bugün

ptt kargo

Abd' den kargo 1.02.2010 tarihinde yola çıkar. içine son bir Abd havası çektikten sonra uluslararası bir yolculuğa çıkar. Bol bol deniz havasını içine çekerken bir bakar ki Güzel Şehrimiz istanbul'da... Tabiyki tarih 09.02.2010 'u göstermektedir. Yaklaşık bir hafta sonra tabiyki de. Kargomuzun yolculuğu burada bitmeyecektir elbette. Kontrolleri yapıldıktan sonra sadece 500 km'lik Konya'ya 18.02.2010 tarihinde ulaşır. Burada da maceralara zinciri bitmez. Karanlık bir depoya hapsedilir.
Durumdan şüphelenen ben kargoyu kurtarmak için yola çıkarak konya posta dağıtım merkezine 1 saatlik bir yolculuktan sonra giderim ve depodan kargomu alırım eve gelir açar ve hasret gideririm. Yapılan işkenceleri anlatır bana. Tarih ise 23.02.2010 'dur. Ve burada olaylar zinciri bitmez. Postacı 25.02.2010 tariihinde kargoyu almam için bir ihbarname gelir. Çok uzak olduğundan gitmedim ama düşünüyorum da keşke elimde ihbarname gitseydim bakalım ne diyeceklerdi. insaf be Amerika'dan bir haftada istanbul'a gelen kargo iki haftada elime geçti. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...