bugün

Fıkralara konu olmayı doğuştan beyan etmektir.
bir hayata bakış tarzı.
anlayış ve felsefede özgünlük.
yaşam biçimi.
fıkraların baş kahramanı olma durumu.
ya da hayatı hep fıkra gibi yaşama dumuru.
gerçek anlamıyla "güzel insanlar".
iyi ki varlar...
durmadan kuymak yemektir.
ileri derecede rakı içmektir. rakıyı su niyetine içmektir.
her zaman çay içmektir, sürekli çay içmektir, sadece çay içmektir.*
bide bunların babaanneleri ve dedeleri çok komiktir.
bir ayrıcalıktır..

zamanın ötesinden mi sonrasından mı öncesinden gelen bir edit mi tam şu an çakamadım bu durumu ama sanki cümlemde ben bir ağır milliyetçilik hissettim yanlış da anlaşılmasın aman ha..sıcak kanlı güzel şiveli insanlardır.diğer yurdum insanları gibi..
istanbul'dan rizeye 1792 km seyahat etmektir.
çamlıhemşin'e girmek, tanıdık bir kaç sima görünce sevinmektir.
lazca konusanları dinlemek lakin anlamamaktır.
muhlama yiyebilmektir.
çay toplayabilmektir.
yaylada güneşin batışını doyasıya izleyebilmektir.
trekking'in alasını yapabilmektir.
girdiği her ortamda laz olarak anılmaktır.
sinir esprilere maruz kalmaktır.***
birçok rizeliye göre büyük ayrıcalıktır.
rize dünyanın merkezidir çünkü bunlara göre.
Lazların, gürcülerin, müslümanlaşmış ermenilerin ve rumların harmanolduğu ülkemizin kozmopolit güzide illerinden biridir.
ilginç tipleri bağrından çıkaran şehir olmak.
(bkz: recep tayyip erdoğan)
(bkz: tarkan)
iki yıldır rize ve bazı ilçelerinde çalışmış olan arkadaşımın dediğine göre o bölgeye sadece turistik amaçla gidilmeli....çalışmak için gitmeyi düşünenler, tekrar tekrar düşünmeli diyor.sebebi ise :havası berbat, insanı garip ötesi (not:son cümle küfürlüydü, yumuşatarak yazdım) (bkz: anladın sen onu)
iki adım ötedeki bala kimse tenezzül etmezken anzer balı isimli, nitelik oarak diğerinden tamamen farksız, efsane bir marka yaratarak kilosunu dörtyüz tl. den satmak gibi müthiş bir ticari zekaya sahip olmaktır.
kafanın sadece paraya çalışması .
Uyanık olmak ama her şeye rağmen iyi olmaktır. Şahsen bir zararlarını görmedim.
(bkz: Has uşak has)
ramazanda açık tekel bayisi bulamamaktır. (içkili mekandan geçtim, bir tane bira alınmaz mı lan koca ilde)
büyük marketlerde de efes dolapları kartonlarla örtülmüştür. hadi bira satmıyorsun, içi boş dolapları ne diye kapatıyorsun. ulan ne biçim kafa bu.

(bkz: (çayelinden öteye gidelum yali yali))
50.000 tl ye malletiği daireyi tam 2 yıldır 120.000 den aşağı vermemek.
sırf plakası 61 diye range rover'a binmemektir.*
Recep tayyip erdoğan, tarkan, köksal toptan, sinan özen, cengiz kurtoğlu, doğuş, sinem kobal, yılmaz morgül, mesut yılmaz, kenan bal, ismail türüt, hülya polat, davut güloğlu, dursun ali sarıoğlu,altay ve sedat peker ağabeyimiz * ... rengarenk bir şehir rize ve çok renkli insanlarıyla hep var olsun...
normalde oldukça düzgün bir istanbul türkçesi kurmama rağmen, kurtulamadığım bir "ileri derecede devrik cümle kurma" halini katan şeydir rizeli olmak. aha bak bu devrik cümle.
geçen arkadaşa "sil nolcak o tweeti" diye mesaj attım. gereksiz devrik. sanki şiir yazıyorum qa. aha bak küfürü bile devrik ediyorum.
belasını versin allah şu devrikliğin.
öldüm lan devire devire.*
yaş kaç olursa olsun ince bir espri anlayışına sahip olmaktır.

http://www.youtube.com/watch?v=FTtjOArUHyg
memleketimin güzel insanlarından olmaktır. genel itibariyle her türlü rize'li adam ile düzgün dostluklarım olmuştur.
istisnalar kaideyi bozmaz tabi.
sonuç olarak karadeniz daaa!*
trabzon ve artvin'in güzel insanlarının arasında olup da bu iki bölge insanından da hiç feyz almamaktır.

havasından mıdır suyundan mıdır bilemiyorum ama rize'den çıkan en düzgün adam mesut yılmaz'dır, düşünün!
uzulneyin artik herseyin tedavisi var.