bugün

The Last of Us Part ii ile açılış yapıp satış rekorları kıracak konsol. The Last of Us Part ii hayatta PS4'e çıkmaz Sony konsol sattırmayı iyi bilir.
Yeni god of dar oyununun çıkacağı konsoldur.
fps 60 olarak oynatması gereken konsol...
eğer bu olmazsa adamı zikerler. bu sözümü unutmayın, ps5 ya dünyayı fetih edecek pc yi bile gömecek yada mezarını hazırlamış olacak.
Muhtemelen 2020 de The Last of Us Part 2 ile birlikte çıkacak konsol.
last of us part 2 nin kendisine exclusive olmasının imkansız olduğu geleceğin oyun konsolu. sony bangır bangır ps4 için geliştirdiğini söylediği oyunu ps5 e özel çıkarırsa kendi ayağına sıkar zaten
PS4 ve PS5'in baş mimarlarından Mark Cerny PS5 de olacak özellikler, gelişmeler hakkında bilgi vermiş. PS5'e özel SSD, geriye uyumluluk olacakmış. AMD işlemci kullanacakmış ve oyunlar da Ray Tracing olacakmış, 8K görüntü desteği olacakmış. Yükleme sorunu vs. de kalkacakmış hatta PS4 Pro da Spider-Man'ın Fast Travel'ının yüklenmesi 15 saniye sürerken PS5'in prototipinde 0.8 saniye sürmüş, 19 kat azalacakmış yükleme ekranı, ses kalitesi de artacakmış bayağı. Tabi fiyatı en az 500-600 Euro olur, yani 4000 TL'den aşağı bulamayız. Ve muhtemelen 8K da PS4 de ki Pro gibi sonradan gelir.
5000 kaat olur garanti. .
5.700 TL olan oyun konsolu. millet kapış kapış alır. daha playstation 1 i almadım.
Sony'nin resmi sitesi 2020 sonunda çıkacağını duyurdu;

https://blog.us.playstati...-5-launches-holiday-2020/

Ghost of Tsushima ile PS4 neslini kapatacağız ve kendisi PS5'in ilk oyunu olacak. Keşke bu şerefe The Last of Us Part ii nasip olsaydı. Konsolun 400 dolar olacağı söyleniyor, vaat edilen özelliklerini yukarılarda ki entry de detaylıca yazdım.

Kaynakta ekstra yazanlar;

"amd ryzen serisi işlemci, navi ailesinden de grafik işlemci kullanacak. standart olarak tüm ps5ler'de ssd bulunacak. ayrıca 4k bluray oynatma desteği de bulunacağı söylendi.

en ilginç kısım ise yeni dualshock tasarımında. usb-3c destekli yeni oyun kontrolcüsündeki titreşim ayarları daha hassas olacakmış. sadece sert duvara çarptığınızda titreme olmayacak yani. çimenlik alanda ya da çamurluk arazide yürürken farklı hissiyatlara sahip olacakmış.

trigger buttons (tetik tuşları) olarak bilinen l2/r2 için yeni bir mekanizma geliştirilmiş. örneğin oyunda yayı çektiğinizde tuş esneyip sertleşebilecekmiş. daha sağlam vuruş hissiyatı için."

alıntıdır.
alamayacağım konsol malesef. akp sikti attı ekonomiyi malum. ps4 bir süre daha götürür.

o kadar pro sattılar.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.