan rapper. Ben beğendim
görsel
Eskiden dinlerdik.
O hızlı söylemiyor aslında biz yanlış anlıyoruz kardeşim azcık özümseyerek dinleyin ve kendinizi sorgulayın okadar...
Mevsimler gibisini ne dinlerdim be.
10 yılı geçmiş dinlemeye başlayalı.Öyle şeyler çıkıyor ki kaleminden şairler yanında halt etmiş.
bir adet sanatçı. şu sıralar yaptıkları itibariyle kendisine rapçi demek saygısızlıktır. hem rap müziğe, hem kendisine. sagopa kajmer öyle bir noktada.

ha on yıl öncesini sorarsan, türkiye'nin tartışmasız en iyi üçünden biridir. kime sorarsan sor, ilk üçten düşmez o zamanların sagopa kajmeri.

dj mic check derseniz, o hala türkiye'nin en iyi prodüktörü. da poet falan geçin bunları.
Yani rap ile arasında bir bağ olsa da oldukça farklı bir yoldadır artık kendisi, ya da fanlarina gore rapi değiştirmiştir.
ideolojisinin sikilip bir köşeye atıldıktan sonra şarkı sözlerindeki kültüre bakılmasının gerektiği adam. Acilen. Çünkü artık "ay o pis yobaz ya falanca şarkısında Atatürk'e şöyle şöyle demiş dinlemeyelim ay lana del reyin burnu estetik dinlenir mi" hölölölerinizden bay geldi. Sizin nefretiniz beni yoruyor yemin ederim.
Rabbi rap ile anlatmayı başaran tek kişiliktir.
Üstaddır. Candır.
Kim nederse desin türkiyedeki en kaliteli rapçidir.
rapten aşırı anlamam ama kulak denen bir şey var abi bu adam bence rap yapmıyor. arabeske yakın bir şey. ama seviliyor.
sizin üstad diye nitelendirdiğiniz adamlar ceza ve fuat, Sagopa Kajmer sayesinde ünlendi. Ayrıca Sagopa rap müziğine 17 yılını adamış bir adamdır. Eski Sagopa Yok şimdilerde bu bir gerçek.
Çektiği duman sayesinde binbir türlü yola sapmış rapçi.

Edip Yüksel denen ne olduğunu şaşırmış birini desteklemek nedir be kardeşim? Herşeyi anlarım ama bunu anlamam. Hem maneviyata dayalı parçalar üret hemde en büyük maneviyatlardan birini inkar eden bir kolpanın peşinden git. De git işine.
yüzyülın şairi, gelenegin bekçisi, aruzun efendisi.
son şarkısı "bilmiyorum" ile şiirlerinin ne kadar anlamlı olduğunu , abesle iştigal etmediğini göstermiştir.
En son Akp Gençlik kollarının düzenlediği konserde boy göstermiş, eskinin isyankarı, şimdinin el etek öpeni.
Akp dostu olan bir rap müzik sanatçısı. Bir zamanlar dinlerdim ama artık ismi bile aklıma gelmiyor. Gidin Ais Ezhel dinleyin
Lise yıllarım da baya bi kendimi kaptırıp konserlerine gidip kulis hayalleri kurduğum tek sanatçı. Ondan sonra da birini öyle sevemedim.
ilk başlarda rapçi olduğu için ilgimi çekmeyen ama sevgilim sayesinde şarkılarını dinlemeye ve bazılarını sevmeye başladığım, önyargı iyi bir şey değilmiş düşüncesini bana kazandıran, özellikle '' Galiba'' şarkısının flamenko versiyonuna bayıldığım, düğünde ilk dans şarkımız olmasını isteyecek kadar kafaya taktığım ancak şarkı sözlerinin hayal kırıklığı, ayrılık ,isyan vb. duyguları barındırması neticesi ile vazgeçmek zorunda kaldığım , diğerlerinden farklı müzisyen.
1999 ve 2000li yıllarda çok dinlediğim fakat dinlemem 2008 yılına kadar sürmüştür. Çünkü şarkılarını yobazlığa sürmüştür ve din konusunu oldukça abartmıştır. Cezanında disslemeyi kesmesi üzerine sagopa kajmer iyice işi abartmıştır. Yinede saygı duyarız üstada ama dini sürekli önplana çıkarması kendinden soğutmasıyla aynıdır.