1. 1.
  Ülkemizin en gözde hammadde üreticisidir.1965 te kurulmuş izmir\'de faaliyet göstermektedir.50 yi aşan ürün çeşidiyle yılda 2.6 milyon ton üretim yapmaktadır.piyasa pazar payı %22 , yıllık ortalama satışı 1 milyon USD\'nin üzerinde rakamlarla ifade edilmektedir.özelleştirme çalışmaları devam etmektedir. http://www.petkim.com.tr
  ... antika
 2. 2.
  bu yaz, eczacıbaşı olmazsa stajımı yapacağım güzide kuruluş.
  -1 ... indoor rain
 3. 3.
  ürettikleri ürünler amerika,kolombiya,türkmenistan,tayvan vs gibi dünyanın bir ucundan gelen muadili ürünlere göre en az %10-15 daha pahalı olan, ticareti bilmeyen insanların yönettiklerine inandığım petrol şeyi.
  -1 ... metin oktay
 4. 4.
  dünya standartlarına göre çok kaliteli petrokim ya ürünlerini üreten ve fakat türkiyeye artık yetmeyen,belki bundan en az 10 yıl önce özelleştirilmesi gerekirken hala özelleştirilememiş ve değerini çok kaybetmiş fakat hala büyük yatırımlar yapabilen,örn etilen fabrikasının kapasitesini son bi iki yılda büyük derecede arttırmış holding,bu yaşıma kadar yediğim ekmeğin kaynağı olmuş,18 yaşıma kadar lojmanında yaşadığım, staj yaptığım,tesislerinde yaralandığım mekan,bi fabrikadan öte bi dünya....
  ... emperor
 5. 5.
  son başvuru tarihi olan 10 kasım 2006'ya kadar müracaat eden ve kpss kazanmış olan adaylar arasından ihtiyaç duyulan bölümlere 26 kişiyi işe alacak kuruluş.

  http://www.petkim.com.tr/...eb/main.aspx?page_ID=1072
  ... salca
 6. 6.
  (bkz: kimya parkı)
  (bkz: kenan yavuz)
  ... pilotmont
 7. 7.
  5 temmuz 2007 'de yapilan petkim ihalesinde 2 milyar 50 milyon dolara transcentralasia holdinge %51 hissesi satilan kuruluş.
  1 ... jeam
 8. 8.
  yönetiminde ticaretten anlamayan insanların bulunduğu, kar edemeyen, özelleşmesi gereken ve özelleşen kurum.
  -2 ... beratulanberat
 9. 9.
  (bkz: petkim ozellestirilmesi)
  ... jeam
 10. 10.
  kime satıldığı belli olmayan kuruluş.
  ... hiccup