1. 1.
  Yönetmen
  Martin Scorsese

  Oyuncular
  Robert De Niro (Jake La Motta)
  Cathy Moriarty (Vickie La Motta)
  Joe Pesci (Joey La Motta)
  Frank Vincent (Salvy)
  Nicholas Colasanto (Tommy Como)
  Theresa Saldana (Lenore La Motta)
  Mario Gallo (Mario)
  Frank Adonis (Patsy)
  3 ... christiantroy
 2. 2.
  Orta siklet boks şampiyonu Jake La Motta'nın hayatından ve kariyerinden yola çıkılarak yapılmış bir Martin Scorsese filmi. Motta'nın ringlerin korkulu rüyasına dönüşmesine neden olan ve ona müthiş bir başarı getiren öfkesi ve şiddet duyguları, çevresine yöneldiği zaman hayatına mutsuzluk getirecektir.

  Martin Scorsese'in en önemli filmlerinden biri olmasının yanı sıra, sinema tarihinin de en iyileri arasında kabul edilen film, siyah beyaz görüntüleri, Robert De Niro'nun olağanüstü oyunculuğu ve unutulmaz sekanslarıyla kesinlikle izlenmesi gereken bir yapıt.
  6 -1 ... christiantroy
 3. 3.
  nezdimde Robert De Niro'nun en iyi filmidir.bugüne kadar yapılmış en iyi boks filmdir.ama sadece boks filmi değildir.bir insanın hayatını dipten başarıya,başarıdan dibe inmesini anlatan bir filmdir.robert de niro'nun oyunculuğu anlatılmaz izlenilmesi gerekir.bu film için 25 kilo da almıştır.
  3 ... pulp fiction
 4. 4.
  robert de niro nun hayran olduğum filmi . duyduğum kadarıyla kendisi bu filme hazırlanırken uzun süre boks eğitimi almış, akabininde filmden önce çıktığı amatör maçlardan çoğunu kazanmıştır, kendini rolüne fena kaptırıyor..
  2 ... lazy pigeon
 5. 5.
  bir diğer scorsese - de niro ortaklığı taxi driver'daki meşhur "you talkin' to me?" repliğinin bu filmdeki karşılığı, robert de niro tarafından kardeşi ve menajeri rolündeki joe pesci'ye sarfedilen "did you fuck my wife?" lafıdır. bu sahne defalarca çekilmesine rağmen, joe pesci bir türlü yönetmen martin scorsese'nin istediği ifadeyi verememiş, en sonunda de niro yine bir deneme sırasında, "did you fuck your mother?" şeklinde repliği değiştirerek söyledikten sonra, cidden afallayan ve istenilen ifadeyi yansıtan joe pesci'nin bu yüz ifadesi filmin orijinal kaydında yerini almıştır.

  ayrıca, filmde efsane boksör -raging bull- lakaplı jake la motta'yı canlandıran robert de niro'nun, haksız bir şekilde hakem kararıyla kaybedilen bir müsabaka sonrasında zikrettiği "i've done a lot of bad things joey, may be it's comin' back to me" repliği de adeta filmin özeti niteliğindedir.
  7 ... louis cyphre
 6. 6.
  her ne kadar sinema eleştirmenlerince rocky serisinden kat be kat üstün bir film olarak kabul edilsede, genel sinema seyircisi açısından bu serinin ve özellikle de rocky 3 filminin gölgesinde kalmıştır.
  1 -3 ... azorka
 7. 7.
  so, for the second time,
  summoned the man who had been blind and said:

  "speak the truth before god.
  we know this fellow is a sinner."

  "whether or not he is a sinner, i do not know."
  the man replied.

  "all i know is this:
  once i was blind and now i can see."
  2 ... louis cyphre
 8. 8.
  (bkz: Cathy Moriarty)
  2 ... louis cyphre
 9. 9.
  hey ray:* you never got me down man?
  'd you hear me?
  you never got me down;
  'd you see me?
  3 ... louis cyphre
 10. 10.
  Siyah beyaz olarak çekilmiş bir Scorsese klasiğidir.Robert De Niro'nun aynanın karşısında kendisiyle bir hesaplaşma sahnesi vardır ki,izlenilip ders alınasıdır.
  3 ... istemihan