bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    uslubu ve pürüzsüz sesi ile cumhuriyet döneminin en iyi kadın yorumcusudur.
    1907 yılında istanbulda doğdu.lk kez 1931'de, Darüttalim-i Musiki Heyeti'nin konserlerinde sahneye çıktı. istanbul, Ankara radyoları ile istanbul Konservatuarı icra Heyeti'nde çalıştı. Uzun yıllar gazinolarda şarkı söyledi. Mustafa Kemal Atatürk de onu dinlemekten çok hoşlanır, yapılan toplantılarda ona sık sık sevdiği şarkıları söyletirdi.udi ve besteci Şerif Muhittin Targan'la evliydi. 1998 yılında vefat etti.
    ... atipik
  2. 2.
    öksüzler yurdunda yetişmiştir. gönül şarkıları bestesi dinlenmelidir.
    1 ... steril mikrop
  3. 3.
    ilkokuldayken şöyle bir söylenti vardı: safiye ayla atatürk e şarkı söylerken çirkin olduğu için perdenin arkasından söylüyormuş.
    evet bu söylentiye yıllarca inandım. daha yeni yeni düşündükçe olur mu lan öyle şey demeye başladım. insan haklarına aykırı bi kere.atatürk öyle şey yapar mı dedim kendi kendime ve doğruyu kendi kafamda çözdüm.kimse bana gelip te hayır efendim o ilkokulda söylenenler yalanmış demedi.
    2 -1 ... kevin
  4. 4.
    (bkz: sanatçı). benzerleri için; (bkz: hamiyet yüceses), (bkz: müzeyyen senar).
    2 ... leggare
  5. 5.
    zorluklarla geçen bir hayatın ardındaki şöhret.. biyografisini anlatan kitabı okuduğunuzda hayran kalmamak elde değil ki... çile bülbülüm şarkısını ne kadar zaman geçse de onun gibi söyleyen çıkamaz...
    1 ... jack daniel
  6. 6.
    berrak sesli sanatçı. hiçbir kelimeyi yuvarlamadan söylemiş tüm şarkıları. allah rahmet eylesin.
    2 ... jagatai
  7. 7.
    istanbul'un ırzına geçen yazar.
    ... kafir kesen musluman kedi
  8. 8.
    çevremdeki insanlar tarafından arkadan bakınca liseli önden bakınca müzelik tabiri kullanılan sanatçı.
    4 ... prof dr ogrenci
  9. 9.
    öldürür bu kadının sesi. Türk sanat musikisinin klasiklerinin bir de onun yorumundan dinlemek lazımdır. Taşplaklarının satır aralalarındaki kanun ve ud taksimleri de dadından yinmez.
    1 ... calderon de la barca
  10. 10.
    http://fizy.com/#s/1aj88e boyle boyle yiyoruz dayagi iste! ses vurur mu lan.
    1 ... deeplomattt