bugün

(bkz: rinoplasti)
illaki belli olan ve yapay duran ameliyat
burundan et aldirma gibi operasyonlardan sonra yapilan duzenleme.
yapildigi ilk hafta insani michael jackson a ikizi kadar benzeterek korkunc bi gorunume sokan operasyondur..
nasıl yapıldığını gören, bilen bir kimsenin çok mecbur kalmadıkça yaptırmayacağı operasyondur. sonrasında çekilen sancılar, şişlik, burnun zamanla yamulması ve tekrar operasyon gereği kolay göze alınacak türden değildir. uzman kişilerce yapılmadığında ortaya çıkan nefes alma bozukluklarıyla nerden bulaştım lanet olsun dedirtebilir.
(bkz: beyin estetiği)
(bkz: kıç yanağı estetiği)*
burnun tekrar yamulması ya da burun deliklerinden birinin kapanmasına yol açan ameliyattır.
cher ve barbara streisand ın yaptırmamaları gereksizliğinin kanıtı gibi geliyor insana.
bir çeşit gönüllü işkence.
üstüne para da verilir.
ünlü yıldızların hepsinin muhakkak burun ameliyatı olması farz olmuştur.

http://www.celebrityplasticpics.com/
eskiden pek bir pahalı olan şimdilerde ise çoluk cocuğun bile yaptırabildığı estetiktir.
hayır, korkuyorum herkesin burnu tıpatıp aynı olucak diye.

(bkz: yapay güzellik)
(bkz: parayla rezil olma durumu)
burundaki aşırı parlamadan ötürü bir kbb doktorunun bu operasyonun uygulandığı kişiyi şak diye anlayabileceği operasyondur.
buruniçi deviasyonuyla birlikte kombo şeklinde yaptırılınca insana felaket acılar çektiren operasyon. benim için hiçte güzel hatıralar yaşatmadı kendisi.

ameliyat öncesi:

her şey çok güzel. kalacağım odayı görüyorum vs. ardından hemşire gelip bana bir kağıt imzaattı ki olayın ciddiyeti orada hissetmeye başladım. imzalanan kağıt masada geberip gidersem sorumlusu benim doktor değilin uzunca resmi versiyonu. sonrasında gerekli tetkitler yapıldıktan sonra başka bir hemşire gelip hadi vakit geldi demesiyle kendimi tekerli sandalyede ameliyat odasına giden yolda buldum. içeri girdim buz gibi. masaya yattım tepedeki ışıkları sayarken adi anestezi uzmanın iğneyi vurmasıyla uçup gitmişim.

ameliyat sonrası:

titreyerek uyanıyorum. lan noluyor falan demeye kalmadan etrafımda bir sürü insanın olduğunu fark ediyorum. burunda kocaman bantlar, burun içinde kocaman iki boru. ilk başlarda bir şey anlaşılmıyor zira halen uyuşturucunun etkisi geçmediği için lan bu muymuş milletin korktuğu havada takılırken ardından geçen bir kaç sonrasında ağrılar hafif hafif başgösteriyor ve sonrasındaki bir kaç gün boyunca kesilmiyor.

ilk gece ise sağolsun kaldığım hastanedeki hemşire devamlı uyku getirmesi gereken iğneler ve ağrı kesiciler vurmasına rağmen o çıldırtan ağrılar yüzünden uyuyamıyorum sabaha kadar. ayrıca serumun takılması gereken kolumdaki aparat ise ayrı bir kıl ediyordu beni. bir şekilde sabah olduktan sonra hastaneden taburcu oldum ve arabaya atlayıp doğru eve geldim. oh bitti hepsi gibi düşünürken yemek yemeğe çalışmamla acı gerçekle karşılaştım. ne ağzım açılıyordu ne kapanıyordu. sonraki bir hafta boyuncada kesintisiz olarak çorba içmek zorunda kaldım. tabi dememe gerek yok sanırım uyumak işkenceden farksız, nefes almak, konuşmak, yürümek her bir şey acı çektiren eylemler.

1 hafta sonrası:

neyse ki geçen 1 hafta sonrasında doktor burun üstündeki fazlalıkları topladı ancak burun içindekileri bıraktı ve bana 3 gün sonrası için randevu verdi. bende sanıyorum ki kolay bir şey acımadan bitecek. neyse efendim randevu vaktim gelip gittiğimde meğer ben acı çekmemişim. o boruların burundan almasıyla dayanılmaz bir acı çektim, kendimi sıkmaktan dişimi kırdım o derece diyeyim.

diyeceğim odur ki burnunuzu sevin sayın, sakın ola ki kırmayın yoksa çile dolu günler sizi bekliyor.
az önce burunumda ameliyat sonrasında oluşan büyük kabarma sonucunda ikincisini olmak zorunda kaldığım ameliyat çeşidi. tahminen ameliyattan çıktığım 15 dk olmasına rağmen gayet güzel bir şekilde sözlüğe yazı yazabilmekteyim. tabi estetik olacaklar için rahattır ha içinide estetik olurken yaptırayım derseniz önceki yazımı keyif ilen okuyabilirsiniz.
(bkz: sozlukçülerin aslında demek istedikleri)
çok kolaymış gibi görülen ama asla göründüğü gibi olmayan cerrahi operasyon.
olmadan önce korktuğum ama ameliyatımın beşinci olan bu gününde iyiki olmuşum dediğim ameliyattır.
işin püf noktası iyi bir doktora yaptırmaktır. iyi bir doktora yaptıracaksanız korkmayın ama durum tam tersi ise iyi düşünülecek ameliyattır.
başlarada nefes almakta yaşanan zorluktan ötürü hergece pişmanlığı beraberinde getiren abcak zaman ilerledikçe nefes alma güçlüğü ortadan kalkıp beğentiyle de alakalı olarak aslında şuramı da mı yaptırsam buramı da şöyle yapsak şeklinde gaza getiren ve gerek baylar gerek bayanlar tarafıdan en çok talep edilen estetik operasyonudur..
burnunuz yerine iyice oturduktan sonra ki takribi 2 yıl kadar sonra ne iyi etmişimde o koca burundan kurtulmuşum dedirten estetik operasyon.
fiyat aralığı 1000 tl den 12.500 tl ye kadar uzanan ameliyattır.
1750 tlye yapılan bir ameliyat.
yaptırdıktan sonra sızınle ilgilenecek gönüllü bi kişi şart. *
yaklaşık 2-3 ay önce olduğum ameliyattır. eğer siz de olacaksanız, yakın çevrenizdeki arkadaşlarınız mutlaka kıskanacağı için ''doğal değil seninki olum. benimki en azından annemin karnından çıktığı gibi.'' şeklinde bir cümle kurması muhtemeldir, bu yüzden önce bu cümlelere hazırlıklı olun.
yapaylığın çok belli olduğu ama yinede ısrarla yapılan estetik türü...

b:safiye teyze bak funda arar çıkmış, yüzünde bir gariplik var bu kadının ya...
s:estetik yaptırmış, tüüü düştün gözümden; yazıklar olsun...
b:bize ne safiye teyze ya, milleti kendi haline bırak.
s:bize ne olur mu yavrum baksana böyle burun mu olur? niye yapıyorlar böyle anlamıyorum
b:bide burunlarına estetik yaptıranlar köpeğe benziyor değil mi? * *
s:baksana tipe aynen bulldoga benzemiş zaten...
b:*

ulen safiye teyze bile çözmüş olayı, siz kimi kandırıyorsunuz he? *
hiçbir zaman bir kerede olup bitmiyor bu iş mutlaka üç dört defa daha operasyon yapılması gerekiyor.