bugün

metal müziği dahi sevdirebilen tek grup.

Ama çok yanlış zamanda patlama yapmaya çalıştılar. bu satanist avı olan yıllarda çok kötü bir imaj çizildi.

Bugün çıksalardı çok başka olurdu.

bu arada " bir " metal müziğin üst seviye olduklarının kanıtıdır.
Ülkemizin tartışmasız en iyi rock gruplarındandır. Yabancı metal dinleyemezdim müzikler hoşuma giderdi sözleri anlamadığım için sarmazdı. Ama bu grubu tanıdığım an kendi dilimde de metal müzik dinlemenin mutluluğuna vardım diyebilirim. Hele ki türkülerimizi müzikleriyle harmanlayıp söylerler onlarda ayrı güzel olur.

Misal aşık dertli'nin şeytan bunun neresinde şiiri
Aşık veysel'in uzun ince bir yoldayımı filan dinleyin ya.

"Bir" şarkısıni söylemiyorum bile yukardaki yazar söylemiş zaten.

https://youtu.be/R9X8-b7oHl0
eksileyen popçu arkadaslara gelsin iyi dinlemeler.
harika müzik yapan müzik grubu.
bilen iyi bilir bilmeyen hiç bilmez
(bkz: şeytan bunun neresinde)
(bkz: bir).
instagram'ın adının daha 25 yıl hiç anılmayacağı zamanlarda bile var olan müzik grubu.
Tapılası gruptur, Türkiyedeki diğer tüm sanatçılardan daha değerlidir.
ters olanı makbuldür.
türk ve metal müzik kavramlarının yanyana gelme nedeni müzik topluluğu. anatolia ile beni de metal müzik dinler yapmışlardır. sonra da metallica geldi.

hâliyle yurtta pentagram cihanda metallica.
2011 de bangır bangır Cebeci kampüsünü inletirken pek de iyi iş cikartamayan grupta. Ne ara bu kadar popüler oldu dedirten Türk metal grubudur.
aklıma sadece ergenliğimi getiren bende başka bi anlamı olmayan grup.
doksanların sonu ikibinlerin başında bizim gibi ergenleri kasıp kavurmuş, avrupa genelinde belki de türkiyeden daha çok saygı gören türk heavy metal grubudur.

satanist oldukları havası estirilise ve hatta belki de kendileri de bu popüleriteyi kullanmış olsa da satanist olmadıklarını iddia etmişlerdir.

şu sıralar durumları nedir bilmiyorum, takip etmiyorum ama benim için hala pentagram diye bir grup var. hele metin türkcan'ın kendine hayran bıraktırdığı, gitarı ağlattığı şarkılar ölmedi kalbimizde yaşıyor. (bkz: gündüz gece)
ayrıca ilhan barutçunun ney ile intro yaptığı 1000 in the eastland parçası bitmesin denilen güzel şeylerdendir.

ah ulan mualla, gençliğim geldi aklıma. ne kadar da hızlı ve acımasız zaman. o güzel insanlar o güzel atlara binip gidecekler bir gün ve damağımızda kalacak iyilerin tadı.
(bkz: fly forever)
Ogün sanlısoy'un bi dönem vokalini yaptığı metal grubu.
Ülkemizin gururu. Dünyaya satış yapan, demir demirkan, ogun sanlisoy gibi bircok degeri kazandirmis grup. Yaptiklari muzik de mukemmel.
türkiye in heavy metal adına çıkardığı en iyi grup umarım babaları bir gün wacken da yada hellfest gibi major yerlerde konser verdiğini de görürüz ki hak ediyorlar da bence.
Metal müzik adına ülkemizin gururudur. Milliyetçilik damarım pek yoktur ama şu grupla gurur duymamak mümkün değil.

Murat ilkanı özlüyoruz tabi.
murat ilkan sonrası patatestir.

daha önceleri de papatesti gerçi, patatesten kasıt o beklenen patlamayı yapamamaları. yoksa daş gibi gruptu.

ama yeni solist resmen facia...
severim..

cenk abi ile şemsipaşadan kalma tee liseden kalma anılarım vardır..

değerli bir gruptur ve gerçekten iyi müzik yapıyorlar..

bu adamların bulundukları yer biz yerli malı rock/metal severlerin ne mal olduğunu gösterir bir belgedir esasen..

ayrıca murat ilkan'ın sesini hiç beğenmezdim..

gelmiş geçmiş en kötü pentagram vokalidir bana göre tam bir power metal vokali kimse kusura bakmasında..

bu son eleman cuk oturdu pentagrama..
lise yıllarımın muzik grubu.

murat ilkan dan önce efsoydu şimdileri bilmiyorum.
90 neslinin Lisede ki efsanelerinden.
ateş toprak hava olmuş
yağmur olmuş hayat vermiş sana
kalbin olmuş ruhun olmuş
aklın olmuş yol göstermiş sana
pentagram -bir
yobazlar dinlemesin anlamazlar ataist şöröfsüz diye laf ederler.
Türkiyenin en iyi metal grubu şüphesiz sağlam bir albümle dönmeliler mümkünse anatolia havasında olmalı.
türkiye'nin kaliteli metal gruplarındandır, duayendir ama en iyisi de değildir.
edit: kötü mü dedik amk en iyisi değil dedik.
''mmxii '' adlı albümleri efsane olan türk metal grubudur.
şeytan şeysi değil mi bu müzik grubuda mi varmiş.
fazla kafa ağrıtan müzik yapan grup. şaka lan şaka iyi yapıyorlar işlerini. evet.