bugün

entry'ler (2230)

niobe hosting

uzun süredir kendilerinden hosting ve sunucu hizmeti aldığım izmir lokasyonlu bir hosting firması. destek ekibindeki uzmanların az yardımını görmedim.

gayet memnunum kendilerinden. zaten izmir'den kaç tane kötü şey çıkmış

(bkz: niobeweb)

twitterdeki 18 yaş altı cinsel içerikli videolar

facebook ve instagram'da cinsel içerikli video yayınlamak yasak ancak twitter'da değil. bunun sebebi ise yıllar öncesinde yaşanan bir olaydı. henüz 15 yaşındaki kızlarla videolar çeken o pislikler için bir çözüm üretmeleri gerekiyor. bunu ister görüntü işlemeyi geliştirerek yapsın, ister lokasyon bilgisiyle bildirim. devletlerin sosyal medya platformlarıyla iletişimini güçlendirip daha da ilerlemesi gerekiyor.

örneğin bu olay twitter'da suç ve sistemleri de bunu algıladı diyelim. devletin ilgili kanalına bunu bildirip direkt suçluya müdahale edilmesi ve sistemlerinden bunu otomatik kaldırması, bu medyayı daha temiz bir platform kılmaz mı? eminim yakın gelecekte bunun gibi şeyler yaşanacak.

bgn mobi

yerel yazılım firmamız. eski adıyla burakgon ltd. dünya çapındaki mobil kullanıcılar için uygulamalar sağlamayı ve kullanıcıları mobil platformdaki kişiselleştirilen içerikle birleştirmeyi [ amaçlayan firma]. zaten bu sayede 10 milyondan fazla kullanıcıya sahip ve 25 ülkeye ihracat sağlıyor.

hyper audio, gallery vault game booster, battery saver pro, speed booster & cleaner, app locker, call blocker, launcher gibi uygulamaları var. geniş portföye sahip.

bu ülkede böyle firmalar görmek geleceğimize dair oldukça ümit verici.
iktisat dersimizde hocamız thomas huxley'in bir sözünü anımsatmıştı: "hayatın asıl amacı, bilgi değil eylemdir". yani icraat efenim.

firma takdir edilesi şekilde ilerliyor. yolunuz yakınsa mutlaka uğrayın ve bir kahvelerini için. açsanız döner de ısmarlayabilirler.

tez hazırlamak

sadece okul hayatında değil iş hayatınızda da çok şey katacaktır.

bursaspor

düşecekler ve seneye tekrar çıkacaklardır.

kadınların erkeklerin dostluğunu kıskanması

yarı katıldığım önerme. tamamen katılmak olasılıksız bir durum.

anime tavsiyeleri

dragon ball super serisi de çok hoştur, şiddetle öneririm.

ricardo andrade quaresma bernardo

Çalış, geliş, formayı kap! Q7'nin dün akşam attığı golü ve oynadığı futbolu ligimizde kaç oyuncu yapabiliyor? Adamı izlemek zevkli yahu.

ilber ortaylı

nokta atışı tespitleri bulunan büyük insan.
kendisi fatih sultan mehmed'i anlattığında çok renkli bir kişilik olduğunu belirtip (bkz: fatih sultan mehmet/#37278278) tespiti yapıştırdı.

ahmet hakan: fatih'in özelliklerini anlattığınızda tipik bir müslüman porteresi de çıkmıyor ortaya.

ortaylı: hayır, bizim bildiğimiz müslüman portresinde iş yok çünkü. müslümanın porteresi öyle olur.

fatih sultan mehmet

ilber ortaylı sultan mehmet'i çok iyi anlatır.
cnn'de ahmet hakan'ın sunduğu bir programda muhabbet aynen şöyle:

ortaylı: size bunu söylüyorum, batıda bile bu kadar renklisi yoktur.

ahmet hakan: nedir fatih sultan mehmet'in özelliği?

ortaylı: arapça, farsça kalem oynatıyor. yunanca şakır şakır okuyor ilyada'yı, ben bunu palavra zannediyordum. bizim türkler demiyor bunu, ecnebiler diyor. baktık topkapı'da yazmaları da böyle, okuduğu belli bunun.

ahmet hakan: homeros okuyor?

ortaylı: tabiğğğ homeros okuyor adam merak ediyor. magni, büyük iskender tarihi okuyor falan. italyanca bildiğini herkes biliyor zaten. o zaman şehzadeler böyle rengarenk yetişiyordu. öbür endurun gulamlarıyla birlikte okuyorlardı. böyle bir rekabet havası da vardı. çok zeki biri.

ahmet hakan: batıya açık?

ortaylı: resim çalışıyor bilmem ne falan. şimdi batıya açık falan değil, ne batısı bütün dünyaya açık. batıda böyle adam yok ki. batıda en oryantel bilgi ibranicedir. yani pico della mirandol gibileri. yani enterasan bir adam. bunun gibi renkli bir adam bugün yok türkiye'de, var mı?

ahmet hakan: yok.

ortaylı: e yok. o zaman niye konuşuyorsunuz yani eheheehğ.

tanju çolak

fenerbahçeli eski futbolcu. *

minik nazlı ya yardım ediyoruz

ailesi bir yandan da şanssız, hastanede tam olarak rapor alamıyorlar. yani tedavisi mümkün de olabilir ama bunun bilgisini tam olarak alamadılar. maddi olanakları kalmamış. hüseyin amca her şeyi anlattı. haydi sözlük ahalisi.

