1. 1.
  son derece geçimsiz olduğu söylenilen müzisyendir.sırf onun geçimsizliği yüzünden king crimson grubunun kadrosunun sürekli olarak değiştiği söylenilir.hatta şuan itibariyle değişmemiş olan tek king crimson üyesidir kendisi.ama mükemmel bir müzisyendir orası başka.
  king crimson dışında bir çok projede yeralmıştır.yeralmış olduğu projelerde şunu göstermiştir ki sadece prograssive tarzda değil bluesdan funka jaza kadar bir çok müzik dalında mükemmel işler ortaya koyabilmektedir.
  3 -1 ... msd
 2. 2.
  punk sex pistols ile patladığında, "işte yıllardır aradığım buydu" diyerek beni dumur okyanusunda nefessiz bırakmış insan. ıq'sunun einstein'den ve jim morrison'dan bile yüksek olduğuna inandığım, belki bir tek bilge karasu ya eş tutabileceğim çok büyük tekrarlıyorum çok büyük deha. gitar stili hiç kimseye benzemez, netekim hendrix gibi başka bir dahi için "çok cafcaflı ve rüküş" eric clapton gibi başka bir usta için "çok banal ve sıkıcı" tabirlerini kullanmıştır. o da zappa gibi rock gitarcı ve müzisyenlerinden ziyade klasikçilerden, yirmilerin pamuk tarlası blues'ından ve cazcılardan etkilenmiştir. kesinlikle çok geçimsizdir. patron dur, hatta king crimson un king'i o'dur. gitarı en baştan itibaren oturarak çalmıştır. yuvarlak gözlükleri ve en deli gitar partilerini çalarken bile değişmeyen yüz ifadesi, ayrıca kucağından düşürmediği siyah gibson les paul ü meşhurdur. king crimson'un 40 yıllık kariyerinde 40'tan fazla eleman değiştirmesinin tek sebebidir. en son sanıyorum kendisi kadar kafadan sakat adrian belew de aradığını buldu (vokal ve en az fripp kadar manyak gitar)berklee müzik kolejinde seminerler vermiştir. burdan seçtiği 16 öğrenci ile leauge of crafty guitarists adında bir grup kurmuş ve iki de albüm yapmıştır.

  yetenekli gitaristler ligi'nde bir örnek için;

  http://www.youtube.com/watch?v=IZ_l0BK46ro+
  2 ... ditty
 3. 3.
  isterseniz bakınız: king crimson

  http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search+=]
  ... ditty
 4. 4.
  league of crafty guitarists'e aldığı zavallı öğrencilerini her sabahın köründe kaldırıp koşturan, yoga falan yaptıran, frippertronics adıyla bilinen ses zamazingolarının mucidi, canavar caz şarkıcısı Toyah Wilcox'ın kocası, progressive'i yaratan değilse bile (tartışılır) kurallarını koyan (tarışılmaz. tartışmam yani) eşsiz müzik adamı, king crimson'ın beyni. (bkz: king sensin crimson da sana girsin)
  1 ... cloudynow
 5. 5.
  kendisi için 'fripp is ''the'' tripp' derler.
  1 -1 ... basri
 6. 6.
  16 mayıs 1946 doğumlu gitarist ve bestekar. king crimson'un demirbaşıdır diyebileceğimiz bu kişi, pek çok tarzda eser vermiştir.
  1 ... aura
 7. 7.
  manyak herif. deli manyak. disiplin. manyak.
  ... ringo starr
 8. 8.
  tool'la birlikte verdikleri san diego konseri kayıtlarında duyduğumuz kadarıyla kimi tool klasiklerine giriş, gelişme filan yaparak o mucizevi anları yaratan dev..
  ... venusinfursssss
 9. 9.
  Matematikci beyinli, kağıt yerine gibson les paul kalem yerinede parmaklarını seçmiş insan.
  1 ... yagizali
 10. 10.
  progressive rockın çok şey borçlu olduğu gitarist/mellotronist,besteci,müzisyen.
  (bkz: king crimson)
  ... jreverdi