bugün

entry'ler (122)

hummel

Ürünlerini gerçekten seviyorum. Yamaç Paraşütü yapıyorum. Aldığım her şey tepede hemen eskiyip yırtıldığı için genelde en ucuzu neredeyse onu tercih ederim. Hummela da indirim zamanı bakarsanız baya güzel şeylet yakalayabiliyorsunuz. Lakin görevliler bana illa da küçük bedeni almam için ısrar etmese keşke! Ben bakınca anlıyorum az çok hangisi bana olur yahu yapmayın etmeyin nolur.

amine demirtaş

Telefon kullandığı için katledilen genç kız. Öldürülen bir kadın olduğu için atacak bir bok bulunmuş yine. Hiçbir kadını telefonu var diye, erkeklerle konuşuyor diye ya da telefonuna şifre koymuş diye dövemez, işkence edemezsiniz. Mesajların içeriği ne olursun.

Abisi olacak hayvan Amineyi dövmediği günler gözüne uyku girmediğini söylüyormuş. Burda o hayvana hak verecek bir şey varsa da ben göremiyorum. Görenin de insanlığına yazıklar olsun.

Amineye işkence ederek öldüren abisi de buna izin veren anne babası da bu olayı okuyup kız kesin erkeklerle konuşuyodur yiaa, orospudur diyen herkes de gözümde aynıdır, insanlıktan nasibini almamıştır. Umarım öldürdüğünüz kadınların kanında boğulursunuz.

Bu olayı okuyunca kanı donan, gözleri dolan kadın/erkek herkese selam olsun, inşallah vicdamızdan vicdansızlar da nasiplenir bir gün.

şirinlerin oruç tutmaması

"Çünkü birbirimizin inancına, ibadetine karışmak artık zevk vermiyor bir de şirinlerinkine karışalım" başlığı.

oruç tutan patlak kız

Oruç tutan kızdır. Kimin orucunun kabul olup kiminkinin olmayacağına siz mi karar veriyorsunuz? Yani şu soruyu kendinize sorduruyorsunuz ama anneniz oruç tutmuyor galiba? Siz hiç kul hakkı yemezsiniz, yalan söylemezsiniz, şans oyunlarından kazandığınız haram paraları yemezsiniz... tek sorunumuz, tek günah bi kadının sevişmiş olması. Orda bi erkekte vardı ama o oruç tutabilir onda sakınca yok tabiki değil mi?

sevilen kişiden alınan son mesaj

Tüm sözlük ya kırıcı ya romantik mesajlar almış. Peki ya benimki? "Mid range hunter veya aggro shaman oynayabilirsin."
Eveet bi oyuna takık olmak da böyle bir şey işte ne yaparsınız. (bkz: hearthstone)

oruç tutmadığı halde oruçluya saygı gösteren insan

Güzel insandır. Birbirimizin inanışına saygı göstersek zaten ne güzel geçinip gideceğiz pek çok insanla! Nedense yapamıyoruz maalesef bunu. Ülkece herkesi kendimiz gibi yaşamaya zorlama (garip bi cümle oldu evet) gibi bi huyumuz var sanırım.

bu saatte finallere çalışmak

Yapılması gerekendir. Yoksa Ayceen gibi bütlere kalırsınız demedi demeyin!

sözlük yazarlarının sevdiği şiirler

Ben senin en çok gözlerini sevdim
Kâh çocukça mavi, kâh inadına yeşil
Aydınlıklar, esenlikler, mutluluklar
Hiç biri gözlerin kadar anlamlı değil

Ümit Yaşar Oğuzcan dan Sevi şiiridir efendim.

warcraft

Filmi çıktığı gün gittim ve filme gerçekten ba yıl dıım! Uzun zamandır wow oynayan arkadaşlar pek beğenmemişler sanırım, ben hearthstone oynadığımdan karakterleri biliyordum fakat hikayeye falan aşina değildim, belki mest olmam biraz da bu yüzdendir bilemiyorum. Filmde tanıdık gelen minik detaylar (sahne geçişince arkadan gelen murloc sesi olsun pollymorf olsun..) ciddi anlamda hoşuma gitti. ikinci de çıksa da gitsek modundayım izlediğimden beri.

sözlük yazarlarının film tavsiyeleri

Son zamanlarda canı son derece sıkkın bir yazar olarak yes man i önereyim, bari siz gülün.

bayan değil kadın diyeceksin

Olay aslında bayan kelimesinden rahatsızlık duymak değil sevgili sözlük ahalisi, hitap olarak bay-bayan kullanılır. Nasıl bir erkeğe "erkek bakar mısın?" denilemiyorsa bir kadına da "kadın bakar mısın?" denilmez.

Cinsiyetten bahsediliyorsa da kadın-erkek kullanılır. Burdaki tepki cinsiyet kast edilirken kullanılan bayan kelimesinedir. Bayanlar tuvaleti sağda erkekler tuvaleti solda, bayan basketbol takımı gibi kullanışlar yanlıştır, işte burada bayan değil "kadın" kullanılır. Unutmayınız ki ayıp olan kadın demek değil, kadın kelimesinin çağrışımlarını ayıp bulup bir cinsiyeti nazikleştirmeye ya da bayanlaştırmaya çalışmaktır. Bayan, kadın olmanın ayıp sanıldığı ve sayıldığı tutucu anlayışın kelimesidir, tepki de bu yüzdendir.

kayseri de bakire çıkmayan kadının öldürülmesi

Sözlükteki örümcek beyinlileri ortaya çıkaran başlık. Nasıl o o.ç nu bakire olmadığı için değil kandırıldığı için öldürmüştür diyerek savunabiliyosunuz? Namustan bahsedenlere de özel olarak alıntı yapacağım:
Erkekler ticaret hayatlarında vergi kaçırabiliyor, borcu olduğu halde o borcu ödememek için otuz takla atabiliyor, yalan söyleyebiliyor, evrakta sahtecilik yapabiliyor, dolandırıcılık yapabiliyor, mahkemelerde gözümüzün içine baka baka yalan yere tanıklık edebiliyor, karşılıksız olduğunu bile bile karşısındakini oyalamak maksadıyla karşılıksız çek yazabiliyor, aklınıza gelebilecek her türlü pisliği para kazanmak için yapabiliyor; ama onur, şeref ve haysiyetleri sadece karılarında zedeleniyor. Komik.
(bkz: feyza altun meriç)

çocukken yapılan saçma şeyler

Musluğu çok açık tutarsam örümcek gelir diye suyu açıp açıp kapardım.

türbansız kadın ya satılıktır ya da kiralıktır

Kendi namussuzluğunu tanımadığı etmediği kadınlara yüklemeye çalışan bir hayvan beyanı.

gece 3 00 da yapilacak seyler

Hearthstone oynamak.

en pis kokular

Kirlenmiş akvaryum kokusu.

pdf kitap vs normal kitap

pdf kitabında kendine göre avantajları var tabii ama ben okuduğum kitabı kitaplığımda görmek isterim.

kitap okuyan kız

Cinsiyetlik bir iş değil bence, kitap okuyan insan candır.

yazarların en son marketten satın aldıkları

Bir adet çay tabağı.

trivia crack

trivia crack toplumların afyonudur.