bugün

juventus'un değişmez, aşmış, dehşet beğendiğim oyuncusudur. teknik kapasitesi çok yüksek olduğu halde bu kadar mücadele etmesiyle ayrı bir haz verir insana. araya attığı mükemmel topları ve saçlarıyla tam bir karizma timsalidir. yaşlandı gerçi, futbol hayatında son seneleri oynuyor artık. bi de zamanında cafu'dan yediği aşırtma hareketler karşısında çok pis maymun olmuştur. olsun gözümüzdeki değerinden hiç birşey kaybetmemiştir yine de. umarız daha bir-iki sene oynar da keyifle izleriz.
galatasaraylı kaleci nezihi'nin dünya futboluna armağanı. şöyle ki; nedved pragta oynarken galatasarayı 3-1 yendikleri maçta 2 gol atmıştır*. hatta bir golü havadayken ayağının içi ile atmıştır *. bu golerden ünlü olmuş ve aynı yıl juventusa transferi gerçekleşmiştir. zannederim ki futbolu bıraktığı gün formasının altından nezihi'nin fotoğrafını çıkarıp "ben yapmadım o beni bu günlere getirdi" diyecektir.
galatasarayın juventusa verdiği başka bir armağan için;

(bkz: appiah)
dunyanin en iyi futbolcusu...
Çeklerin gelmiş geçmiş en iyi futbolcularından. Özellikle uzaktan şutları lezizdir.
16/08/2006 tarihli çek cum.-sırbistan maçından sonra çek milli takımını bırakacağını açıklayan futbolcu.
sert şutları sayesinde kaleciler topu çelemez sadece hızını yavaşlatır sonuç goldür.
şutları bir harika olan futbolcu.
4 tane pavel nedved + bir kaleci, dünyanın bütün liglerinde ilk 3'e kesin girer. bir insan her maçta 3 kişilik futbol oynar mı arkadaş.
hiç bitmeyen enerjisi sayesinde italyada "duracell" lakabı takılan dünya futbolunun gelmiş geçmiş en büyük futbolcularından.*
aslında tekniğiyle dikkat çeken bir futbolcu olmasına rağmen hızını çabukluğunu kaybedince formdan düşmüştür; genelde futbolcular bir b planı uygular ve yaşlandıkça tecrübelerini konuşturarak daha ekonomik oynarlar ancak nedved malesef istikrarı yakalayamayadı. zidane kadar potansiyeli olan ve juventus ta onun selefi durumunda olan bir futbolcuyken kendini yeniden ıspat sevdasıyla milli takıma da yeniden döndüğünü açıkladı geçtiğimiz günlerde.
juventus ile "1 yıl daha" kararı alan çek futbolcu. ayrıca milli takımı bırakmış. sevindirici haber.
muhtemelen son maçlarını seyrediyoruz bu abinin...
sezon sonunda futbolu bırakmaktadır.

http://www.tumspor.com/ha...olu-birakiyor--GALERI.php
'99 kupa galipleri kupası finalinde mallorca ağlarına gelişine vuruşla yolladığı harika gol hala hafızalarda olan, he-man tipli adam. futbolu bırakınca hüzün kaplayacak içimizi, unutulmazlar arasına çok girmiştir bile.
ne yalan soyleyeyim dunyaya gelmis en melege benzeyen futbolcu. digeri icin: (bkz: tomas brolin)
sezon sonunda futbolu bırakacağını açıklayan futbolcu.
dünyanın gelmiş geçmiş en iyi orta sahalarından birisidir. ha bir de jim morrison'a mı benzer ne!
futbolculuğu, karakteri, centilmenliği bir yana da şu sahneyi her gördüğümde zihnime tekrar kazınan efsane futbolcu.

http://www.youtube.com/watch?v=zrrdlGIcmDE
yıllar geçtikçe yaşlanan futbolcuları görüp üzüldüklerimdendir pavel.
dönemimiz yıldızlarından. onlarsız futbol izlemek büyük bir eksiklik.
dün lazio'ya karşı son kez juve forması giymiş efsane. hakkında söylemek istediğim o kadar çok şey olmasına rağmen doğru kelimeleri seçemediğim için başka birşey yazamadığım... sadece güle güle demek düşer bu bünyeye.
http://img5.imageshack.us...df6c3198545ec8d4fd6e.jpg/
yukardaki fotoğrafta sabri'nin indirdiği adamdır.
çek, hatta çekoslovakya futbolunun dünyaya armağanıydı, tıpkı macarların puşkaş ı gibi, her güzel şey gibi o da yıllara yenik düştü, hoşçakal aslan yeleli.
taraflı tarafsız herkesin sevdiği müthiş bir orta saha oyuncusuydu. eksiği yok gibiydi neredeyse. mesela ronaldo' nun tekniği 100 üzerinden 95' tir ama mücadele gücü 100 üzerinden 50' dir diyelim. bu adamın her özelliği 100 üzerinden 80 filandır bu durumda. teknik, mücadeleci, zeki, oyun kurabilen, savunma yapan, top çalan, şut atan, asist yapan bir adamdı. bir de saçlarına hastaydım.
an itibariyle fenerbahçe ye transfer olmuştur hayırlı olsun.

(bkz: aziz başkanım beni al dedi)

edit: yanlış anons...
durduk yerde aklıma geldi yine. içim bi tuhaf oldu amına koyim. ilerde çocuklarıma anlatıcam lan "ben nedved izledim oluuuum" diye, yaaa yaaa.