bugün

rainbow six serisinin 2003'de çıkan son aşmış oyunu. yok efendim lockdown'mış vegas'mış... rainbow six vegas'ın grafiklerine diyeceğim yok ama gerek oynanışı, gerek müzikleriyle raven shield ya da rogue spear'ın yarısı kadar etmemektedir. lockdown zaten ayrı bir hikaye.
rainbow six serisinin 2000'li yılların başında çıkmış son derece aksiyonlu action'lu oyunudur. grafikleri şimdiki zamana göre gayet inandırıcıdır. alpha bravo ve charlie gruplarından oluşan özel timler sürekli yeni görevleri bitirmeye çalışırlar . teröristlerle özeltimler arasındaki çatışmaları konu alır. dediğim gibi grafikler son derece gerçekçidir şimdi oynansa yine aynı zevki verir. yapay zekayı call of duty nin yeni serileriyle karşılaştıramayız belki ama teröristler pusuya yatma konusunda ve sizi en hazırlıksız anınızda enseleme konusunda oldukça başarılıdırlar. şöyle ki bir odanın içine dalmak istediğinizde kapıyı açıp daha bismillah deyip bir adım atmadan odanın yan tarafına kutuların ardına çöreklenmiş terörist tarafından kurşunu şakağınıza yersiniz. yine büyük bir arazideyken uzaktan konteynırların arasına gizlenmiş bir sniper tarafından iki kaşınızın ortasından vurulabiliyorsunuz. son derece atakta olmalı ve ani tepkiler verebilmelisiniz. esirleri ses çıkardığınız an gözlerini kırpmadan öldüren bu teröristler oyuna renk katıyor.
kısacası oyunun üstünden yıllar ve birçok teknolojik gelişme geçti ama oyunun kalitesi hala ben burdayım diye bağırıyor adama. nostalji yapmak için uygun olur efendim.