bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    pakistanlı sufi şarkıcı...
    varlık yokluk arasında kapılar açan bir ses. dinlersiniz artık siz eski siz değilsinizdir
    7 ... farabi
  2. 2.
    kavvali tabir edilen musiki tarzini dunyaya tanitan zat-i muhterem. baba meslegidir ve zaten grup arkadaslari da akraba-i taallukattir. mutasavviftir kendisi, sufi olma yolunda ilerlerken hakk'in rahmetine kavusmustur.
    kavvali tarz musiki, cok daha agir ve yorucudur aslinda, ustad bizim dinleyebilmemiz icin muzikten fedakarlik etmistir yani. bu haliyle bile fazlasiyla agir ve etkileyicidir.
    1 ... child
  3. 3.
    cennetten gelen ses
    2 ... olric
  4. 4.
    pakistanlı kavvali sarkıcısıdır.büyük bir müzisyendir.ünü özellikle ingiltere ve amerika müzik piyasasında büyük ses getirmiştir.bircok sarkıcı onunla düet yapmak icin sırada beklerken umulmadık şekilde dünyaya veda etmiştir.bazı sarkıcılar(jeff buckley) onunla düet yapabilme serefine nail oldular ama bu bir tanrıca olan bjork bu paydan nasibini alamamıstır.babası da kavvali üstadı olan nusret fatih etnik müzikler yapıyordu ama onun dünyadaki dinleyici kitlesi genellikle elektronik agırlıklı müzik dinleyen insanlardi.
    (bkz: efsane)
    1 ... electronica
  5. 5.
    michael brook tarafından keşfedilen ve müzikseverlere hediye edilen nadide parça.
    (bkz: tanrinin sesi)
    1 ... electronica
  6. 6.
    pakistan in gelmis gecmis en büyük müzik üstadi. 13. yüzyil islamiyetinden etkilenen kavvali müziginin önde geleni ve yeryüzünde duydugum en etkileyici sese sahip rahmetli.

"ne zaman allah icin sarki söylesem; kendimi allah la ayarli hissediyorum ve mekke deki evi karsimda duruyor. ibadet ediyorum. ne zaman peygamberimiz hz. muhammet(sav) ici sarki söylesem, kendimi medine de, o nun dizlerinin dibinde hissediyorum, saygilarimi sunuyorum ve mesajini anladigimi, kabul ettigimi söylüyorum."

Nusrat Fateh ali khan, mayis 1997
    3 -1 ... ciwan
  7. 7.
    Shan-en Shah (-i-Kavvali); Kavvalini en parıldar yıldızı...
    2 ... birdy
  8. 8.
    (bkz: sea of vapours)
    1 ... cryptic
  9. 9.
    ses tanrısı.
    2 -1 ... ceviz agaci
  10. 10.
    dead man walking soundtrackinde eddie vedder'la yaptığı düetle sesine hayran bırakan jeff buckley ve eddie vedder idolü müzisyen...
    ... manifesto