bugün

Somaliden gelmişler.Saatleri kiloyla alırlar okul etrafında 15 çarşıda 10 tldir.
(bkz: ekmeğindesin zenci)
(bkz: ekmek parası)
(bkz: henri bienvenu)
zor yoldan para kazanmayı seçen zencilerdir.
Saatin yanında güneş gözlüğü,parfüm,oje gibi şeyleride satarlar. Gariban diye bakmayın. Malları baya rağbet görüyor.
sempatik görünen ama karşı taraf taşşağa aldı mı da anında hırçınlaşan zencilerdir.
çoğunun oturma ve çalışma izni olmayan kaçak yaşayan insanlar.
Ankara'yı daha keşfetmediler. Biraz nüfusları artınca geleceklerdir.
götünden eroin çıkan zencilerdir.
pipileri uzundur. saat satmaları bu gerçeği değiştirmez.
saatler gözüken yüzdür, el altından uyuşturucu satmaktadırlar.
merter'de gördüğüm üzere birbirlerine 5-10 metre uzaklıkta saat satmaya çalışan insanlardır.
lan oğlum yapmayın şunu, birbirinizin ekmeğine mani oluyorsunuz, az açılın lan.

bir de sarıyer merkez'de saat satan bir elemanı gören 3 ortaokullunun 'çektin mi olm, çek altına da hanri biyenvenüyü sarıyer'de gördük yaz.' muhabbetine tanık oldum.
gündüzleri saat satar,
geceleri maça çıkar,
mekanıdır eminönü,
haydi bastır bienvenü.

istanbul'un kalabalık mekanlarında görebileceğiniz saat satarak geçimini kazanmaya çalışan gariban insanlardır.
görüldüğü yerde polis tarafından sınır dışı edilmesi gereken saatçi zencilerdir. bu ülkenin işportacısı olacaksa gariban vatandaşı olsun elin zencisi değil.
geneli çok yakışıklıdır.
sanırsın afrika'nın en meşhur meyvesi saat.
(bkz: saat uj melyon)
hayata 21 cm önde başlamaları her zaman avantajlarıdır.
her ülke de vardır, mehmet ali birand onlardan alıyor saatleri. faşistlik yapmanın alemi yok onlardan hz adem im güzel çocukları.
sattıkları saatler ortalama 5 tl.
bugün düz sıradan bir saate kayış almaya kalksan en az 10 tl diye kabul ediyorum.
daha o saatin üstünde dandik bile olsa cam var, içinde öyle böyle bir mekanizma var, ışıklandırması var. bu heriflerin saati aldığı üretici acaba bunu kaça mal etmiş diye düşündüm işin içinden çıkamadım.
kendisi bu kişiliktir:
http://www.youtube.com/watch?v=I0Bzfuxk1WI
aynı zamanda amatör klüplerde futbolculuk yapmaktadırlar.Cumartesileri de 9-10 halısaha maçlarına dahil olma ihtimalleri bir beyaz sürtüğe göre hayli fazladır.
bunlardan iyi deli cevat olur.hem nasıl durduğuna da bakarız saatin.
görsel