1. 1.
  Burun estetik ameliyatı (bkz: rhinoplasty) Bu ameliyatla istenirse burun delikleri küçültülebilir,kemer varsa törpülenir ,burun ucu küçültülür ve burun kaldırılır*.Genel anesteziyle yapılır artık lokalle de yapan kaldı mı bilmiyorum.Cerraha istediğiniz burun seklini tarif edersiniz o da artık sizin yüzünüze hangisi gidecekse ona göre bişeyler uydurur. Her ne kadar artık köşe basındaki dispanserlerde de yapılsa da sonuclar hüsran olabilir onun için işini bilen birine yaptırmalıdır.Sonra bu ne lan hiç bişey yapmamıssın ki demek kimse istemez herhalde. once yapılacak işleme göre burunun kanatları kesilir ve daraltılarak daha içeriye dikilir böylece daha küçük görünmesi saglanır.Ama haddinden cok küçültmemeli çünkü bu sefer nefes alamazsınız. sonra burunun ucu burun direğinden kesilerek kemiğe ulasılır yamukluk varsa vurarak kırılır ve kemikler tekrar yerleştirilir.ucuda küçültülecekse aynısı oraya da yapılır. işlem bittikten sonra deliklerin içine yaklasık 8 10 cm lik bir pamuk tampon konulur ki kan çok sızmasın o da bittikten sonra buruna alcı niyetine ater takılır ki kemikler oynamasın böylece ameliyat biter ameliyat sonrası ise 1 gün hastanede yatılır daha sonra taburcu olunabilir. Evde ufak kan sızmaları olur,kemikler kırıldıgından dogal olarak yanaklar ve alın siser,morarır.1 hafta sonra tamponlar aldırılır ama öyle insanların uydurdugu gibi bir acı olmaz hatta hiç hissedilmez bile aksine rahatlarsınız. sonra buruna tuzlu su cekilir bol bol ki kurumus kan ve kabuklar kolay cıksın. 10 uncu gün ater alınır ve burununuzla karsı karsıya gelirsiniz.böylece aynada kasılma senasları baslar* ilk 1,2 ay boyunca buruna hiç darbe alınmamlıdır ki kemikler dogru kaynasın gözlük bile takılmamalıdır.her aksam burun üstüne hafif masaj yapılır böylece hem sis kolay iner hem de daha sekilli bir burun olusur.burun asagı yukarı seklini 1,5 ay içinde alır ama en son seklini alması 6 ayı bulur.Ameliyat ücreti degişmekle birlikte iyi bir doktorda hastane ücreti dahil 3000 ytl civarıdır.
  12 ... ratata
 2. 2.
  (bkz: burun estetiği)
  1 ... ratata
 3. 3.
  bırnını güzelleştirmek.
  -1 ... melomelo
 4. 4.
  bırın ameliyatıdır. plastik cerrah veya kbb uzmanı yapar.
  1 ... masalcini
 5. 5.
  ben bu ameliyatı yaklaşık 2 sene önce oldum ve şişliklerimin tamamı daha yeni indi.sonucunda ama bu sonuç 2 yıl sonra süper bir burnum oldu fakat ilk 1 yıl resmen burna benzemeyen birşeyle gezdim yüzümde.ameliyat gayet acısız sızısız kolay.tampon çıkarılırken falan bilinenin aksine acı olmuyor sadece gıdıklanma.ama sonrası heledaha önce burnunuzun ucu yağlı ve genişse o şişliklerin geçmesi çok uzun sürebiliyor psikolojiniz bozulabiliyor.şimdiki aklım olsa asla böyle bir riske girip 1 yılımı harcamazdım.hala daha semsert olması ise cabası.olacakların uzuuun uzun düşünmesini tavsiye ederim.
  1 ... 0lea
 6. 6.
  ciddi ciddi düşündüğüm olaydır. sadece genel anesteziyle yapılıyor olması korkutandır.
  dismorfik hastaların en çok olduğu ameliyattır aynı zamanda.
  ... sisko somonun kenar yagi
 7. 7.
  burnu güzelleştirmek için yapılabildiği gibi bir deri veya kemik tümörü veya başka hastalıklar sonucu burnunu kaybedenler ve yeniden şekil vermek için yapılır.
  rinoplasti
  rinoplasti
  rinoplasti
  rinoplasti
  rinoplasti
  rinoplasti
  rinoplasti
  kadının burnuna eklenen parçanın nerden alındığını merak edenler için:
  hastanın sırtından bir flep alınıyor ve burna taşınıyor. sırtından alınan yerin etrafı birleştirilip dikiliyor. ilerde deri altı yağ doku bir miktar kendiliğinden çöküyor. daha sonra düzeltme ameliyatları yaparak uygun şekle küçültülüyor.
  rinoplasti
  rinoplasti
  rinoplasti

  aşağıdaki vakada yer küçük olduğu için aynı zamanda renk uyumu sağlayacağından alından bir parça alınıp burna taşınıyor.

  rinoplasti
  rinoplasti
  rinoplasti
  rinoplasti
  bazıları son resme bakıp bitmiş halini beğenmeyebilirsiniz ama ilk resim ile son resim arasındaki en büyük fark burunda değil, gözlerde. hasta ilk resimde oldukça mutsuz. ama son resimde gözlerinin içi gülüyor.
  5 -10 ... rush
 8. 8.
  ameliyatın 6. gününde aniden kanama geçirebilirsiniz. ve bu kanama sızar tarzda değil, çeşmeden su akar gibi olur. bu yüzden yanınızda kan verebilecek birini bulundurun.
  1 ... birinin hayati
 9. 9.
  asıl adı rhinoplasti olan burun estetiği operasyonu.

  rhino'nun ingilizce'de gergedan anlamına geldiğini belirtiyor ve pis pis sırıtıyorum.
  1 -2 ... sadaeke
 10. 10.
  (bkz: zorla güzellik)
  1 -1 ... euphratess