bugün

bebek yüz lakaplı, isveçli, bir dönemin yıldızlarından. leeds united ve parma yılları kariyerinin en parlak günleridir. isveç milli takımıyla dünya üçüncülüğü yaşamıştır. (bkz: 1994 abd dunya kupasi) o kadroda bulunan diğer yıldızlar için
(bkz: thomas ravelli)
(bkz: kennet andersson)
(bkz: martin dahlin)
(bkz: 1994 dünya kupası)
ayağı kırıldıktan sonra erken yaşta futbola veda etmiş ,gelmiş geçmiş en yakışıklı futbolculardan biri.
1969 doğumlu sempatik insan. isveç milli takımı nın kilit elemanlarından biriydi. kariyerinde sırasıyla gif sundsvall, ifk norrköping, parma, leeds united, fc zürich ve crystal palace takımlarında forma giydi. crystal palace tayken oyuncu/menajer olarak oynuyordu ve premier lig tarihinin en genç menajeri ünvanını almıştı. * o sezon bittikten sonra ise aktif futbol hayatına veda etti. milli formayı 47 defa giymiş ve 26 gol atmıştır. futbolu bıraktıktan sonra memleketine dönmüş, orada undici * * adında bir restaurant açmıştır.
bu aralar poker oynayan golcu.
duba gibi olmuştur bu aralar; martin dahlin ile birlikte isveç milli futbol takımının altın yaşadığı çağda takımın iki büyük yıldızından biriydi.
futbolu bıraktıktan sonra bir dönem isveç amatör ligi takımlarından birinde kalecilik yapan efsane futbolcu.

(bkz: kadıköy panteri pancu)
(bkz: avni aker panteri bobo)
*
leeds united' de oynadığı dönemde geçirdiği trafik kazasının ardından bir türlü eski form grafiğine ulaşamayan isveçli orta saha oyuncusu.
1994 dünya kupası denilince aklıma gelen ilk kişi. gol attıktan sonra havada zıplar, sağ elini yumruk haline getirir ve havada dönerdi.
bir zamanlar iyi golcüydü.
yaşamının hiçbir döneminde golcü olmayan isveçli trequartista.
yaşamının belli döneminde golcüdür. parma maçlarının vazgeçilmezidir.
güncel Önemli Başlıklar