1. 1.
  ALI RAIF firması tarafından üretilen bir antidepresan. prospektüsünü okuyup içinde bulunduğunuz depresif hali 2'ye hatta 3'e katlamamak elde değil. denedim. ilk izlenimim kişinin hareketlerini yavaşlatması. kumandaya uzanmak bile zor geliyor. vücut daha da ağırlaşıyor sanki. kafanızı s.ken çoğu sorunun üzerine bir perde gibi iniyor. duygudan eser yok. itinayla alınmış gibi kalp kırıklıkları, endişeler. uzun sürecek tedavi sürecinde tanıştığım ilk ilaç. şimdiden sevmeye başladım da bu uykuyu ne yapıcaz onu anlamadım.
  5 -2 ... gonulcelen
 2. 2.
  ilk günlerde kişinin sersemlemiş şekilde dolaşmasına neden olan ilaç. 5. günden sonra alışıyor bünye onunla yaşamaya. bazen olduğunuz yerde uzun bir süre kalakalıyorsunuz. bazen de içiniz kıpır kıpır. akşam 21:30 dediğinde başlıyor gözler isyana: "kapanmak istiyoruz, uyumak istiyoruz!". dinlesen bir türlü. dinlememek elde değil. 3 saatlik uykunun ardından nöbet tutturuyor sabaha kadar kör olası. rileptid ile birleşince bitkiye dönüyorsunuz, sulanmayı bekleyen çiçek misali. harıl harıl derdini anlatmaya çalışan insanlara, "bu insanlar ne anlatmaya çalışıyor?" bakışı fırlatıyorsunuz. mide kazınması yok mu? düşman başına. alıyor muyuz ne kiloları? 8. gün doz artıyor. paxera kullanacaklara ilk 7 günün kısa özeti.
  3 ... gonulcelen
 3. 3.
  paxera'nın 1. ayını atlattığınızda verdiği sakinliğin, umursamazlığın yapınız gereği olduğunuzu sanmanıza neden olan ilaç. uzun lafın kısası kullandıkça, verdiği sakinliği kendi yapınızın getirdiği bir hikmet olarak görüyor, ilacın artık sizi etkilemediğini filan düşünüyorsunuz. bu durum artık ilaçla bir bütün olduğunuzu gösteriyor kanımca. aksatıldığında ağlama krizlerine giriyor bünye, hassaslaştıkça kırılacak hale geliyor. en ufak şeyi kafada büyütüp triplere giriliyor. hatta "ölsem kurtulur muyum?"** düşüncelerine kapılınabiliyormuş. o esnada bir mesajla arkadaşınıza boşaltırken içinizi, arkadaşınız, kendinize zarar vereceğinizden korkup endişeye kapılıyor, sevgilinize haber veriyor, siz ilaçların etkisiyle uyurken onlar kafalarında dönüp duran senaryoyla ve haklı bir korkuyla sizi durmadan arayabiliyorlarmış. telefonu açtığınızda verilen tepkiler aynı: "bitanem bizi çok korkuttun." "seni çok seviyoruz biliyorsun değil mi?" "canım benden bir isteğin var mı?" ve niceleri. aksatıldığında ağlama krizlerine sokan, kişinin saçmalamasına neden olan, çevredekileri korkutan, varlığıyla nirvanaya ulaştıran mucizevi şey.
  5 -1 ... gonulcelen
 4. 4.
  bazı bünyelere hiç etki etmez. boşa paxera içmeyin. iyi olacam diye beklemeyin.
  (bkz: çaresizseniz çare sizsiniz)
  -4 ... godot yu beklerken
 5. 5.
  mala çeviren antidepresan. prospektüsü kolum kadar olan, yan etkileri çok fazla ilaç. yan etkilerini okuyunca acaba kullanmasam mı diyesi geliyor adamın. yan etkilerinde yok yok vesselam. majör depresif, panik bozukluk, sosyal fobi gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılıyor. 10, 20, 30 ve 40 mg lık tabletleri var. ayrıca bu antidepresan sakinleştirmiyor, sinir yapıyor. yan etkilerinden biri de bu zaten. ayrıca majör depresif hastalarında intihara da sebep olabiliyor. ne edeyim böyle ilacı?!

  tek iyi yan etkisi kilo fazlası olanlar için: kilo kaybı *.
  -4 ... unique270
 6. 6.
  iki gündür kullandığım antidepresan şuan yarım kullanmama rağmen mala çevirdi.
  2 ... paronayak
 7. 7.
  hisleri öldüren, duygularınızı körelten bir ilaç. duyguzlaştırır, umursamazlaştırır, his namına elinizde bir şey kalmaz.

  yok ben zaten bunu istiyordum culpa'cım derseniz, siz bilirsiniz.
  1 ... culpa in contrahendo
 8. 8.
  son umudum olan ilaçtır. aksi takdirde şok tedavisine maruz kalacakmışım.
  4 ... bakir tir soforu
 9. 9.
  migren ağrısı için doktorun yazdığı fakat yazılanları okuduktan sonra korktuğum ilaçtır.
  -2 ... yalabasi
 10. 10.
  hadi bakalım kolay gelsin.
  1 ... unforeseen