bugün

oyunun zorluğunun artması, yani professional ya da top player oynanaması sizin oyuncuların mallaştırılması demek.

torres in altıpastan vurduğu hiçbir şut gol olmazken portolu hulk un her vurduğunun, hatta önünde kendi arkadaşına çarptırarak vurdukları da dahil gol olması demek.

taç atışında kendi attığınız, yani sizden top geleceğini bilen ve bekleyen oyuncu hareket edene kadar arkasındaki rakibin topu alması demek...böyle olunca oyunun zorluğu artmış oluyormuş...top player oluyormuş falan.

benim ceza sahamdan dönen her top rakibin önüne düşerken, rakibin ceza sahasından dönen topların asla benim önüme düşmemesi demek..

bu futbol oyunlarındaki seçilebilen zorluk seviyesi olayı bence kaldırılmalı...çünkü gerçek üstü saçma sapan olaylar oluyor...

ajax barcelona olurken benim chelsea oluyor sana kardemir karabük.

oysa her futbol takımı gerçek gücünde olmalı.en azından böyle bir mod eklenmeli...top playerda oynuyorum diye wisla krakow da 11 messi olmamalı...

insan sinirleniyor çünkü.

edit:amına kodumu oyununa da laf ettirmiyorlar...bunu eksileyen ergen muhtemelen "sen oynamayı bilememişsin" diyerek eksilemiştir ama gönül ister ki imkna olsa da bunu eksileyenle şöyle bir maç yapsak...bakalım ak göt kara göt çıksın ortaya.
Kesinlikle bok atılmaması gereken oyun. 2011'e göre daha zevkli şutların ve hücum sistemi var, kesinlikle 2011'den iyi diye düşünüyorum.
defans yapmanın komedi olduğu oyun. öyle bi defans anlayışı var ki bu oyunda, sen arsenalsin karşındaki takım fc copenhagen. topu almak için pres yapıyorsun karşı takımın hücum oyuncusu senin defansını götüyle geçiyor ki karşındaki takım copenhagen dikkat çekerim. pres yapmayım geriye çekiliym diyorsun bu sefer hop xavi iniesta vari arkaya atılan bir topla rakip kaleciyle karşı karşıya. yine dikkat çekerim karşındaki takım copenhag. bildiğimiz copenhag yani avrupanın vasat takımlarından.

top desen balon gibi uçuyor, orta seviyede bile rakip frikikten pat gömerken sen daha topu kaleye yetiştiremiyorsun, defansa adam adama markaj uygulatıyorsun inadına boş bırakmasınlar diye ona rağmen rakip ceza sahası içinde bomboş kafayı gömüyor adamı kanser ediyor. pas sisteminin komediliğine değinmiyorum bile. oyunun gereksiz zorlaştırılması da cabası.

kısacası: hayatımda oynadığım en kötü pes oyunu olma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir oyun. sikim gibi olmuş afedersin.
ilk oynadığımda olumlu bir sürü özellik saydığım ancak zamanla insanı çıldırtma seviyesine getiren oyun. Yapay zekayı kuvvetlendirmek yerine sizin defans oyuncularınızı pasifleştirmişler. Götümü yırttım barcelona ile interden gol yememek için. Kaç maç yaptım üstelik. Ki kendimizi pes'i iyi oynayan kişiler olarak tanıtırız. Oyunun hızını mümkün mertebe düşürün. Pres yapmayın. Hatta oynamayın. Görüşlerim değişti. Kötü bir oyun olmuş. 1 vs 2 oynanabilir ama 1 vs com tavsiye etmem.
become a legend modunda ve oos pozisyonunda oynuyorsanız ikinci yarı 20 m uzaktan şut çekmeyin kaleye direk alınırsınız oyundan neden pas vermedin diye. (tabi 17 yaşında olmanında etkisi var )
ilk yarı 4, ikinci yarı 3 atmadan bırakmadığım oyun.
avantaj konusunda fazla comert davranan oyun. foul yapiliyor hakem avantaja birakiyor 3, 4 pas yapiliyor foulu veriyor.
pes 2011 den iyi olmayan oyun.
daha önceki sürümlere oranlara daha profesyonel ancak bilgisayara karşı oynanan oyunlarda yeni bir derece olan süper star modunu yerleştirmiş olsada ortalama olarak pes 11 in profesyonel modu kadar ancak iş görüyor. ayrıca oyunun fl modunda ciddi gelişmeler var oyunun içinde kendinizi bir meneger gibi hissediyorsunuz. lk güncelemelirini yakın zamanda çıkarmıştır 1.01 ve 1,02 güncelemeleri mevcut olsada 1.02 güncelemessini kullanabilmeniz için oyunun orinal olması gerekiyor. yine en önemli farklarından biri oyuncu kontrolünün daha üst düzeyde olması jenerik goller atmak çok olası.
gerçeğe yaklaştırmak isterken adeta saçmalıklar silsilesine döndürtülmüş oyun. seçili olmayan adamların sebep olduğu penaltılardan tutun da kalecilerin yerden seken topları tutamamasına,yürüyen adamların vücut temasından uzaktan şutların anlamsız sabrivari sonuçlara sebep olmasına kadar bi sürü saçmalık.

