entry'ler (217)

en huzurlu olunan an

cuma günü paydos anı.

türk dizisi yapmak için gerekenler

tokat atmalı ilk bölüm fragmanı.

karşınızda ne var

Pegasus' a ait pc251 sefer sayılı uçak.

pkk nın iki savaş uçağı olsa ne olurdu

düşürürdük.

en iyi bilim kurgu filmi

en iyisi tartışılır ama tartışmasız olan interstellar' in fazla şişirilmiş bir film olduğudur (yeri gelmişken söyliyim dedim). kimsenin bunu dile getirmemesinin sebebide cahil sanılma korkusudur.

ışık hızı aşılabilir mi

bazı yazarların, uzay zamanın bükülmesi ve solucan delikleri üzerinden ışık hızının aşılabileceğini iddia etmesine istinaden yazmak zorunda kaldım. bu ışık hızını aşmak değil, sadece yolu kısaltmaktır, yani kestirmeden gitmektir ki bu bile mümkün görünmüyor.

rituel de beaute

Bim' in uygun fiyatla piyasaya sürüp, sonunda beni Breathe right' a dünyanın parasını ödemekten kurtaran burun bandı.

hata yaptıktan sonra özür dileyen dallama

öyle bir dallama yoktur. hata kabul edebilmek ve gerektiğinde özür dileyebilmek meziyettir.

protein tozu

sporcunun protein ihtiyacını karşılamaya yardımcı olmasının yanı sıra, an itibariyle insanların bilgisinin olmayıp fikrinin olduğunu ispat eden toz olma özelliğini de kazanmıştır.

kızların hoşlanma belirtileri

siz ona baktığınızda karnını hafiften içeri çekiyor ise sizi beğeniyor ve sizin de onu beğenmenizi önemsiyor demektir.

evli adam başka kızı sever mi sorunu

pek tabi beğenebilir ve hoşlanabilir, insan buna engel olamaz içsel bir duygudur sonuçta fakat sevmişse beğenisinin peşinden gitmiş demektir, işte o yakışıksız olur biraz.

fenerbahçe nin maçlara çıkacağını açıklaması

an itibariyle yapılan, "noolduu" dedirten hafiften tebessüm ettiren açıklamadır. aksini iddia ettiklerinde attığım kahkahanın yerini tutmasada bu da eğlendirmeye yetti.

6 nisan 2015 fenerbahçe nin ligden çekilmesi

güldüren tehditcik dir.

sözlük yazarlarının kahvaltı sofrası

biri sarılı 6 yumurta, artı peynir, salam falan işte.

trt 4k

2016' dan itibaren (özellikle) euro 2016' yı uhd yayınlamak amacıyla test yayınına başlamış tv kanalımız. uydu alıcılı 4K hevc destekli LG televizyonumla full keskinlik ayarında sorunsuz izliyorum ve kanalın yayın kalitesini teyit ederim, başarılı.

yarının pazartesi olması sorunsalı

boktan bir hafta sonu tatilinin ardından umursanmayan hatta rahatlatandır.

sözlük yazarlarının aklına takılan sorular

niçin heves ettiğimiz şeylere artık umursamamaya başladığımızda sahip oluruz?

klasik baba lafları

eskide kalmış olsa da, play station oynarken odaya dalıp;
- bu atari(!) televizyonu bozuyo amk.

ezgi mola

hoş hatun olmasına rağmen, zorlama doğaçlaması ile beni arkadaşım hoşgeldin izlemekten vazgeçirmiş oyuncudur.

hay day

Mantığı anlaşıldıkdan sonra keyif vermeyen oyun dur. Birinin size; farklı sürelere ayarlı onlarca geri sayım cihazı verdiğini ve bu zamanlayıcılar her sıfıra ulaştığında, ne kadar düzenli tekrar kurarsanız size daha fazla geri sayım cihazı vererek işinizi daha da zorlaştıracağını söylediğini düşünün. Çeşitli sürelere ayarlı geri sayım cihazlarına tavuk, yumurta, buğday vb. doğadan görseller yerleştirilmiş bir kronometre oyunundan başka bir şey değildir aslında.