bugün

ramazan ayının vazgeçilmezi.
kuşbaşılı olanı candır.
aydın'da ve denizli'de tahinlisi de meşhurdur.
sadece peynir veya kıymalı değil aynı zamanda dönerin içine konulduğu ekmek.
görsel
görsel
artık güzeller çeşme başında değil, pide fırını önünde.
Bizim buradaki pideler daha güzel nana, vereyim iki tane.*
görsel
Eskiden yumurtalısı vardı, yumurtasızı vardı. ikisinin de ortak özelliklerinden biri susamlı olmalarıydı.

AKP döneminde hem yumurtasız, hem de susamsız pide icat edildi. Fiyatı daha düşük...

Hayırlı olsun, hayırlı olsun, ya allaaahhhh bismillah.

Boş baklava, boş lavaş, boş gözleme, içsiz köfte, yarım simit... Hepsi akp döneminin icatları.

Gençler, siz bilmezsiniz, o çok kötülenen 2001 krizinde bile böyle olmamıştı. Zaten kriz bir yıl sürmüştü.

A yandaş şerefsizler, a halk düşmanları, o kadar söyledik inanmadınız. Lan memleketin içine ettiniz a hayvanlar!
karışık tercihimdir panpalar .
karadenizliler güzel yapar. aydın'ın da tahinli pidesi meşhurdur.
(bkz: yenipazar)
bizden avrupa'ya yayılıyor, italya'dan pizza olarak modern dünyaya geri dönüyor.
özellikle samsunda geleneksel yemektir

çocuk doğar pide
sünnet olur pide
adam evenir pide
adam ölür pide
40 ı olur pide..

pideyle doğup pideyle ölüyorlar amk..
Aşırı derece de zamlanan yemek. Ulan 1 tane kıymalı pide 9 tl diyor bu ne ya? Aylardır yiyemiyoruz arkadaş. Ülke de ne ucuz ki anasını satayım, ekmek bile 1.5.
pi.

üç alınan.
Kıymalısını cok severim.
Giresun-Artvin hattı boyunca en lezzetlisinin yapıldığı, iç Anadolu’da mundar edilmiş, Doğuda ise bilinmeyen etli hamurişi çeşidi.
hamuru mayaladım ve bekliyorum neredeyse bir buçuk saat oldu. şimdi hamurları ufak parçalara ayırıp açılmalı daha sonra harcı üzerine eklenip önceden 230 dereceye ayarlanmış fırına verilir. 15/20 dk arasında hazır olacaktır.

afiyet olsun. evde bu kodar kolay yapılacağını bilseydim daha önce yapardım. *
Kıymalı yumurtalısı güzeldir.
ilk kez yapımına iskandinayva kır'larındaki küçük köy fırınlarında başlanan, kıymalı, kuşbaşılı ve peynirli çesitleri ile kantonlarına ve ustalarına göre değişiklik gösteren lezzetli bir yiyecek. (bkz: kır pidesi)
Hamur üstüne envai çeşit şey konularak yapılan lezzetli bir yiyecek. Memur ailelerinde pidenin içi evde hazırlanır. Kıyma evin çocuğu tarafından en yakın pideciye götürülür. Malzemeden çalınmasın diye başında beklenir.
kuşbaşı kaşarlısı çok güzel olan yiyecektir.
(bkz: bitmiş)