bugün

(bkz: gani rüzgar şavata)
(bkz: serbest çağrışım)
(bkz: tabutta rövaşata)*
fifa 99'da beşiktaş'ın kadrosunda bulunan zat-ı muhterem. *
mugayirtos.

(bkz: mugayir)
türk dil kurumu'nun yazım klavuzuna bakıldığında, doğru yazımının "röveşata" olduğu görülebilecek futbol terimidir.

Bakınız efendim; yalnız bu kelimenin değil, kuşkuya düştüğünüz her kelimenin doğru yazılışı için bakınız:

http://tinyurl.com/ye8sq7t
dünyada ilk kez pelenin yaptığı bacağın havada 180 derece döndürülmesiyle yapılan harekettir.
sabri rövaşata ile kaleyi düşünebilir, dikkat edilmelidir.
futboldaki en klas hareketlerden biri olmasına rağmen, uludağ sözlük' te başlığının yeni açılmış olduğunu görmek beni fazlasıyla şaşırtmıştır. bu şaşkınlığımın üzerine çıkabilecek bir şey varsa o da şu an karşımdaki duvarda yürüyen böceğin rövaşata yapmasıyla olur. yoksa çok pis öldürcem onu.
okul turnuvalarında forvette oynayan tiki piçin hava atmak için ikide bir yaptığı hareket.
en unutulmazlarından birini hollandalı efsane golcü marco van basten 'in yaptığı harekettir. türkiye liglerinde de tanju çolak 'ın böyle golleri vardır.
Betonda dahi röveşata çekenlerin acı çekmelerinden yanayım. Öyle... Gerçi artistlik peşinde olanların, bi çoğunun, ''lan daha biz mis gibi istikbal'de çekemiyoruz adamlar ceylan gibi betonda sekiyorlar'' dediğimiz sırada telef olanına, kolunu bacağını çatırdatanına tanıklık etmemiş de değilim hani. bi yandan benim ki lafta haa kimse acı çekmesin yazıktır günahtır desem de hak gibime geliyor bunlara acı çekmek. s.k kafalılar.
[ ]
bir de bunun tabutta olanı vardır.
(bkz: tabutta röveşata)
çok küçükken ağabeyimin tusubasa sevdası sayesinde (!) öğrendiğim futbol terimi.
yıllar şifo mehmet'in gs ye attığı goldeki artistik hareket. aklımın erdiği zamanda ilk olarak bildiğim röveşatadır.
9 aylıkta adamı anne yapacak hareket. kaç gol yemiş sayıldığını tam hatırlamıyorum ama evrensel sokak futbolu kurallarına göre 9 gol olması lazım. sahil kesimlere doğru bu sayı düşebilir. kumda çekilen röveşata ile asfalta çekilen bir değil tabi.
fenerbahceli futbolcu, bekir irtegun'un vurus teknigi olarak bilinir.
bu aralar moda olan vuruş.
official goal style of fenerbahce.
recep cetının attıgı rovesata gıbısı daha atılmamsıtır.
alex de souzanin samsuna attigindan sonra recep cetin oyundan cikip genc alex girmistir.genc dediysek.neyse.
boku çıkan vuruş tekniği. yapmayın artık olm yapmayın artık tamam ibra siyah kuşak falan eyvallah ama yeter aga.
Ben de evde kanepe ile antremanlarına başlayacağım.
zlatan ibrahimoviç ile jubilesi yapılmıştır. ötesi yok.
gün itibariyle suyu çıkmış olaydır.