bugün

entry'ler (1411)

necmi kadıoğlu

Telefonuma bayramlaşma videosu gelen eski belediye başkanıdır. Kesin montajdır.

ahmet kekeç

Bu günkü köşe yazısında ilber ortaylı'nın atatürk'e iftira edenlere, küfredenlere hödük demesini eleştirmiş. Tamam yaptıkları yanlış ama hödük demek de hoş değil, hödük pezevenk anlamına gelir diyor. Tdk dahil hiç bir sözlükte hödük, pezevenk anlamına gelmez. iftiracı müptezelleri koruyayım derken kendi kültür seviyesini göstermiştir. Ayrıca ilber hoca bu ahlaksızlara pezevenk demek isteseydi de derdi ama muhtemelen gavat kelimesini seçerdi.

(bkz: cahil cahil tipler)

akp nin 2019 a kadar seçim olmayacak yalanı

Habertürk'te binali'ye sordular.

-Efendim, 2019'a kadar seçim yok diyorsunuz ama seçim kanunundaki 1 yıllık bağlayıcılığı olan süreyi kaldırıyorsunuz. Bu da bazı çevrelerde referandum sonrası için belirsizlik olarak görülüyor. Ne diyeceksiniz?
-Şimdi bu rahmetli özal zamanında çıkmış neye hizmet ettiği bilinmeyen bir kanun. Niye 6 ay değil niye 2 sene değil 1 yılın ne özelliği var. Kaldırdık bunu, haklımız bize güvensin erken seçim olmaz.

başbakanın hayır diyenler terörist değildir demesi

Değilmiymişim, ay yaşasın günlerdir ne üzüldüm ne üzüldüm.

makarna edebiyatı yapan chp nin kurabiye dağıtması

Avcılar'da chp'li genç bir grup kurabiye hazırlayıp sabah işe gidenlere dağıtmışlar. Kurabiyeleri de ambalajlayıp üzerine hayırlı kurabiye diye yazmışlar.
Akp yandaşı gazetelerimiz haberi "yıllarca makarna edebiyatı yapan chp'nin yaptığına bakın" diye vermişler.
Halka paket paket makarna, torba torba kömür dağıtmak hediye değildir. Tam tersine kamunun parası ile fakir fukaranın oyu ve iradesi satın alımaktadır. Burada yapılan ise bir lokma kurabiye ile hoş bir jest.

Hükümet yandaşı medya hep oldu ama hiç bu kadar alçak olmadı

deniz baykalın peygamberi bozarsın açıklaması

Teşbihte hata olmaz ama mütedeyyin insanları kızdıracağı gün gibi açık olan bu söylem deniz baykal'ın yaptığı dangalaklıklar listesine eklenmiştir.
Bu işin siyasi tespitiydi gelelim reel boyuta;
Ak Partili numan kurtulmuş açıklamaya çok sert tepki göstermiş, baykal'ı sözünü geri alıp tüm müslümanlardan özür dilemeye çağırmış. Peygamberler beşerdir ama şaşar değildir. Asla hata yapmazlar demiş.
Bu numan kurtulmuş, efkan ala "peygamber bile kibre düştü ama biz düşmedik" derken neredeydi. Ona niye ses çıkarmamış.

Şimdi de sıra işin dini boyutunda;
Peygamberler asla hatasız değildir. Böyle düşünenler abese suresini dikkatle okusunlar

Nokta

realist birinin sürrealist sanat eserine yorumu

Adam bildiğin deli a.k. saçmalamış, millet de götünden sürrealizm diye bişey uydurmuş.

beki ikala erikli

Cinayete kurban gitmiştir ve nedense ilk kez katille empati kurmamı sağlamıştır.
Yaşam koçluğu yapıyor lakin Meleklerle iletişim halinde olduğunu, bir sorunu olduğunda meleklerden yardım alarak sorunların üstesinden geldiğini iddia ediyor. Yaşam koçluğu yaptığı kişiye de bunun tekniklerini öğretmekten söz ediyor. Yani sıradan bir yaşam koçuna göre kişiye çok fazla şey vadediyor. Meleklerle iletişim halinde olduğundan! muhtemelen koçluk ücreti de oldukça yüksek.
Katil de muhtemelen ciddi ruhsal sorunları olan biri ve çok büyük bir beklenti ile maktülün seanslarına katılıyor. 3. Seansın sonunda sorunları çözülmüyor hatta daha da kötüye gidiyor ayrıca çok yüksek para ödediği için de kendini kandırılmış ve dolandırılmış hissediyor. Ve bu kafayla (kendine göre) haklı olarak cinayeti işliyor.

galatasaray kadıköy de yensin hesabımı sileceğim

(bkz: iddia)

misvak dergisinin okan bayülgen karikatürü

(bkz: suya osurdum fırt etti)

the walking dead

--spoiler--

7x4'ün sonunda michonne hurda kamyonetin üstünden iniyor, yürüyor dumanı tüten kaya parçaları görüyor ve sinirleniyor. Ne alaka aq ne şimdi bu dedim bakındım biraz o yananlar negan'ın aldığı yataklarmış. Arkadaş istikbal'de, bellona'da kampanya oluyo 3-5 tane alıp yaksaydınız da böyle kepaze olmasaydınız.

