bugün

Işid'in oyunu olduğu söylenen oyun. Bu konudaki yazıları okuyunca mantıksız da değil.
Biraz araştırdım nedir ne değildir diye ve oyun oldukça tuhaf geldi. Sanal alemle gerçek dünyayı birbiri ile ilişkilendiriyor gibi.
bota bıraktığım oyundur. sabaha kadar 22 den 24 yapar heralde.

edit: 26 yapmış swh
bir Arkadaşımın söylediğine göre 2 gün sonra Türkiye'de çıkacak olan oyundur. beklemedeyiz.
Türkiye marketlerinde çıktığı gün kardeşimi pikaçu diye balkondan atıp yasaklatacağım oyun. Evet yıllar önce atlayıp yasaklatan çocuk da bendim. Yok ulan size pokemon. Hayatınızı karartıcam sizin.
allah affetsin sinir olduğum arkadaşıma avustralya mağazasından bahsetmeyip sadece japonya mağazasından indirildiğini söylemiştim.
pişman eden oyun.

5 aylık telefonumun bataryasını hiç ettim. sorun sık şarj etmek değil tabi batarya ısınıyor ben de oynamayı bırakmıyorum. e aşırı ısınan bataryaların ömrü kısalıyor biliyorsunuz.

bile bile lades yaptım anlayacağınız.
Geçen gün indirdim. Koca göbüşümle 5 km yol yaptım. Sportif olarak hoş.
Bi kere gym aldım 1 dk sonra geri aldılar AMK. Ne lan bu. Bırakta sevineyim bi
Hile lazım olan oyun. Pokemon nearby de görünüyo da nerde olduğunu bulamıyoz. Bende 2 adım 1 adım diye de göstermiyor. Hep 3 tik var. Bulamıyom. Nerde olduğu gözükse gidip alırız.
telefonla oynamaktan başka hiçbir şey yapmayan asosyallerin dışarıda dolaşacak bir bahane yaratan pokemon oyunu. şimdi bu pokemoncular birbirleriyle karşılaşıp konuşuyorlar. ciddi ciddi pokemon go bir yerlere gelirse o zaman asosyallik başka bir boyuta atlayacak.
bugün karşıma bu pikaçu çıktı ve yakaladım. şu an eğitiyorum.

görsel
https://pokevision.com

Kullanarak nerede hangi Pokémon var görebilirsiniz.
Olum bu misty'nin kucağındaki (bkz: togepi) yok lan oyunda.

keşke olaydı da iki tanesini yakalayıp kafa kafaya tokuşturaydık.

edit: misty eksiledi.
eski telefonlara normal yollarla yüklenmeyen oyun. ama eğer android 4.1.2 ve üzeriyse sürümünüz bazı adımları izleyerek yükleyip oynayabiliyorsunuz.

https://www.youtube.com/watch?v=6YqhpGShasU
level 22'yim ve 23 olmak üzereyim. tamam cenabetlik ve cenabetliğin şanssızlığa olan etkisine inanıyorum ama bu vakte kadar hiç 10 km'lik yumurta düşmez mi lan adama? diye söyleten oyundur.
Bazı açıkları olan oyun.
Örneğin.

Eevee’nizin adını;
Pyro koyarsanız >> Ateş Pokémonu olan Flareon
Rainer koyarsanız >> Su Pokémonu olan Vaporeon
Sparky koyarsanız >> Elektrik Pokémonu olan Jolteon’a dönüştürebilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=aPPQa7L51p0 *
Bütün gün salak salak oyunlarda takılanlar bile şu oyunu eleştirdi, ciddiye almıyorum ama şunu paylaşmak istiyorum:

Bu gece uğradık fakültenin oraya, en az 100 genç vardı. Tanımadığımız insanlarla oturup sohbet ettik. Önceki gece pilav satan bir abiyi getirmişler buraya adam bütün pilavı bitirmiş, millet kola alıp ortaya açıyormuş isteyen içiyor falan.

Ulan çocukken dua ederdik şu pokemonlar gerçek olsa diye, çocukluğumuzun hayali gerçek olmuş üzerine bir de insanları kaynaştırıyor hala bütün gün candy crush oynayan dingil koskoca insanlar pokemon peşinde koşuyor diyor.

Heee güzel kardeşim hee.

Bu arada bu salaklar da bir bir oyuna başlıyor, görmüyor muyuz biz olum?*

görsel
Sayesinde yürüyüş yaptığım oyundur.
eskiden sadece dışarı çıkıp elimde olmayan pokemonların peşine düşüyordum. sonra cp dediler güçlüsünü alalım dedik, sonra evolve dediler şeker toplayalım dedik, sonra en güçlü ejder sınıfı dediler dragonite bulalım dedik, şimdi de iv diye bi şey çıkardılar pokemonun asıl gücü orda diyorlar. ona da tamam dedim elimdeki 670 lik bulbasar %20 perfect çıkıp atak puanını sıfır gördüğümden beri harbiden soğuduğum oyun.

cehalet mutluluktur arkadaşlar.

hesaplamak isteyenler pm atsın.
görsel

Var mı bize yan bakan? Dediğim harikulade oyun.
En güçlü pokemonum magmar. O da 600. Ben bu oyunu iyi oynayamıyom demekki. Yok olum benim evinin yakınında. Çıkıp dolaşırken açıyom anca zubat topluyom. 6 tane golbatım var.
dün saaatlerce oynadığım istanbulu gezdiğim ama gezdiğimi zannetmemi sağlayan oyundur. çevremdeki güzellikleri kaçırdım ekrana bakarken. akşam eve dönerken fark ettim. şarjım bittiği için otobüsün camından dışarıya bakarken bugün aklımda kalan tek şeydi herhalde dedim. bırakmalı bu oyunu. bağımlı oluyoruz iyiden iyiye.
Hem zaman, hem net, hem zeka kaybına sebep olan oyun.
hem zaman, hem net, hem zeka kaybına sebep olan oyun olduğunu söyleyen ülkenin gurur kaynağı olan dehalar;
Zamanını plüton'un aslında bir gezegen olup olmadığını kanıtlayan çalışmalar yapıyor ve Bunu yaparken de netten yemeyip, wifi bağlantısından yararlanıyorlar. Adamlar deha çünkü.