bugün

2022 yılında 6.5 milyar TL net kâr yaptığını açıklamış şirket.
son 6 günde borsada %35 değer kazanmıştır. "müjde". birileri yine keriz silkeliyor.
rulo yap sonra da ye. böylece çok kıymetli bi insan olacaksın. istediğin her kız senin olabilir.
Piyasa değeri 7 milyar 326 milyon TL olan şirket.
piyasa değeri 8 milyar 955 milyon tl olan şirket.
Torpil olmadıktan sonra stajyer almadığına inandığım kuruluş. Bizim kıçı kırık üniversiteden bile orada staj yapan 2 kişi ile karşılaştım ki bunlar sadece benim karşılaştıklarım. Başkaları da varmış yani. Biri açıkça söyledi tanıdıklar vasıtasıyla olduğunu, diğeri de başta kabul edilmemiştim ama sonra kabul edildim gibi bir cümle kurdu.

Torpille bir yerlere giren insanları gördükçe bu düzene bir daha sövesim geliyor. Fuck the System.
Daha önce genel müdürü tutuklanan PETKiM'e polis FETÖ baskını yaptı, 13 kişi gözaltına alındı.
türkiye'nin dünya çapında tek şirketidir belki de. 22 ayrı fabrikadan oluşur. kabaca 6 analiz laboratuvarı vardır ve akreditedir. işletmeyi otobüsle gezebildik anca. ve şu an socar tarafından bir rafineri yapılmakta. böylece petkim hammadesi naftayı hem yakından(yani nakliye parası ödemeden) hem de standard kalitede almış olacak. güzel işletme. kapak atılası.
türkiyenın en büyük kimya fabrikası denilebilir, ayrıca aliğa da okuyan öğrencilerin yüzde 60 ının üniversitelerde kimya mühendisliği okudugu bilinmektedir.
bir çok kimya mühendisliği okuyan öğrencinin staj yapmak istediği, petro kimya sanayinin öncülerinden olan şirkettir.
petrokima ilköğretim okulunu yaptıran firma.
Petkim'de Mart 2009 itibariyle 2400 personel çalışmaktadır.
petrokimya alanında çalışmak isteyenlerin staj için araya binlerce torpil soktuğu şirket.
petrokimya ürünlerinde türkiye'de tekel olan tesistir.

akp'nin özelleştirme* serisinden nasibini almıştır. sadece marka değerinin neredeyse yarı fiyatına satılmıştır. tesisleri, arazileri, karı, makineleri geri dursundur. ohadır.

an itibari ile para basmaktadır. sebebi ise doların fiyatının artmasına rağmen petrol varil fiyatlarının yarıya düşmesidir. tam kapasite çalışmakta ve yine de yetememektedir. 1 milyar dolarlık yatırım ile türkiye ihtiyacına daha net karşılık verecek tesistir.
ACN, AROM, AYPE-T, AYPE, EG, ETiLEN, HAVA AYIRMA, KA, MASTERBATCH, PA, PP, PTA, PVC, TORBA, YYPE ürünlerini üreten türkiyenin petrokimya devi, Socar-Turcas satın alırsa 2-3 milyar dolarlık yatırım yapacaklarını ifade etmiş.
ciğeri beş para etmez adamların ciğerleri gibi gördüklerin devletin bir kuruluşu.
Bugün itibariyle Socar-Turcas OGG'nin olan kuruluştur. Hayırlı olsun.
sadece arazisi bir servet eden, limanı olan kelepir mal.
Nuri alço nun sattığı anasını da satacağı yurdum mülkiyeti.

ben sattım ananı da al git onu da satarım
*
satalım kurtulalım da kim kaça alırsa alsın denilerek özelleştririlen kurum.
satışından sonra FITCH (sermaye kuruluşu) tarafından "2 milyar doları verenlerin bu parayı nakit ödeyecek durumları yok, parayı bulmak için PETKiM'in nakit akışından yararlanılabilir" denilen kuruluş...
kime satıldığı belli olmayan kuruluş.
(bkz: petkim ozellestirilmesi)
yönetiminde ticaretten anlamayan insanların bulunduğu, kar edemeyen, özelleşmesi gereken ve özelleşen kurum.
5 temmuz 2007 'de yapilan petkim ihalesinde 2 milyar 50 milyon dolara transcentralasia holdinge %51 hissesi satilan kuruluş.