bugün

Aslında teknolojimi yoksa doğallık mı versusudur fakat ben pdf kitaptan daha zevk alıyorum okuması ve not olmadaki farklilıkları ve hele ki birde yabancı kaynaklı bir kitapsa anlamadığınız veya bilmediğiniz kelimeleri hemen bulma ve öğrenme gibi bir lüksünüz oluyor.
Dünyanın en yere batasıca karşılaştırması. kitap yaşanmışlıktır, altını çizdiğimiz her cümleye ruhumuzun bulaşmasıdır. Bir de böyle onları orada görmek yavaş yavaş sararmalarını seyretmek büyük bir zevk. ayraçlarina bile aşık olan bir insanların yüreğine indiririyor böyle başlıklar!
Ağac kesimine karsiyiz o yuzden pdf.
fakiriz o yüzden e-kitap.
Ya açıkçası ikisinde yeri var eğer bana birşey katmayı, bir kapı açmayı başarmışsa ben kitabı kitaplığımda görmek isterim. Fakat üniversite de sırf dersime giriyor diye zorla tüm sınıfa kitabını şart koşan bir hocanız varsa pdf candır.
her iki türlü de kitap okumuşumdur ama normal kitap tercihimdir nedenini tam bilmiyorum zevki bir başka.
Koleksiyon yapmayi sevdigimden normal kitap tercihimdir.kokusunu icime ceke ceke okurum.hersey elektronik olunca degeri kalmiyor.eskiden foto cekerken hepsini tab ettirirdik simdi begenmediginizi siliyorsunuz,bir anlami kalmiyor.

Ama yer kaplama ve her yerde okunmasi icinse pdf tercih edilebilir.
normal kitabın açık ara yardırıp geçeceği müsabaka.

o sayfalar arasından gelen mis gibi kitap kokusu değişilir mi hiç? bilgisayarda ya da telefonda pdf elbetteki çok daha ergonomik, rahat ulaşılabilir. ama sarmıyor yahu, dur şuna bakıyım bu ara, dur şuna yazayım bide derken yalan olup gidiyor. o işin sağlıklı olmadığı boyutuna hiç girmiyorum.

şu aralar çok zaman bulamasam bile sanırım en çok özlediğim işlerin başında umarsız bir biçimde kitap okumak geliyor. satırlar boyu ilerlerken anlatılanların zihinde canlandırılması nasıl bir keyiftir arkadaş.

son olarak bu konunun maddi boyutunu ön plana süren arkadaşlar artık hangi şehirdelerse eminim bir il halk kütüphanesi vardır orada, ya da ucuz bir sahaf. kitabın iyisi kötüsü olmaz.
Pdf kitap ne amk. asıl bunlar özenti . ay ne o elimde kitap mi tasicaam cok banal.s gotune sok istyosan.
pdf kitabı para ile satın alıyorsanız karşı değilim. ama normal kitabın insana hissettirdiği duyguları pdf kitap hissettiremez.
sayfalarını çevirdiğinizde kağıt kokusu yayan, dokunabileceğiniz, istediğiniz zaman cümlelerin altını çizebileceğiniz, başkasına ödünç verip zarar görmüş bir şekilde geri dönünce ödünç verdiğiniz kişiye kin besleyebileceğiniz, tozlanınca ara sıra tozlarını alacağınız, bazen üstünde uyuklayıp, bazen orasını burasını kahve lekeleriyle dolduracağınız normal kitabın alacağı versustur.
kağıt devri bitecek ulan istesenizde istemesenizde siz kitap kokusu alacaksınız diye güzelim ağaçlar mı ölsün.
ikisi de çok hoştur.
Digital ortamda okumaya alışınca normal kitap eski çağlardan kalma bir lüks gibi gelmeye başladı.
Digital okumalarda işaretleme yapmak, aradığını bulmak çok kolay. Öte yandan basılı kitabın kokusu bile yeter.
E- kitabı her zaman tavsiye etmişimdir ancak kağıda basılı kitabın yerini asla tutmaz,
E-kitap metro ya benzer normal kitap taksi ye ikisi de sizi götürür.
O sayfayı çevirirken hışırtı çıkacak, sayfanın kendine has kokusu olacak.
Kokusu yeter. Banko normal kitap alır.
bazıları pdf sever bazıları kağıt kitap sever; kitabı sevmek önemli olan burada
Normal kitap her zaman öndedir. Aslında pdf olarak alıp üniversite etrafında ki fotokopiciden ucuza çıkartabilirim. Cilt filan her türlü ucuza gelir.
normal kitap pdfyi ağlatır. pdf okumayı denedim, hiçbir boka benzemiyor.
ikisini de okuyorum ve basılı kitap diyorum.
Pdf'in en büyük avantajı kelime bazlı arama yaptırabilmek ve yer kaplamaması
basılı kitabın en büyük avantajı kitabın kendisinden başka hiç bir şeye ihtiyaç duymamak ve kolay okunabilirlik.
pdf kitabında kendine göre avantajları var tabii ama ben okuduğum kitabı kitaplığımda görmek isterim.
hangisi rahatınıza geliyorsa onu okuyun gençler. yeter ki okuyun.
Bilgiye ulaşmak açısından her yol mübahtır ama pdf'yi parlak ekrandan okursanız birkaç saat sonra gözlerinizin manavgat şelalesine dönme ihtimali artar. E-kitabı öneririm, normal sayfa görüntüsünü bir e-kitapta bulabilirsiniz.
pdf kitap alır dediğim versus.

sayfa kokusu, sayfa fetişizmi, sayfaya dokununca gelen huzur falan saçmalıktır. ahmak romantizmidir.
tabikide normal kitap denilecek karşılaştırma. ama işte bazen fiyat fazla gelince pdf mecburi.