bugün

yanlış taktik ve yanlış takımın oyuncuyu nasıl etkileyebileceğini bana birebir gösteren oyundur.

become a legend modunda kendimi acar sol açık yaparak oyuna başladım ve oyun beni randomise olarak leira'ya attı. eyvallah bize nerde forma verilirse o forma için terimizi dökeriz dedim fotomaça bayrak öperek ve top sektirerek pozlar verip sezona başladım.

sonra formayı unutan futbolcu oldum. ulan takım sonuncu zaten hazırlık maçlarında puanlar alıyorum görevleri yapıyorum. yok. hpca beni tribünde unuttu. resmen kamil oldum.bunalıma girip saçımı kazıttım. sonra çok fırsat vermişler gibi beni beğenmediklerini, sözleşme yenilemeyeceklerini bana menejerim aracılığıyla ilettiler.

tam kariyerim bitti bari kahvesinde çalışayım diye dayıoğluna kanal yaparken heracles'ten teklif aldım. atladım tabi sözleşmeye hemen dayıoğluna da fırça attım telefonda. heracles'te şu anda çılgın atıyorum tabi bunda beni doğal pozisyonumda oynatmalarının payı da büyük. takımda ki yerimi sağlama alınca hemen fotomaç aracılığıyla eski klubüm ve hocama veryansın ettim büyük br oyuncuyu kaybettiler onlar yüzünden bunalımlara girdim diye.

demek ki neymiş? doğru takım kariyer kurtarırmış.
uzun zamandır bilgisayardan oyun oynamamış şahsımı, yeni bilgisayarla birlikte ekrana kilitlemesine çok kısa süre kalmış oyun.

lakin oyundan ve sistemden anlayan kardeşlerime soruyorum, neden benim ekranda görüntü sik gibi?

böyle hafif bulanıklık var gibi...

http://www.samsung.com/tr...ail&tab=specification

bilgisayar özellikleri tam olarak buradaki gibi. herhangi bir kasma yok ama settings bölümünden bir ara ayar yapmıştım görüntü netleşmişti. bu ayarı nereden düzeltebilirim acaba, bilen var mı?
süper star mod da adama ebesinin örekesini tanıtan oyundur.

lan adamların hepsi takım oyunu için dünyaya gelmiş sanki. her galibiyete deli gibi uçuyorum malum küme düşmemeye çalışıyorum yakaladımı 9 tane atıyor ibneler . malum ilk kadro random geliyo onlarda yıllardır bir değişmedi. shimuzu , palmeri altyapıdan hemen alınmalıdır.
ekrandaki blurluğu son ayarlarda oynamama rağmen gideremediğimdir. lan yoksa?
top playerda oynarken insanı bir hayli sıkıntıya sokan oyundur.
bilgisayarda ve single player oynanmaması gereken oyundur. ps'de oynadığınızda attığınız o harika paslar falan, pc'de karşınıza çıkamayacaktır. klavyedeki tuşlarla o kadar rahat oyuncu kontrolü de sağlayamayacaksınız. ayrıca single player oynadığınızda hele bir de 5 zorluk seviyesinden 3 ve daha yukarısında oynuyorsanız hayvanlar gibi oynayan bir takımla karşılaşırsınız. bütün arapaslarınızı yarıyolda kapan, deliler gibi şutlar asılan, her türlü kafa topunda üstnlüğü sağlayan bir kaplan takımına karşı oynarsınız. bu oyun ps'de multi yapılmak için yaratılmıştır.

edit: yok kızgınlığımı alamadım, yenilip yenilip buraya yazıyorum amına koyim, nasıl oyun bu götlek japonlar? bir bilgisayar tabii ki dünyadaki en iyi pes oyuncusunun bile ağzını açık bırakacak şekilde oynayabilir de böyle yapmakla neyi ispatlamaya çalışıyorsunuz götverenler? bir takımın her şutu harikulade güzellikte olur mu, adam kale ağzında orta kafa gol yapıyor ya bırak sağ kanattan girip de orta açmayı. böyle atraksiyonu kimse yapmaz yapsa da gerek yok lan.

editto: bre şerefsizler. her özelliği "a" olan bir milan ile c'li b'li valencia'ya 4-2 yenildim profesyonelde. lan utanmanız da mı yok lan, kaleci otomatik olarak çıksın dedik, adam ceza yayında duruyor sürekli zaten. o bi ayrı mallık da, ben koşarken ani dönüşler yapamıyorum ama adamlar yapabiliyor, o da bir piçlik tabi. ha bir de asla dışarı gitmeyen şutları var. en kötü direkte patlıyor, o da gol demek zaten, mutlaka tamamlıyorlar, voleyle veya rövaşatayla fark etmez, 30 metreden vole golü yedim lan. hadi bi siktirin gidin ya.
bu yılın en fiyasko oyunlarındandır. bu sene fifa'ya karşı beyaz bayrak çekmiştir adeta.
dün gece beni sabah 4'e kadar ps3'ün başına çakan oyundur. Önce makinaya karşı oynadım, sonra ufaktan bi lig yaptım.. Avrupa kupasında Türkiye'yi seçip milliyetçilik yapayım derken grup sonuncusu oldum hemen kapattım tabi.. top playerda oynadım ve ilk kez en azından başlangıç aşamasında top player benden iyi, bunu gordum..

Daha sonra online menuye girdim, oradan adını sanını duymadıgım ecnebi rakiplerle kapışıp ülkemi temsil etmeye çalıştım..