--spoiler--

(bkz: okyanusu geçip derede boğulmak)

generali sigorta

Tatlı tatlı yemenin acı acı sıçması olur atasözünü insana birebir yaşatan sigorta şirketidir.

Anadolu Sigorta'dan en son 500 Tl'ye yaptırdığım trafik sigortası zamlar sonrası aynı şirkette 650 tl çıkınca kızdım ve bir tanıdığın tavsiyesiyle bunları aradım. Poliçe için 330 tl fiyat verip bi de üstüne 50 tl hediye çeki verdiler. Hemen atladım tabii. Poliçe dönemi içinde çok küçük bir kaza oldu. Sonrasında yenileme zamanı yaklaştı ve Generali'yi aradım. Telefondaki eleman direkt hımm kaza oldu heralde dedi ve 2800 liraya yenileneceğini söyledi. Haliyle çüş deyip kapattım. Diğer sigorta şirketlerini araştırmaya koyuldum. Ziraat 1900, ergo 5500, axa 2500 tl fiyat verdi. Çaresizlikten ucuz çıkıyo diye ptt'ye bile gittim 9 şirket arasından en uygunu 2000 tl fiyat verdi. Kim bilir pahalıcı anadolu sigorta kaç para der diye bi baktım 1500 tl teklif verdiler.

Anadolu sigorta'dan bi uzman tramer kayıtlarından ilgili kazayı buldu ve o kazada karşı tarafın benim sigorta şirketimden 600 tl hasar ödemesi aldığını buldu. Ayrıca benim bir önceki sene 650 lirayı pahalı bulmayıp sigotayı anadolu'dan yaptırıp aynı kazayı yapmam halinde poliçenin maksimum 950 liraya yenileneceğini hesapladı.

Ülkedeki her şeyin içine sıçanlara, her boku yabancılara satanlara ve ticaret yapmaya değil insanımızı becermeyi amaç edinenlerin allah belasını versin.

interstaller

(bkz: interstellar)

Trt çocuk izlerken birdenbire seyredildiğinde anlamamanın gayet olduğu filmdir. Önce bir kaç sene normal büyük filmleri seyredildikten sonra anlaşılması daha kolay olacaktır. Tam olarak 4-5 saat değil 2 saat 49 dakikadır.

allah neden sadece kuran ı korumuştur

Hz.muhammed öldüğünde kuran henüz derlenmemişti. Sahabelerin elinde, evinde heryerde dağınık bir biçimde muhafaza edildi. Peygamberin ölümünden sonra hz.ebubekir zeyd bin sabit başkanlığında bir komisyon kurdu. Tüm sahabeler peygamberin bu vahiydir diyerek kendilerine yazdırdığı nüshaları getirdi. Bu komisyon büyük bir titizlikle! nüshaları tahminen geliş sırasına göre dizdi. Sahabenin getirdiği nüshanın orjinalliği ise iki şahide bağlıydı. Yani elindekinin gerçekten vahiy olduğuna dair iki şahit gösteren sahabenin nüshasında yazanlar kuran'a girdi, şahidi olmayanlarınki girmedi.

Kuran'ın derlenme öyküsü bu ve buna kimsenin itirazı yok.

Şimdi sen karar ver kuran bozuldu mu, bozulmadı mı?

demir tıraş makinesiyle saç tıraşı olmuş nesil

Önce düzeltelim. Demir değil çeliktir, paslanmaz çeliktir. Makina değil alettir.

Bununla tıraş olan insanın kafasında yer yer çizgi halinde kafa derisi görünür. Kaplan desenini andırır ama eşek tıraşı denir.

ölene kadar tek bir yemek yiyecek olsanız

Ölene kadar yenecekse tek ve en mantıklı seçim lahmacundur. içinde hem ekmek hem et hem de sebze barındırır.

türklerin kaliteli dizi çekememesinin sebebi

Arz talep meselesidir.

şiwan perver vs barış manço

Komşunun tavuğu komşuya kaz görünür dersen
Kaz gelen yerden tavuğu esirgemezsen
Bu kafayla bir baltaya sap olamazsın ama
Gün gelir sapın ucuna olursun kazma.

inek bakire midir

Bakire olan düve'dir.

O kadar cahilsiniz ki...

neden fındık değil de fıstık gibi kız

Fındık gibi olan şey ayrı, karıştırma.