bugün

abd'nin kuzeydoğusunda eyalet.
başkenti Harrisburg, kısaltması pa olan eyalet.
(bkz: amish)
koyu ortodoksların yaşaması için biçilmiş kaftandır.heterodokslar'ın burdaki insanlara yaklaşımı türkiye'de ki sağcı solcu yaklaşımı gibidir.birisi muhafazakar birisi modern çağdaş insan modelidir.boş işler dünyanın bir ucunda bile sürmektedir.insanoglu artık level atlamalı dedirtir insana.
amerika'nın en yeşil eyaletlerinden birisidir. doğası çok güzel olmasına rağmen, zamanla oldukça sıkıcı gelmeye başlıyor. new jersey eyaletine göre vergilerin düşük olması, yerleşim olarak burayı daha avantajlı kılar.
amerika' nın ilk yerleşim bölgeleri yine bu eyalette yer alır.
ehliyet alma açısından amerika' nın en zor eyaletletinden birisidir. ehliyetler burada 1 yıllık veriliyor.
en büyük şehri tabiki philadelphia' dır. Pittsburgh ve bethlehem de önemli yerleşim merkezlerindendir.
bu eyalette yaşayanlar başkentin burada olması yerine washington' da olması nedeniyle yönetime dargındırlar.
seçimlerde amerika' nın kaderini florida ile birlikte belirleyen iki eyaletten birisidir aynı zamanda.
amish'ler de bu eyaletin ilk yerleşimcilerindendir.
Fetullah Gülen'in ikamet ettiği ABD eyaleti.
lost'un yaramaz çocuğu jack yani matthew fox'un doğduğu yerdir.

(bkz: gereksiz bilgiler)
fethullah gülen'in ana vatanı olan, amerika'nın bir eyaletidir.
abd'nin başkenti washington'a yakın sayılır.
Beykal'a teselliler üfüren zaatın memleketi gibi bişeysi.
yasama, yürütme, yargı ve pennsylvania olarak güçler ayrılığı ilkesinden hareketle 4.büyük güç olarak deklare edilmiştir.
deniz baykal'in olumlu mesajlar gönderdigi a.b.d eyaleti
(bkz: rabbime sordum pennsylvania dedi)
baş müttefikimiz* abd'nin doğu eyaletlerinden biri.
(bkz: penisilvanya)
pink'in doğduğu yer.
(bkz: yarim pensilvanya yı mesken mi tuttun)
alınan mesajların samimiyetine inanılan bölgedir.
evinin balkonunda abd bayrağı asılı olan islamı savunduğunu söyleyip misyoner örgütlere 2 milyon $ bağışlayan
cemaat liderinin karargahının oldu eyaletdir.
abd'nin doğusunda bulunan bir eyalet. fethullah gülen hocanın'da ikinci memleketidir aynı zamanda.
kaçış..
cia'nin gizli lideri olan, amerikan asıllı erzurumlu amcanın, cia ajanları ile donatılmış karargahı.

ırak'ı bombalayıp milyonlarca müslüman'ın yakılma emri de burada görüşüldü mü acaba?
son seçimlerde 'obama' demiştir.
thumb kullanan amerikalıların çoğunlukta olduğu eyalet.
Latif Erdoğan "Gülen, bana 'Allah ile konuştuğunu söyledi. Kainatı Hz.Muhammed(SAV) için yarattım senin için de devam ettiriyorum' dedi.
bunun üzerine dile gelse kesin şöyle derdi: marihuana bizde yasal değil; fethullah gülen in bu kafayı nerden bulduğunu merak ediyorum.