bugün

Belli başlı ürünler için kullanılan,ürünlerin kullanıcıya uygunluğu ve güvenirliliğini ifade eden uluslar arası kabul görmüş güvenirlik işaretidir. Özellikle en bilindik kullanım alanı basınçlı kaplar ve elektrikli materyallerdir.
Avrupa Birligi'nin bir sertifika isareti. Avrupa Ekonomik Bölgesi (EEA) dahilinde belirli ürünlerde zorunlu olan bir isarettir. Resmi bir acilimi yoktur, isaretin tasarimcisi Atrhur Eisenmenger'dir.
CE işareti, Avrupa Birliğinin, teknik mevzuat uyumu çerçevesinde 1985 yılında benimsediği Yeni Yaklaşım Politikası kapsamında hazırlanan bir kısım Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan ürünlerle ilgili olup, ürünlerin ilgili direktiflerindeki temel gereklere uygun olduğunu ve gerekli bütün uygunluk değerlendirme faaliyetlerinden geçtiğini gösteren bir Birlik işaretidir.

CE işareti, tüketiciye bir kalite güvencesi sağlamaz, yalnızca ürünün, asgari güvenlik koşullarına sahip olduğunu gösterir. Ancak, CE işareti iliştirilebilmesi için bir kalite güvencesi sisteminin varlığını gerektiren ürün direktifleri için CE işareti ile kalite güvencesi kavramı bir noktada bir araya gelmiş olmaktadır. CE işareti, bir yandan tüketiciye ürünün güvenli olduğu bilgisini verirken, diğer taraftan, ticari açıdan, ürünlerin bir üye ülkeden diğerine dolaşımı sırasında bir çeşit pasaport işlevi görmektedir. Bu işareti taşıması gereken, Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamı bir ürünün, bir Avrupa Birliği ülkesine girişi için, üzerinde CE işareti bulunması zorunludur.

daha ayrıntılı bilgi için : http://www.dtm.gov.tr/dts/ABTeknik/WEBCE.htm
seryumun simgesi.
lan bu ce işareti ne ola ki, ben bir tek cee eeee şeklinde bir işaret bilirim, bizim yeğene yapıyorum diyebilirsiniz. o nedenle aydınlatalım kitleleri;

http://www.dtm.gov.tr/dts/ABTeknik/Image2.gif
evde denemek isteyenler için
http://ec.europa.eu/enter...se/images/ce_mark_big.gif
ks. certificate of europe.
yeğenime soytarılık ederken kullandığım kelimedir ve onu güldürmenin en güzel yöntemi.
Fransızca Conformité Européenne'nin kısaltması. ingilizcesi European Conformity, Türkçesi ise tam kelime karşılığı olarak Avrupa Uygunluğu diye tercüme edilen ürün güvenliğine dair işaret. (bkz: CE işareti)Bütün ürün grupları için geçerli olmayıp belge veya sertifika da değildir.
Daha fazla bilgi için: http://www.CEnedir.org
(bkz: conformity europe)
(bkz: civil engineering)**
AB ülkelerinde ve Türkiye'de bir ürünün güvenli olduğunu belirtmek için konulan simge.
saat gecenin 3.45 inde çocukların kullandığı oyuncakların olması gereken özellikleri çocuklara göre anlatan reklamı izleyince gerçekten bu akıllıca fikri bulan ce belgesine güvenim daha da arttı.
ilhan şeşen - gördüğüme sevindim şarkısında sıkça duyduğum ve komik olan hece. ce leri ayrı ve bastırarak söylüyor.

duygularıma esir oluyorum seni görün ce
insan bin keremi yanıyor bir kere sevin ce
ruh bedenden ayrılıyor çekimine girdi
bir kere daha yandım ama canım gördüğüme sevindim
Her türlü elektronik aletin üstünde yazan bu harfler "Avrupa Birliği standartlarına uygundur" anlamına gelir.
civil engineeringin kısaltmasıdır.
(bkz: clear entry)
Ce Belgesi bir ürünün Avrupa Birliği normlarının asgari koşullarını taşıdğını gösteren belgeye denir.Ce Kelime anlamı olarak “Avrupa Uygunluk” anlamına gelir.
Ce Belgesi Olan bir Ürün Kalitelimidir?
Sorunun genel anlamı aslında hayır.Yani Ce belgesi olan bir ürün kaliteli olduğu anlamına gelmez dolaylı olarak bu ürün insana,çevreye ve bu ürünü kullanan nihai tüketiciye belirli koşullarda kullanım dahilinde zarar vermeyeceğinin beyan ve taahhüdüdür. kaynak http://www.cebelgesi.com.tr/
çocuk sağlığına uygun anlamına gelen işaret.
tümce kelimesi büyük olasılıkla birleşik kelimedir. tüm ayrı bir kelime, ce ayrı bir kelime idi belki de eskilerde.