bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  roche' un ürettiği SiNiR YATIŞTIRICI VE DEPReSYON TEDAViSiNDE KULLANILan ilaç.

  (bkz: antidepresan)
  3 ... oumar
 2. 2.
  depresyon belirtilerinin giderilmesinde, özellikle endojen depresyonun tedavisinde kullanılan ilaç. uyuşukluk, ağız kuruluğu, baş dönmesi gibi yan etkileri mevcuttur. mini mini görüntüsüyle insanı kandırma özelliğine sahip olup göründüğü gibi masum değildir. kullandıktan sonra algılama yeteneğinizin kaybolması, aşırı uyku ya da uykusuzluk, sersemletme gibi etkileri içinde barındırır.*
  4 ... gonulcelen
 3. 3.
  (bkz: amitriptilin) *
  2 ... no promise
 4. 4.
  eski model bir ilaç. yanılmıyorsam ruhsat tarihi 30 yıllık falan. doktorlar depresyon hastalarına hala bu ilacı neden yazar hiç anlam veremem. fiyatının ucuzluğundan etkisizliği anlaşılmalıdır. uyandıktan sonra sinir yapar. aşırı sinirli oılursunuz, en kötü yan etkisi budur.
  3 ... palta
 5. 5.
  10mg olanı 0.96ytl 25mg olanı ise 1.96ytl'ye alınabilecek intihar hapı.
  6 -1 ... starfreedom
 6. 6.
  yatmak icin yaklasik bir saat once yataga yonelip de, kafasina binbir turlu tilkinin baraka kurmus oldugu anda, aklima gelmis olup, yarim saat once bir adet kendisinden ictigim ve dakikalar oncesinde, hafiften tesirini gostermeye baslamis ilac. mercimek tanesi gibi olduguna bakmayin, cok feci yamultur adami, hele hele iki tanesi kusa cevirir; eger uyuma imkaniniz olmasa bile, merak etmeyin, ayakta uyursunuz zaten...
  3 ... faidelibilgi
 7. 7.
  depresyon belirtilerinin giderilmesinde, özellikle endojen depresyonun tedavisinde kullanılır.
  alkolle birlikte kullanılmamalıdır.
  uyuşukluk, ağız kuruluğu, baş dönmesi, kabızlık, taşikardi, idrar tutukluğu, hipotansiyon ve allerjik etkileri görülebilir.
  3 ... eageans
 8. 8.
  uykusuzluk sorunu için içenlerde aptallık haline neden olan ilaç.
  üniversite sınavlarına hazırlananlarda bu gibi problemler olduğu vakit bilinçli(?) ebeveynlerce tavsiye edilir fekat ileride bu meretsiz uyku yüzü görememe sorunuyla başbaşa kalan bünye, içtiği günlere lanet edebilir.
  antidepresan sözde ama nasıl bir mantıktır bu anlamıyorum. depresyondan kurtulmak en olmadı depresyon halini hissetmemek, aptalca bir ifadeyle gün boyu uykulu olmak, dikkat dağınıklığı gibi sorunlarla cebelleşmeyi mi gerektiriyor?
  depresyonda olurum daha iyi yani, allah muhafaza tabi ama öyle.
  4 ... sapka yapamayan cuheyla
 9. 9.
  akıp giden zamanı ciddi anlamda yavaşlatan ilaç. saniyeler senelere dönüşür, çevrenizdeki dünya ağır çekime girer.

  edit: bu entry "oh hap aldım kafa oldum" manasında yazılmamıştır. antidepresanların etkisi bünyeden bünye değişmektedir, burada da farklı bir tecrübe paylaşımı yapılmıştır. gerçekleşen etkiler iyi ya da kötü şeklinde değerlendirilmemiş; sadece tanımlanmıştır.
  5 -1 ... karin
 10. 10.
  25 mg'lığı 2,5 ytl olan ilaçtır. yeni nesil antidepresanlardan ne kadar içerseniz için intihar olayını başaramazsınız. ancak bu ilacın aşırı dozu ölümle sonuçlanır. 1963 tarihli bir ruhsata sahiptir. ucuz ve eski olduğuna aldanmamak lazım. depresyon konusunda tesirli olabildiği tarafımca gözlenmiştir.
  5 ... engineer