minik nazlı ya yardım ediyoruz

miniğimiz nazlı, henüz 2,5 yaşında. kocaeli, kartepe tarafında oturuyorlar.
başını tutamama, emekleyememe gibi sorunlar yanında günde 3-4 kez birkaç saniye süren ateş ile sıçrama ve çığlık atma şeklinde nöbetler geçiriyor.

sağlık bakanlığı dr. sami ulus kadın doğum çocuk sağlığı ve hastalıkları eğitim ve araştırma hastanesi raporuna göre Nörometabolik hastalık, yani epilepsi ön tanısıyla hastane servisine yatırıldı.

gazetedeki haberini görünce dayanamadım, hemen bir yardım kampanyası başlatılmalı dedim. ama önce iletişim numarasını aradım tabi. gazetede resimdeki adam dedesiymiş minik kızımızın. hüseyin karakuş amcamız maddi olanakları artık olmadığı için tedavi ettiremediklerini söyledi.

iletişim numaraları haberde var.
haber şurada: görsel

kendilerinden hesap bilgisi istedim; ptt kart bilgilerini gönderdiler.
şurada: görsel

bildiğim kadarıyla ptt kartlarına direk eft yapılmıyor bankalardan. direk ptt şubesine ya da atm sine gidilmesi gerek. anlaşmalı banka var diye de biliyorum.

niyetlerinizi bilemem ama e biz de az çok demeden, defalarca yardım etmiş sözlük ahalisi olarak onlara yardımcı olmak istemez miyiz?

haydi nazlı için az çok demeyelim!

ali ece

iki gün önce arda turan ve milli takım hakkında nefis konuşmuştur.
küçük bir demeç:

"iki takım arkadaşı kavga eder, birisi bırakır milli takımı, eyvallah. almanya'da bile olur bu, ingiltere'de olur, dünyanın her yerinde olur. insanın olduğu yerde kavga tartışma olur. egolar çatışır; ama bu milli takımda 5-10 yıldır bireysel egoların toplamı, milli takımın kollektif egosundan 100 katı falan oldu. herkes efsane ya. kendince yaşayan efsane herkes. bu ne? 2002 dünya kupasından beri biz dünya kupasına katılamamışız, alay mı ediyorsunuz benle?"

mick scarsbrook

uzunca bir süredir türkiye'de yaşayarak çeşitli gözlemlerini bizlerle paylaşan bir ağabeyimiz, ingiliz.
türkiye bir cennet isimli bir video yayınlayarak bizlere ayar vermiştir.

http://www.youtube.com/watch?v=jTyapylgoXc

"temizlik imandandır", "avrupalılar temizliği bizden öğrendi" deyip bizim yaptığımız pisliği temizleyen ve bize temizlemesini öğreten, kulak verilmesi gereken ağabeyimize kulak verilmesi gerekir.

jagfox

gamer arkadaşlarımız için enfes bir site. oyun ve oyun eşyalarını satın alabiliyorsunuz. zaman zaman güzel indirimler oluyor. dahası birçok ürünü sadece kargo ücretiyle ücretsiz de satın alabiliyorsunuz.

misal benim gibi witcher hayranları geralt'ın yüzüğünden neden almasın?
site üzerinden daha çok poster alınsa da diğer eşyalar da çok iyi.

kanal 7 deki hint dizileri

flash tv'deki gerçek kesit'in daha az kötüsüdür.
sonuçta kendi kültürlerini yayıyorlar; ama filmlerinde oldukları kadar başarılı değiller.
çok kötü senaryo, kötü müzik, kötü oyunculuklar. kişiye nefret getirir, zaman israfı da doğurur.

cübbeli ahmet in hastaneye kaldırılması

kesinlikle bir kadın doktor tarafından muayene edilmemesi gereken bir kişidir. *

17 ağustos 1999

gece 3 suları. daha 5 yaşındayım. deprem oluyor ve dehşet bir sarsıntı var.
yarı uykululu vaziyetteyim, abim beni kucağına almış bütün aile dışarı çıkmak için acele ediyoruz. bir de ne olsun, kapı kitlenmiş gibi açılmıyor. birkaç saniye güç bela zorladı bizimkiler ve kapı açıldı. kendimizi dışarı attık.

dışarıda korkunç bir manzara var. sağ tarafıma doğru bakıyorum bir ev yıkılmış, su boruları patlamış su fışkırıyor, karşıda bir yerde de bir yer yanıyordu. sol tarafıma doğru baktım herkes orada toplanmaya çalışıyor, ana baba günü gibiydi. yakınları için dua eden, olayın şokunu üzerinden atamayan komşularımızı izliyordum. çadırlar kuruluyordu.

biz evden çıktığımızda depremin bitme anına denk gelmiş olmalıydık. çok şükür ailem ve akrabalarımdan ölen olmadı. ama çiftlik mahallesi ve kavaklı sahilindeki sokaklarda o günde ceset kokuları her yeri sarmıştı. enkaz altından çıkartılan canları görmüştüm. aklıma geldikçe ürperirim ve tekrarının yaşanmaması için dua ederim.

15 yaşında tecavüze uğrayan pınar ın hikayesi

üzücü bir durum. ama üzülerek elimizden bir şey gelmez değil mi? elimizden bir şey gelir mi? evet.
sözlük olarak onu biz tedavi ettirelim derim.

düzenleme: yapalım diyenler oldu. güzel bir kampanya yapabiliriz. önce kendisiyle konuşmalıyız. iletişime geçen varsa veya iletişim bilgilerini bilen varsa mesaj atabilir mi? ben de bakacağım.