bugün

suni koku.
latince Yoluyla ya da aracılığıyla ile anlamında ön ek; "per" ve ingilizce buhar anlamına gelen "fume" kelimesinden oluşmuştur. 16.yy da parfüm sadece pis kokuları maskelemek için kullanılırdı. pis kokulu eldivenler, elbiseler, mendiller hatta mücevherler bile parfümlenirdi. Günümüzde şeker, baharat, meyve ve çiçek kokuları gibi çeşitleri bulunmaktadır.
sevgilinin üstünde koklanmaması gerekilen şey.*
(bkz: eau de toilette)
(bkz: eau de parfum)
tom tykwer'ın yönetmenliğini yaptığı, başrolde Jean-Baptiste Grenouille'nin oynadığı ilginç ve güzel bir filmdir.
sevgilinin kokusunu anımsatır. özlenir... süratle unutulmalıdır; her daim acı çekmek istemiyorsanız eğer.
b.o.k. belgeselinden öğrenmiş olduğumuz kadarıyla fransanın eski zamanlarında sokaklardaki imha edilmeyen bokların saçtıkları kokundan bi nebze olsun kurtulabilmek için bala göte yapılmış karışım.
kokusal koruyucu.*
bir bayanı çekici yapan en önemli detaylardandır.
(#8554767)
Eski çağlarda Çinliler, Hindular, Mısırlılar, Araplar, Yunanlar ve Romalılar tarafından kulanılmaktaydı. Latince tümüyle uçucu anlamına gelen per fumum sözcüğünden türemiştir.
kişiden kişiye göre değişebilecek göreceli bir nesnedir.bazı insanlar vardır ki kaliteli parfümleri üstlerine boca ederler ancak o kadar iğrenç ve ağır kalır ki o kokusu, ter kokusunu yeğlersiniz.hayır madem taşıyamıyorsunuz hafif parfümler sıkın ya da roll on kullanın ama lütfen ve lütfen kasmayın olmayınca olmuyor.
bulunma amacıyla günümüzdeki kullanım amacı biraz farklıdır.
dünyanın en gereksiz şeyidir. parfüm sıkmak insanın kendinden tiksinmesi sonucu bir şeydir.
d&p den doldurtulur.
(bkz: parfümü kadınlar ve nonoşlar kullanır)
Halk otobüslerinde 40 50 kişinin üzerine sıktığı ve kokuları birbirine karışınca insanın başını ağrıtan esans.
en çok kullanılanı reklamdır herhalde. Yani en azından ben parfüm üreticisi olsan parfümümün adını reklam koyardım on numara da tutulurdu.
http://www.youtube.com/watch?v=HgmWf1eNawA *
birini bitirmeden yenisini açtığım fransız icadı ürün.
bir parfüm erkeğin hayata attığı imza demekse eğer; imzada sahteciliğe hacet yoktur diye düşünüyorum.
kullanmayın şu doldurma parfümleri lan.
ihtiyaç duymadığım şeydir.

Ne yani, fm11 oynarken muhteşem kokumla bilgisayarı falan mı etkileyeceğim ?

(bkz: bir asosyalin hayatı)
yalan değil ben de seni aldattım
nasıl oldu inan anlamadım
Seviştik bütün gece odamızda
Senin parfümünü sıktım ah seni aradım­­.. gibi sözlere sahip ilteriş peker e ait şarkı
http://www.youtube.com/watch?v=UJH8hHsbibg
bazı kızların yanlarına yörelerine herhangi bir canlı yaklaşmasın diye kullandıkları aşırı yoğun ve birkaç metreden fazla yaklaşanın burnunun direğini kırabilecek uçucu sıvıdır. o yoğun kokuya karşı kendileri bir çeşit bağışıklık geliştirmiş olmalı.
(bkz: sevgiliye parfüm hediye etme saçmalığı)