bugün

aptal aşık...
juliet'ten önce başka bir kıza aşık olmuş * , onun için yanıp biterken ve ailesine karşı çıkarken juliet'i görmesiyle onu unutup juliet'e koşan * aşk böcüğü.
ölmesi gereken...
juliet ten önce gönlünü rosalinda ya kaptırmıs olan asık kisi, montague ailesinin biricik oğlu. shakespeare'in eseri olan romeo and juliet in bas karakteri olan asil gencin ismidir.
(bkz: romeo must die)
aventura grubunun yakışıklı solistidir. asıl adı anthony dir ama sesi öyle güzeldir, o kadar romantik şarkılar söyler ve o kadar romantiktir ki hayranları ona romeo diye hitap eder. *
(bkz: to rome)

shakespeare'in roma'ya doğru anlamında hem de katolik kilisesini vurgulamak amacıyla özellikle bu ismi kullandığı söylenir. ayrıca romeo & juliet eserindeki tüm karakterlerin isimlerinde bir ironi vardır.
hande yener'in nasıl delirdim albümünde bulunan ve kendisinin ısrarla romiyo diye telaffuz ettiği sinir bozan şarkı.
(bkz: michael romeo)
denizcilikde "R" harfinin kodlanması için kullanılan isim. tüm dünyada standarttır.
havacılıkta "r" harfinin kodlanması için kullanılan isim. tüm dünyada standarttır. *
juliet'in bitanesi, aslan kocacığı, aşkısı, minikkuşusu, sevgilisi, süpermenisi ve de herşeyi.
hande yener şarkısı.

ahu tuğba'nın bir filminde seslendirilen "naciye" şarkısı bundan kat kat iyi ve özgündür.
hande yenerin ağzını kemçirterek söylediği tuhaf sarkı.
hande yener'in şive yapmaya çalışarak ısrarla "romiyo" diye okudugu, bu yolla
insanin sabrini denedigini dusundugum, simdiye kadar dinledigim en rezalet hande yener sarkisi. 90'larin atari muziklerine benzemis.
romiyo $eklinde okunur.
hande yener'in romiyo diye okuduğu, herkesin "yanlış sölüyo bu kadın" dediği halbuki çok doğru telaffuz ettiği şarkıdır. ve sözleri şu şekildedir

dün hiç yok gibi
uzak
kasımdan soğuk gibi
kar yağıyordu, yalnızdım
savaşlar, cepheler
sonra sen geldin, arasından sislerin
büyük yakaların vardı, gösterişliydin
dedin kiben romeo
gerçek aşkın savaşçısı
yalnızlık bitti, sil göz yaşlarını
kavga etmez sever beni romeo, romeo, romeo, romeo
sabaha kadar kucaklar beni romeo, romeo, romeo, romeo

hassas tüy gibi
umut giyindim zırh gibi
ağlıyordum yalnızdım
seyirciler, sahneler
sonra sen geldin, arasından sislerin
büyük yakaların vardı gösterişlyidin
dedin ki
ben romeo
gerçek aşkın savaşçısı
yalnızlık bitti
sil göz yaşlarını
kavga etmez sever beni romeo, romeo, romeo, romeo
sabaha kadar kucaklar beni romeo, romeo, romeo, romeo
hande yener'in sabaha kadar pompa... pardon kucaklayabilen efsanevi kahramanı..
kendisini bulduğum anda eşsiz bir juliete dönüşeceğimi buradan ilan ettiğim kişidir.
klibinde sevgilisinin hande yener in saçlarını yoldugu şarkıdır.
ilk dinlediğimde kabus olduğunu düşündüğüm ama henüz gerçek olmadığına dair bulgular elde edemediğim akla zarar şarkı.
özellikle 'kavga etmez sever beni romeo, romeo, romeo, romeo; sabaha kadar kucaklar beni romeo, romeo, romeo, romeo' kısmı çok yaratıcı olmuştur. * *
romeo'nun işkence çektiği klip olmuştur. belli ki hande'nin romeosu kasılmış, klibi çekeceğine pişman olmuştur. biz çok güldük izlerken.
bulundu zannedilipte bir türlü bulunamayan efsanevi kişi.
hande yener'in sancılı değişme sürecinin son halkası. bi garip oldu iyice. ben popçu değilim demeye mi çalışıyor anlamadım ki..
dinlendiği andan itibaren bütün gün romüyyoo romüyoo deyü dolaşmaya sebebiyet veren illet şarkı. saçma sapan sözleri de cabası. 'kavga etmez sever beni' ee napalım? sigortalı işi de var mı? klibi de ayrı bir boyut. robotik hareketlerle yapılan danslar falan. kylie minogue madonna kırması bir tarz.