bugün

entry'ler (22)

bugüne kadar izlediğiniz en iyi film

film henüz gösterimde değil.

cümle devrik kuran insan

benimdir, o kişi.

edebiyat parçalayayım derken, cümleleri parçalamaya başladım. dilime yapıştı, söylemleri de yanlış kullanıyorum, yeni fark ettim. "beni neden anlamıyor, ulan kimse?" diye sorardım, biliyorum artık cevabını.

sevgiliyle aynı sözlükte yazmak

sırf bu sebepten diğer hesabımı bırakıp bu saçma nickle yazmak zorunda kaldığım durumdur. yazdıklarımla da çok farklı bir çizgiden ilerliyorum. ezik hissettiriyor açıkcası bu hesaptan yazmak. bu Nick'i hangi kafayla aldım ben, hala şoktayım. neyse olayın özüne dönecek olursak. yazdığı takip ettiği her kişiyi stalklarım. yakın da bu hesabı da silerim herhalde.

nostradamus a sorulacak sorular

iyiyim.
-Nasılsın demedim ki!
Diyecektin.
-vay anasını.

sormadan cevabını veriyor. işin tadı kaçıyor ama ya.

hiç olmayacak şeylerin listesi

Doların 1 tl olması.

otobüste sıcak klima açtıran insan

"üşüyoruz kaptan reiz" diyen gereksiz kişidir. kokan terleyen kalabalığın içinde mutlu olan gereksizdir. sokağa çıkıyorsun ulan, mont giy atkı tak. otobüsün için zaten kalabalık, daha ne diye klima diye ağlarsın.

pazartesi

saatlerdir, hala bitmeyen gün. bugün 24 değil de, 37 saat falan sürüyor zannedersem.

yeni sevgilinin sevgilisine söylenecek şeyler

onu sakın üzme. çok sev.
(bkz: kendi kendine konuşmak)

değeri o an anlaşılan şeyler

sevdiceğinizi ilk gördüğünüz andır. o an değerini anlarsınız.

yazılacak başlık

sözlük yazarlarının, genel olarak aradığı ama bulamadığı başlıktır. aranan başlık bulundu.

iş yerinde zorunlu sakal kesme

iş yerinde zorunlu sakal bırakıyorum. ışid üyesiyim evet *

fethullah isimli erkeklerin genel özellikleri

(bkz: fettullah) olması gereken isimdir. fethullah ismini ilk kez duydum.

avrupaya karşı elimizdeki en büyük kozlarımız

orta doğu ile arasında bir duvar oluşumuz.

yaşamak istenilen zamanlar ve mekanlar

zaman makinesinin keşfedildiği zamanda yaşamak isterim. o dönemde zaman makinesi de keşfedilmiş olursa istediğim dönemlere geri gidebilirdim.

bir alttaki yazara mesaj yazmak

entry'im henüz görünmediği için, mesaj almak imkansızdır. kanıtlı oluşunu da bir ben biliyorum.

günde 40 entryden fazla giren işsizdir

ayda 40 entry girmiyorum ama işsizim, akılsız değil. kitap ve filmler dururken saatlerce işkembeden entry girmek mantıksız.

deli gibi sevmek

akıl işi değildir.
bitmeye mahkum, delirmeye müsaittir.

sevgilisinin getirdiği güllerle reçel yapan kız

erkeğin kalbine giden yol boğazdan geçermiş sözüne inanan kızdır. deneyimlemek istemiştir.

pokemon go

dün saaatlerce oynadığım istanbulu gezdiğim ama gezdiğimi zannetmemi sağlayan oyundur. çevremdeki güzellikleri kaçırdım ekrana bakarken. akşam eve dönerken fark ettim. şarjım bittiği için otobüsün camından dışarıya bakarken bugün aklımda kalan tek şeydi herhalde dedim. bırakmalı bu oyunu. bağımlı oluyoruz iyiden iyiye.

içine kapanık olmak

aksine çok konuşurum ama konuştuğum kadar bilirsiniz. anlatacağım o kadar çok şey var ki, çok konuşmam şart. ama yine de tam anlaşılacağımı zannetmiyorum. içine kapanık olmak az konuşmak değildir.