Tüm bunları yaparken 5 saatin nasıl geçtiğini farketmediysem, bu beğenmeyen muhteşem oyun gurmeleri oyun konusunda doktoralarını hangi enstitüde yaptılar merak ettim.
11' deki o mükemmel penaltıların amk oyun. ulan ne gerek vardı değiştirmeye. pes 11 futbol oyunları tarihinin en iyi penaltılarına sahipti bana göre. bu iste sıradan, standart.
pes 11' de penaltı atmayı beceremeyenlerin 'nihayet penaltılar güzel olmuş' diyerek beni hayrete düşürdükleri oyundur.
işlemcisi pentium 4 olan,1.25 ram ve 250 mb ekran kartıyla çalışıp çalışmayacağını merak ettiğim oyundur. * *
Trivela atmak pro evulotion soccer 2012 ye eklenmiştir ve bu yüzden benim de kalbimi fethetmiştir. Data tabanı yinede 2011 le aynı olsada eklenen 3-5 özellik gerçekten 2012 yi oynamaya değer kılıyor.
pes serilerinin en kötü oyunu.
(bkz: bir pes 6 değil)
önceki sürümüne nazaran çok fazla zorlaştırılmış oyun. kahpenin japonları yeni şeyler, böyle bi fantaaaaaağzik oluşumlar içini girmiş sanırım. hayır oyuncu yerleştirme olayı, ne biliyim (bkz: skill) kazandırma olaylarını falan bitirmişler kuzum. yine de açık konuşayım, acımam sikerim. bu oyunu oynuyorum ben, öptüm.
henüz tarafımdan satın alınamayan oyundur * *.
paylaşımlı ekran kartı olan laptop aldığıma lanet etmeme neden olan oyun. nir gün ben de oynayacam ama.
aynı gün fifa 12 ile beraber alıp bilgisayarıma kurduğum oyun. ilk olarak 8 yıllık pes kariyerime saygıdan dolayı bunu açtım, ilk maçımın 70. dakikasında kapatıp, oyundan çıktım... ardından fifa 12'yi açayım dedim, 1 aydır hala kapatamadım... dolayısıyla fifa 12 ile kıyaslanması son derece yanlış.
7 yıllık pes bağımlılığım sayesinde sona ermiştir. fifa12'nin de katkısı yok desem yalan olur.
uzaktan atılan goller daha kolaylaştırılmış sanki...
barcelona'nın chelsea karşısında çok güçsüz kaldığı oyun boy farklarından mı oluyo anlamadım.
öncelikle çok iddialı olan arkadaşların online modda 550-600 civarı puanı olan rakiplerle oynayarak kendilerini sınamalarını öneriyorum.
oyunla ilgili olarak, pes2012 artıları ve eksileriyle;

+ oyuncuların ve topun hızı daha gerçekçi bir hıza inmiş.
+ istenilen oyuncuyu seçmek kolaylaşmış. sağ analogla da oyuncu seçilebiliyor. duran toplarda da tek bir oyuncuyu hedef seçip daha bir fantezik orta açabiliyorsunuz böylece.
- uzaktan şutların etkisi azalmış. di maria, mesut özil gibi teknik oyuncuları şut özürlüsü yapmışlar. 25 metreden topu kaleye zor yetiştiriyorlar.. ronaldo da dünyanın en iyi frikikçisi olmuş.
- ara paslarını engellemek çok güç olmuş. top, defans oyuncunuzun dibinde olsa bile salaklık yapıp vurmayabiliyor. sonrası malüm zaten.. *
- çok fazla sayıda ona buna çarpıp kaleciyi kontrpiye bırakan gol oluyor. mesela gol olmasın diye şuta kayıyorsunuz. zaten gol olmayacak yavaş giden top, kalecinin yattığı köşenin tersine tıngır tıngır gidip gol oluyor. deli edici..
- messi yi yavaş yapmışlar. gerçekte top ayağındayken sapık gibi koşuyor, oyunda durdurulabiliyor. ronaldo bariz daha iyi. dengesiz olmuş, kıvamı tutturamamışlar işte..
- güçsüz takımla güçlü takımı yenmenin en zor olduğu pes oyunu olmuş. shaktar ı alıp yenicem hepinizi diye gaza gelirseniz, arkadaşlarınızda biraz anlıyorsa oyundan, chelsea, real gibi takımlarla rahatlıkla tokatlıyor sizi.
- şutların etkisizleşmesiyle, sırf aradan adam kaçırmaya dayalı bir oyun olmuş. (benim gibi bu duruma gıcık kapan tek tük arkadaşlara tavsiyem, chelsea yi alıp oyun planından "defans çizgisi"ni sıfıra düşürün)
rezil iğrenç berbat bir konami oyunu.. fifa 12 gibi gerçekciliğin tavan yaptığı bi oyun varken bunu oynamak zaman kaybı.. herkes messi ronaldo olmuşlan oyunda.. süperstar zorluk derecesinde marcelo ile bütün defansı çalımlayarak gol attım.. bu ne lan!
en zorunda bile en kolay olan oyun. anlayın o kadar saçma.
yahu hakkında asılsız atılıp tutulan oyun.

lan yıllardır pes oynarım ben böyle zor oyun görmedim kolay diyenlere lafım gelin kapışalım vereyim elinize joystiği ama ve de lakin süper star modda master league de 9 maç arka arkaya yenilmişliğim var son sıralardan kurtulamıyorum e haliyle transfer de yapamadığımdan takımda iyiye gitmiyor.

efendim dün başkan beni kovdu ayıptır söylemesi hemde 2. sezonumda divison 2 deydi son sırada bulunuyorduk 14. haftada.

hala bu oyunu beğenmeyenler fifa falan diyen çocuklar var ya siz gizli bakınız *
güncel Önemli Başlıklar