bugün

entry'ler (233)

jeofizik mühendisleri odası

(bkz: tmmob)

silele

sözlerini anlamasanız bile melodisi insanı "kıpır kıpır" eden şarkı.

1 mayıs mahallesi

ortalama altı ay kadar ikamet edildiğinde biber gazına ve bilimum polis şiddetine karşı bağışıklık kazandıran mahalle. yıllardır mahallede süren sol egemenlik yerini yavaştan kürt faşistlerine bırakmakla beraber pkk ile sol örgütler arasında şiddetli çatısmalar olmaktatır. bu şirin * mahallenin birde bu sene 5.si düzenlelen geleneksel kuruluş senlikleri bulunur *, konser, film gösterileri ve söyleşilerle eğer "olay" çıkmazsa devam eder 2-3 gün kadar.

şevket kazan

sivas katliamına karışan yobazların avukatlığını yapmış olan eski refahyol bakanı.

toplumdusmani net

felsefe, edebiyat, mitoloji gibi konularla ilgili olanların içinde aradıklarından fazlasını bulabilecekleri bir site.

http://www.toplumdusmani.net

jeofizik mühendisleri odası

istanbul subesi harbiye askeri müzesi karsısında bulunan ve özellikle öğrencilere staj konusunda yardımcı olan bir meslek odası.
(yıllar sonra gelen) edit: istanbul şubesinin, üyelerini inek gibi sağmaktan başka bir halta yaramadığı en gereksiz oda. tmmob'un etkinliklerinden habersiz, kuruluş amaçlarına yabancı, mesleğin saygınlığıı korumaya kayıtsız kişilerin özellikle istanbul subesini işgal altında tuttuğu durumun -umarım- kısa zamanda seçimle temizleneceği mesleki örgüt.
not: elbette saygın insanlarında mevcut oluduğu bir yerdir.

uludag sozluk te darbe canlari

(bkz: no pasaran)

ismail

reha çamuroğlu'nun sah ismail veya hatayi diye bilinen tarihi bir karakterin haytını aanlattığı roman.

klimanjaro

strato türü bir volkanik dağdır. ayrıca entryleri ile dikkat çeken yazar.

sol bir iktidar seçeneğini yaratmak

türkiye'nin içinde bulunduğu anti-demokratik durumu ve giderek oligarsik bir yapı halini alan iktidarı değisime zorlamak için kesinlikle hayata geçirilmesi veya en azından tesebbüs edilmesi gereken olgu.

sosyalizmin guncel meseleleri

dünya çapında üretilen servetin %80'ine dünya nüfusunun %12'sinin sahip olduğu bir zamanda, en basit anlamıyla toplum çıkarlarını kişisel çıkarlardan üstün tutmak olan sosyalizmin dünya genelinde bir iktidar yoksunluğu yaşamasının temelini olusturan meselelerdir.
güney amerika ülkelerinden bolivya, venezüella, brezilya gibi işci, yerli ve asker kökenli devlet başkanlarıyla sosyalizm arayısları ve meseleleri bu ülkelerin coğrafi, sosyolojik, ekomomik sebepleriyle ilişkili olarak açıklamak mümkün olabilir. küba ise başlıbasına ayrı bir konudur.
özellikle türkiye'de güçlü bir "sol" olusumun bulunmayısı ve kendisini "sol" olarak ifade eden partilerin bilinen anlamıyla ne kadar "sol" olduğu gibi sorunsallar tasıyan ve sürekli ısıtılıp toplum önünde dillendirilen "solda ittifak" cabalarının sonucsuz kaldığı, kendisini "sol" olarak lanse eden partilerin kemalizm, milliyetcilik, ab, kürt meselesi ve din gibi kavramlarda çok farklı tanımlamalara gitmesi, sosyalizmi asıl sahiplenecek olan alt ve orta gelir gruplarının "sol" partilere pek itibar göstermemesi sosyalizmin türkiye'de ki en azından "partiler bazında" güncel meseleleridir. ayrıca (bkz: turkiye de sosyalizmin terorizm ile anilmasi) gibi ilginc bir durumda mevcuttur.

27 nisan 2007 genelkurmay başkanlığı açıklaması

(bkz: no pasaran)

nevzat çelik

idamlık bir mahkum olmanın duygularını okuyucusuna çok iyi aktarabilen biraz ahmed arif tadında olan son dönem şairler arasında en iyilerden.

1 mayıs 2007

1 mayıs meydanında yani taksim meydanında kutlanacak gün. destek veren sendika, part, ve diğer sivil toplum örgütleri; disk, kesk, tmmob, ttb, chp, dsip, dtp, emep, hkp, ödp, sdp, shp, sosyalist devrim parti girişimi, tkp, 78'liler türkiye girişimi, birlik dayanışma girişimi, esp, halkevleri, işsizlik ve pahalılıkla savaş derneği, kemal türkler eğitim vakfı, mayısta yaşam kooperatifi, pir sultan abdal derneği, tmmob ist. ikk, tüm igd, yurtsever cephe, psakd marmara şubeleri, sodap, seh, sosyalist gençlik, toplumsal özgürlük, öğrenci muhalefeti, umut kooperatifi, töp, igd, mücadele birliği, birlik ve dayanışma, devrimci 1 mayıs platformu (alınteri, bdsp, dhp, devrimci hareket, ehp, höc, hkm, kaldıraç, köz, partizan, proleter devrimci duruş, odak, çağrı), işçi mücadelesi, ürün sosyalist dergisi"

100 çocuğa tecavüz eden sapık

dört yılda 100 çocuğa tecavüz ederken bu manyağı yakalayamayan güvenlik kuvvetleri ne iş yapar sorusunu akla getirten durum.

norah jones sarkilari

(bkz: don t know why)

iz bırakan kitap cümleleri

doğunun limanları-amin maalouf
ölüme son çare olarak bakmalısın. Hiç kimsenin seni alıkoyamayacağını bil. ama ölüme gidebileceğin için onu yedekte tut; sonuna kadar.

karsiyaka da goztepe formasiyla dolasmak

post-modern bir intihar çeşididir.

finaller öncesi başa gelebilecek en kötü şey

finallerin olduğu yeni hatırlamak.

10 yıl sonraki olası gazete haberleri

-istanbul'da bir düğünde eğlenme amacıyla havaya ateş eden magandalar 2 kişinin ölümüne 1 kişinin ağır şekilde yaralanmasına neden oldular.
-rahşan ecevit ile chp lideri deniz baykal solda ittifak konusunda anlaşamadılar.
-öss ye bu yıl 8362248 kişi girdi adayları yanlız ca 200000 i herhangi bir fakülteye kayıt imkanı bulacak.