eski pes el alışkanlığını tamamen ortadan kaldırıp 2011de yöne göre pası getirdikten sonra tekrar 2010a 2009a dönüp eski pas sistemini getirerek sadece pas hızını önemli koymuşlar. maç öncesi takım ayarları da sahadaki duruma neredeyse hiç etki etmiyor.

makineye karşı oynarken hiç bir topun önüme sekmemesi neyin nesi çözmüş değilim.

görüntü desen müthiş, marka rakipsiz. ama 2012yi oynamak çok zor.
master ligde kulüp başkanının ne içtiğini merak ettiğim oyun. gördüğüm 1 sarı kart sonucu bizden hayvan sürüsüymüşüz diye bahsediyorlar diyor. istifayı her an basabilirim.
insanın geleceğine çomak sokacak bir oyun.
hayır rakip takım oyuncusunun 20 metreden üstüme bodozlamasına gelmesine en ufak bir şey yapamaıyorum ya kahroluyorum...

yıların lampard'ı sikik bir twente li oyuncunun topla koşa koşa üstüne gelmesine ve çalımı basıp yanından geçmesine yapacak bir şey bulamıyor...daha trajikomiği o lampard'a çalımı basan herif arkasından iki chelsea li oyuncuyu daha çalımlayıp pas verip asist yapıyor...

şaka mısınız olm siz...
oynayanlarını asla memnun edemeyecek oyunun 2012 versiyonu.
olum ne bekliyorsunuz bir oyundan ?
illa gerçekçilik istiyorsan topla 6 adam gel halı sahaya.
Ps3 de oynadığım kadarıyla söylemeliyim ki gördüğüm en dandik oyun, her top çalma haraketine hakem faul veriyor çok hassas olmak zorundasınız. Artık defanstan top alıp gol atma devride bitmiş gözüküyor bol paslı bir maç yapmak zorunda kalıyorsunuz yoksa top ayağınızdan çıkabilir.
direkten dönen toplarda efektin aynen tutturulduğu oyun. deparlarıyla ünlü futbolcuların top sürmede yetersiz gözükmesi eksiklik. bir de bu hakemler devre düdüğü çaldıklarında nereye koşuyorlar? sanırsın ki penaltı verdiler de beyaz noktaya doğru koşuyorlar. ilginç.
herkesin yapay zekaya karşı oynarken karşılaştığı güçlükleri eleştirdiği bir oyun olmuş. çalım atılmıyor defans yapılmıyor vs vs. bu oyun hakkında ne yazılabilir ki daha fazla yazacak bir şey bulamıyorum oyun işte hiçbir zaman tam anlamıyla gerçekliği yansıtmayacaktır. siktir edin arkadaşlarınıza karşı oynayın yapay zekaya karşı oynamayın sizde amk. farkında olduğunuz gibi yapay zeka sikko gibi olmuş seçiyorsunuz en zorunu adamlar ne yapsın daha zor olması için çalımları zorlaştırıyorlar top çalmayı zorlaştırıyorlar işte açın normal modda oynayın olmadı bu kadar eleştireceğinize.

