bugün

soğanlı olanının (yeşil kutu) günlerce durmadan yenebileceği cips. * *
hiç unutmam star gazetesinin hediyesi olarak tanınmaya başlamıştı hatta o gün seçim gibi birşey vardı , gerçi bizim bakkal parayla satmaya kalkışınca bir daha gazete satamaz oldu,tartışma filan çıkmıştı.
yayın yaptığını söylediğinde, online radyo olarak arada radyouludag dinlediğimi söylemiştim.
şimdi radyo adaki yayınını dinliyorum, ne diyim iyi ki dinliyorum.

yani demek istiyorum ki, yayını güzel olan deejay. *
her çeşidi çok lezzetli olan ama nedense türkiye'de satılmayan %100 yağsız olanı en muhteşemidir. hem vıcık vıcık yağ gelmez elinize hemde acayip güzeldir tadı.
diyarbakır'da köydeki vatandaş bu meretten yiyemiyorsa kürt açılımı şarttır. hatta ve hatta sorunu çözersek bundan yiyerek kutlayalım... üstüne bir de nutellalı suşi, ohh.
en kral cipslerden biridir. ara ara lezzitini unutmumuk adına doritostan vazgecip yenmelidir. hiç unutmam yahu o star gazetesinin pringles verdiği günleri ne olay olmuştu mahallenin bakkalı başka elemanlara ayırıyorda bizi kayırıyor diye baya bozuk atmıştık gençlik işte.
star gazetesinin ilk piyasaya sürüldüğünde bedava dağıttığı ürün olup,çoğu gazate satan yerin o kutu kutu pringlesları marketlere ucuz yollu okuttukları yiyecektir. *
fiyatıyla lezzeti ters orantılı, adeta "ben diğer cipslerden farklıyım bak kutum bile egzantirik" havasında ambalajı olan doritos un yerini kesinlikle tutamayacak cipstir. ama ne yazık ki o fiyatına rağmen bolca tüketilir. neden acaba? çok sevildiği için mi? hayır. diğer cipslerden çok daha iyi olduğu için mi? yok. sadece ve sadece pahalı ve ithal olduğu için. ironik değil mi?
1998 yılında türkiye'ye gelmiş olan patates cipsi. ultra prima ile aynı dispiritör dağıtıyor diye biliyorum.
çok ilginçimize gitmişti kutusu, yedik pek de beğenmedik hani.

sonra uzun yıllar almadım ben mesela.

biara gittiğim bir yerde yemiştim ve yaklaşık bir 3 yıldır hiç hatırlamadım kendisini bile.

neyse efendim dün gel gelelim bir şeye tanıklık ettim ki kutusundan esinlenip hoparlör yapmışlar bunun.

eski günler geldi aklıma.

heyhat...
diğerlerinden pahalı olmasına karşın,verilen parayı hakeden cipstir.

kutusundan dolayı açıldıktan sonra saklanmaya elverişli gözükse de,bu imkansızdır.en fazla yarım saat içinde biter.

daha çok sevilmesinin nedeni,pahalı,klas duruşu değil;kalın,güzel şekilli,kaliteli cipsidir.
Küçükken üstündeki bıyıklı amca için yediğim cips türüdür.
her çeşidinin güzel olduğu cips türüdür. güzel olduğu kadar da pahalıdır.
merak ettiğim bir konuda bana çok içtenlikle yardımcı olan dj yazar kişisi. * * * *
bayılırdım zamanında. normal cipslerden çok daha lezzetli gelirdi. bir de yanında capri sun olacak ki, değmeyin keyfinize.
soganli olaninin uzerindeki kremanin harika dil darbeleriyle yalanabildigi cips.
yıllar yıllar önce küçük boyunun kutusunun kapağının, bir bozuk paranın geçebileceği şekilde kesilmesiyle kumbara olarak kullanılan kutu ambalajlı cips. *
edit: pringles pahalı olduğundan olsa gerek, kutusunu bile attırmıyordu ebeveynler. *
çok güzel bir patates cipsidir , yağ oranı tam dengededir ve ruffles doritos a göre daha fazladır. en azından kutunun üzerindeki kağıdı açtığınız zaman suratınıza hava vurmayan cipsdir.
original'ından vazgeçmenin mümkün olmadığı cips.
kimilerine göre onu yemek zenginlik sembolü...
bir ara, star gazetisinin promosyon olarak bedava verdiği cips.
(bkz: once you pop you can t stop)
nev'inin en iyisidir. pringles'ın yanında diğer cips markaları apple macbook'un yanında diğer markaların laptopları gibidir*.
cipsinin popülaritesi yazarınkine oranla katbekat fazladır. *
pahalı bir zevk.
Saygı değer beşinci nesil yazarımız.
(bkz: Entrylerini özlediğim yazar)