gerçek ismi şerife perihan olan 1955 doğumlu, yaşına göre hala güzel, bakımlı ve de alımlı olan yıllarını genç yaşlardan başlayarak yeşilçam'a vermiş, emektar sayılabilecek sinema sanatçısı; aynı zamanda istanbul şehir tiyatrosu'nun da kadrolu oyuncusu olan kişi...

kah orhan baba'nın, kah ibrahim tatlıses'in kah serdar gökhan'ın sevgilisi olmuştur filmlerde. gelin görün ne yazık ki, ibrahim tatlıses gibi ayrı dünyanın insanı bi zerafeti kaldıramamış, ileriki senelerde özellikle ilişkilerinde de kimin haklı olup olmadığını da halk ziyadesiyle anlamıştır. gerçekten özellikle türk sineması'nın buhranlı yılları olan özellikle 1974 sonrası, o zamanki haliye kendisini kolaylıkla ''erotik furya''ya kaptırabilecek görüntüsü varken, o doğru olan yolu seçmiştir, her ne kadar bu tür filmlerde oynayan kişilerin büyük çoğunluğ da, ''ekmek parası'' için oynamış olup kendileri hor görülmemeleri gerekse de...

her ne kadar 80'lerde ve de 90'larda pek ismi anılan yapımlarda rol almamış olsa da, daha çok evlilikleri ile hayatımıza giren birisi olsa da, daha çok yılmaz zafer ile evliliği esnasında, kendisini feda eden, yılmaz zafer'in özellikle amansız hastalığı sonrası ona bakan, olması gerektiği gibi tahammül edebilen anaç, naif hanımı olarak hafızalara kazınmıştır. aynı zamanda gerçekten de gittikçe kült yapım halini almış gerçek kesit adlı benzersiz yapımın he bölümünün sonundaki nasihatvari tipi de unutulmaz...
kocası yılmaz zafer e olan bağlılığı, vefası ve fedakarlığı dolayısıyla ne kadar saygı duyulası bir insan olduğunu göstermiştir.
(bkz: kim kimi kimle)
aklımda hep hüzünlü bir tebessümle yılmaz zafer'in kolunda kısa adımlarla yürüyen o vefakar kadın olarak kalacaktır. sevdiği adamın gözlerinin önünde bir çocuğa dönüşmesine şahit olmuş bir kadındı perihan savaş. 1994 yılının güzel bir bahar günü ciddi bir kalp krizi geçiren yılmaz zafer hayatta kalmayı başarmıştı. fakat sonrasında beyin hücreleri zarar gördüğü için yemeğini yemekten aciz bir insan oluverdi. bir rüya gibi başlayan ve aynı güzellikle süren evlilikleri ansızın bir kabusa dönüşmüştü.

perihan savaş, hayat arkadaşı bu dünyadan sessizce gidene kadar ellerini hiç bırakmadı. ağzına kaşıkla çorbalar verdi. bezlerini değiştirdi. bir adamın bedenininde bir çocuğu taşımak ne zordur. kaçmadı, yılmadı, taşıdı. aşkı paylaştığı, geceler boyu doyumsuz sohbetler ettiği, seviştiği adam "abla" diye, "anne" diye seslendi ona. aşık olduğu adamın gözlerinden bir bebek bakıyordu gözlerine artık. daha büyük bir acı hayal edemiyorum. ölüm bile daha sevimli geliyor sanki. çoğunuz hatırlamazsınız ben ise unutamıyorum. bu sebepledir ki derin bir saygı duyarım perihan hanıma.
kendisini taşımasını hep bilmiş güzel kadın, iyi sanatçı.
hayatında tarafımdan anlaşılamamış tek hareketi, ibrahim tatlıses gibi kendisinden çok farklı bir adamla birlikte olması ve ondan nikahsız bir çocuk dünyaya getirmesidir.
her dönem güzel kalabilmiş aktrist.

görsel
görsel
görsel
görsel
türk sinamasının güzel yüzlerinden biridir.gerçi hala da güzeldir.
derya tuna'ya dava açacak ünlü.
derya tuna adlı kadın tarafından hakarete uğramış güzide tiyatro oyuncusu. derya tuna nın suçladığı konu perihan savaş ile ayşegül yıldızın abla kardeş gibi olmalarıymış.

ulan adama demezler mi ibo şarkıcısı perhan savaş la beraberken sen ibo yu ayartmadın mı diye . perihan savaş hanımefendiliği el vermediği için bunu söylememiş olabilir ancak sonuçta bilen bilir bu.
yılmaz zafer tamam da ibrahim tatlıses ile sevgili olmak. anlaşılamaz bi şey. bi de konservatuar mezunu ya.
en sevdiği yemek taze fasülyedir. ya arkadaş annem ne zaman fasülye yapsa, sofraya oturduğum zaman bu kadın geliyor aklıma. sanki birden içeri girip önümdeki tabağı alacak diye tedirgin oluyorum.
yüzünde asilliği barındıran kadın.
flash tv deki programıyla taşşak geçen hatun.
sev dedi gözlerim filminde farkedilmiştirki; burnu estetikmiş ve iyiki yaptırmış.
görsel
görsel
bugün alış veriş merkezinde görülen ünlü şahsiyet, tv'de gerçekte olduğundan daha uzun görünüyor.
türk sinemasının underrated güzelliğidir. böylesi bir seksilik kırk yılda bir gelirdir. çiğ köfteci ile neden beraber olduğu da hala kafaları meşgul etmektedir.
zamaninda abartilacak derecede guzel olan bir kadinmis.
kendisi hakında 23 entry gilidiğini görnce üzüldüğüm aktris. bence üzerinde çokça durulmalı.
askere şiddet uygulayan halka tepki göstermiş sanatçı.

http://www.sozcu.com.tr/h...ampaign=magazin-haberleri
ibrahim tatlıses'in şiddet uyguladığı eski yeşilçam aktristi harran ayısı ibo ise o benim çocuğumun anası orasını burasını açıp gezmesine izin veremem gibi bir cevap vermiş yanlış hatırlamıyorsam.
görsel
gençliği.
görsel

http://www.hurriyet.com.t...0500368&utm_term=post
Vurdurdu hep vurdurdu diye okudum. Dedim noluyo amk ibo da mı ibne çıktı.