edit: bu oyunun zorluğunu eleştirenler beceriksizdir.
fifa'dan kat be kat daha zevkli olan oyun. dikkat et gerçekçi demedim, "zevkli."

bide online uludağ sözlük turnuvası yapsak daha bi eğlenceli olacak. duyrulur!
(bkz: uludağ sözlük pes 12 topluluğu)
bugün oynadığım ve 2 ye 1 oynadığınızda takım arkadaşınızın ne kadar önemli olduğunu gördüğüm oyun.
söylenenlerin aksine, klavye ile oldukça kolay oynanan oyun

frikik ve penaltı çok kolay

çalım çok kolay, iki tuşa basıyon

takım oyunu olarak, oyunun bulmanız gereken bir taktiği var, bulursanız çok rahat gol atıyorsunuz

6 yıldız çok kolay, trabzonsporla barcelonayı 12-0 yendim

gerçekçi değil; 12-0 sıfır dedik değil mi

not: pes 2'den beri klavye ile oynarım.

edit-ül destur: şut+pas kombosuna kaleci sürekli yatıyor, çok saçma, ayrıca aşırtmanın da çok kolay olduğunu unutmuşum.
çalım atmak epey kolaylaşmış fakat kalecinin anlamsız çıkışlar yapması olmamış. penaltı kolay ya ona sevindik en çok..
pes 11' in muhteşem penaltılarının içine etmiş oyun. pes 11 penaltı atmakta bir devrim yaratmıştır. konsol oyunları tarihinin en zevkli penaltılarına sahipti pes 11, bana ve arkadaşlarıma göre mükemmelliğe ulaşmıştı penaltı atma olayı pes 11' de. pes 11' de penaltı atmayı beceremeyenlerin talepleri doğrultusunda pes 12' de saçma sapan o sisteme tekrar dönüldü. pes 11' de nasıl penaltı atılabileceğini internette bulabilirsiniz zaten ama ben bir kere daha anlatayım da atamayanlar neyi kaçırdığını görsün tekrar;

ekranın sağındaki kaleye penaltı atıyorsunuz diyelim;
şuta basarsınız ve adamınız topa doğru gelmeye başlar. oyuncu topa gelirken yukarı ya da aşağı tuşuna basarak köşeyi seçersiniz. 2 saniye kadar basmak -topun başındakinin iyi bir penaltıcı olması halinde- topun en köşeye gitmesini sağlar. şimdi şuta bastınız iki saniye kadar da aşağı bastınız diyelim; top kalecinin sol alt köşesine yerden gidecektir bu durumda.
topu kaldırma olayına gelince; köşeyi seçtikten sonra geri ya da ileri basarak topu kaldırıyoruz. geri basarsanız topun dibine girer oyuncunuz, ileri basarsanız da topa abanır. 1 saniye kadar basmak yeterlidir.

uygulamalı olarak anlatıyorum(ekranın sağındaki kaleye göredir tüm anlatımlar);

kaleciye göre sol alt köşeye vurma; şuta basarsınız oyuncunuz topa doğru gelir, 2 saniye kadar aşağı basarsınız ve tamamdır

kaleciye göre sol üst köşeye vurma; şuta basarsınız oyuncunuz topa doğru gelir, 2 saniye kadar aşağı basarsınız, daha sonra da 1 saniye kadar geriye basarsınız ve plase ile sol doksana doğru gider top

kaleciye göre sağ üst köşeye sert vurma; şuta basarsınız oyuncunuz topa doğru gelir, 2 saniye kadar yukarı basarsınız, daha sonra da 1 saniye kadar ileri basarsınız ve kalecinin sağ tarafına doğru hami mandıralı penaltısı gibi atmış olursunuz penaltıyı.
konami nin hala zenci hakem sevdasını devam ettirdiği 2012 futbol şeysi.
2011'deki eksiklikler kapatılmıştır bence 12 ile. Ve gayette başarılı bir oyundur. Şu linkten sorunsuz tek part indirme olanağı mevcuttur.

http://www.firatyalcin.co...unsuz-tek-link-indir.html
güncel Önemli Başlıklar