bugün

manchester united'in 3 numaralı defans oyuncusudur. 15 mayıs 1981 senegal doğumludur. bir defans oyuncusuna göre kısa boyludur (bkz: 173 cm). en sevdiği futbolcular romario ve eric cantona'ymis. monaco'dan transfer edilmiştir. şu ana kadar 31 maçta 1 kez gol sevinci yaşamıştır. fransız pasaportuna sahiptir.

resmi için:

http://picsrv.manutd.com/...285714285714&cvt=jpeg
fm serisinin en mükemmel sol bekidir. tek başına çevirdiği maçların haddi hesabı yoktur. gerçekte ise balon bir futbolcudur, en azından fm 2006 daki kadar iyi değildir, transfer listesine konması an meselesidir.
kendisi dahil 24 çocuğu olan bir ailenin ferdidir. yakın zamanda ailesini yardım için seda sayan'da görebiliriz.
her iki haftada bir üç tane daha kardes sahibi olan sol bek kişisi. ertem sener'in yalancısıyım vallahi. adam beyeaz show'da 20 kardeşler dedi daha sonra ki manutd barca macında 23 kardesler dedi, ardından ikinci macta 26 kardesler dedi, vallahi dedi de dedi. *
fenerbahçe ile önümüzdeki hafta 2 yıllık sözleşme imzalayacak futbolcu.
(bkz: alternatif fotomac yalanlari)
siyah tenli manu'lu oyuncu. iri kıyım olmaması kimseyi umutlandırmasın. bizzat rakip oyuncunun ayağını söküp eline verebilme potansiyeli mevcuttur.

ve bu arada helal olsun ertem şener'e. bizlere sonunda ezberletmiş evra'nın 23 kardesi olduğunu.
bir diğeri için ise; zenden siyah kuşak karetecidir aynı zamanda. *
ayrıca pes serilerinde * bulunabilecek en iyi sol bekdir.pes'de man utd'yi seçtirendir.
hücüma katkısı, çevikliği ve hırsıyla premier ligin en iyi sol bekidir. uzun yıllar bu kategoride olan ashley cole ismini gabriel ivan heinze real madride gittikten sonra bulduğu forma şansıyla geçmiş, yüzlerce kardeşi olan senegal asıllı fransız.
domenech in yardımıcısıyla kavgaya tutuşmuş bu arkadaş neticesinde de teknik direktör istifa etmiş.

ben antrenör olsam uzak dururdum bu adamdan , 23 kardeşi var lan bi çağırsa !

(bkz: patrice evra nın 23 kardeşi olması)

işte o kavga görüntüleri:

http://www.youtube.com/watch?v=qTjEQrge98g
savunmada ve hücumda eşit derecede etkili oynayabilen, müthiş bir futbolcu...
yarın bi gün morinyo 50 milyona aldırır bunu madrid'de.
20 ekim 2010 tarihli manchester united - bursaspor maçında bir kez daha fiziğinin ne kadar iyi olduğunu ispatlamış adamdır. türkiye liginde seri diye izlediğimiz volkan şen evra'ya çalım atıyor; evra tekrar geliyor ve topu çalıyor. ferrari mübarek.
--spoiler--
bu arada evra'nın 23 kardeşi vaaaaa..
--spoiler--
20-30 kardeşi olan futbolcu. buradan babasının tek işinin üremek olan damızlık bir insan olduğunu düşünmeden edemiyoruz.
20 ekim 2010 manchester united bursaspor maçında bana "ohannesburg" dedirtmiştir. nani falan hikaye hacı. saha'da tek futbolcu'ya benzeyen adam buydu. tamam abartmıyım ama en beğendiğim bu oldu. ligimizde kanat oyuncularını kanırtan volkan şen neredeyse hiçbir şey yapamadı bu adamın karşısında. ah be her maç'ta böyle adamlar izlesek keşke.
kendine özgü bir stili, top sürüşü olan futbolcudur. saçlarını sarı renge boyatsa, başka bir forma altında oynasa ve bunlardan haberim olmasa pilot kameradan ilk görüşte bu evra değil mi ? derim.
dün akşam bursaspor sol kanatını sikip atan fransız futbolcu. volkan şen le ali tandoğan ı birbirine vurdu resmen.
e boşuna mancherter de oynamıyor.
son günlerde arsenal'le ilgili atıp tutmaya yeniden başlayan futbolcu bozuntusu. kendisine, fog reyis'in o ünlü konuşmasını yolluyorum.

http://www.swfcabin.com/swf-files/1285818129.swf
(bkz: ertem şener) sağ olsun kaç kardeş olduklarını ezberlediğimiz unitedlı sol bek.
bir diplomatın oğlu.
suarez denen ite verdiği adamlık dersiyle kendisine karşı olan sempatimi 3 kat arttırmış sol bek. adamın hası.
24 kardeş olması sebebiyle arkadaşlar arasında fransız kürdü lakabıyla andığımız ve bir o kadar da sevdiğimiz futbolcudur.
Suarez ile yaşadıklarından sonra bütün liverpool taraftarlarının nefretini kazanmış sol bek. iyi futbolcu ama artık sevmiyorum bende.
devre arasinda galatasaraya gelecek olan sol bek.

edit: kaynak saglam gencler.
futboldan ümidini kesmiştir artık burgerda çalışmaktadır

görsel