bugün

türkçe ; tutku anlamına gelen sözcük.
gipsy kings'in enfes bir enstrümantal parçası.
çok hoş bir gipsy kings eseri. * *
Peter Gabriel'in the last temptation of christisimli filme yaptığı sondtrack albümünün ismidir. Albümde ortadoğunun çeşitli ülkelerinden santçılar bir araya gelmiştir ve özellikle üstat Nusrat Fateh Ali Khan'ın performansı doruktadır. Albüm filmden bağımsız olarak başlı başına bir kült olmuştur...
şimdi bu bir filmdir. acemice yapılmıştır. izlemeyenlere özetleyecek olursak hz.isa olarak gösterilen kişi filmin başından sonuna kadar dövülmektedir. boşuna seyredilmemesi de önerilir.
(bkz: passenger)*
bir rod stewart şarkısı.
peter gabriel in günaha son çağrı filmi için yaptığı 7.5 dakikalık ağıt.
D.H. Lawrence'ın "sons and lovers" adlı kitabındaki önemli bir chapterın adıdır.
mükemmel bir gipsy kings parcasi olup, sikinti aninda bir doz alinmasi, muzik doktorlarinca aciklanmistir. gitarin bunyeye bahsetmis oldugu mukemmel huzur, geride birakmis oldugunuz kotu gunleri unutmaniza daha da yardimci olur.
bulunduğunuz en iğrenç mekandan bile sizi soyutlayıp başka alemlere götüren mükemmel gipsy kings ensturumentali.
bir meyve ismidir.

(bkz: passion fruit)
hoşgelmiş altıncı nesil yazar.
yalnız bunun böyle olmadığını bir gün giriş yapmaya çabalarken yanlış kullanıcı adı veya şifre hatasını almadan anlamasını umuyorum.
kafasina gore takilan altinci nesil yazar hosgelmistir.
(bkz: #4476874)
yarasa yazarlar grubunda bulunabilecek yazardır.* hoşgelmiştir.
sanırım gün itibari ile sevgilisinden ayrılan yazardır. kendini yıpratmamalıdır, hayırlısı budur. bugün giden onun kendi kaderinde yazılana varması için gitmesi gerekendir, kaderindeki ile bir olduklarında bugün giden için bir şey hissetmeyecek, hatta o gün geldiğinde bugün için sevinecektir.

yılmaz erdoğan sana bakmak adlı şiirinde şöyle derki çokta haklıdır;
.....
bilsem ki sana varmak içindi
bütün mola sancıları
bütün stabilize arkadaşlıklar
daha hızlı koşardım
severadım gelirdim
......

yılmaz erdoğanın bu haklılığını ancak kaderindekine kavuştuğu gün anlar insan...
sevgilisinden belki de yıllar boyunca asla ayrılamamış olan bir yazardır...
#4492859 no'lu entrisiyle geceme renk katmış yazardır.
harika kokulu bir parfüm markası.
unutmayı umut etmek, unutmamayı istemekten bir sonraki aşamadır.
sensensen olarak yaşamak berbattır,çekilmezdir,hayata bir "ben" lazımdır muhakkak. işte umut günün birinde o "ben" in yolunu şaşırıp bana gelmesini beklemektir. gelir mi? belki günün birinde bir "ben" uğrar bu hayata.

hoşgelmiştir.
anlayan , dinleyen ve anlatan yazardır.dinginlik verir.mavi bir gölün yamacında küçük bir kulübedir...verandası için cimrilik yapmaz...ruhunu kelimelere döker,şiirler yazar.en basit kelimelere bile anlam yükleyebilecek niteliktedir.kelimeler asilik yapamaz dizelerinde...nerede duracaklarını bilirler...
tutku anlamındadır. aynı zamanda sözlük yazarımızdır.
denizanası soktuktan sonra böyle olmuş yazardır.

(bkz: denizanası sokması)
http://www.ulusozluk.com/...e&nw=detay&i=1345
denizanası sokması diye başlık açıp, başlığın geyiğe dönmesini sağlayan bir yazar.

edit: başlık kesinlikle geyik amaçlı açılmamıştır.
aşkı hayat yapmak, hayatı aşk yapmak zor zanaattir... unutmamayı becerebilmek engin yüreklere aittir... tertemiz yaşamış, yaşayacak yazar...
güncel Önemli Başlıklar