bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  o dö tualet..
  parfüm reklamlarından duymaya alıştığımız, ing. karşılığı "toilet water", türkçe karşılığı ise "tuvalet suyu" olan fransızca cümledir kendileri.
  fesatlığı bi kenara bırakınca ise "güzel koku" anlamında kullanılır.
  4 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  tuvalet; fransa'da bayanların giymiş olduğu çok katlı balo kıyafetlerine de verilen bir isim olduğu için, anlam bakımından wc'yi değil, bahsi geçen balo kıyafetini ifade etmektedir. Dolayısıyla eau de toilette; bu kıyafetlerin üzerine sıkılan kokulu su manasına gelmektedir. *
  8 ... coincidental magic
 3. 3.
  en hafif koku türüdür; fazla kalıcı değildir. öz yağlar ile alkol saflığı açısından en düşük konsantrasyona sahiptir.

  bir seride bulunan parfum, eau de parfum ve eau de toilette aynı kompozisyona sahip olmayabilir. parfüm yaratıcısı konsantrasyonlara hafiflik kazandırabilmek için, "parfum" içinde bulunan çok etkili bir notayı "eau de toilette"te kullanmayabilir.

  parfümlerin yan ürünleri ile parfümlenmek de mümkündür. sütler, losyonlar, parfümlü yağlar da 3 ila 8 saat arasında kalıcı; 1,5 metrelik bir çember içinde yayılıcıdır.

  özellikle banyo yan ürünleri parfümün en önemli tamamlayıcılarıdır. yan ürünler arasında en kokulu ve kalıcılar olanlar banyo köpükleri ve parfümlü vücut pudralarıdır.

  müdüt : alıntıdır..
  4 ... hicbise
 4. 4.
  tuvalet suyu manasında olup güzel kokmak niyetine sıkılandır. kökeni fransa nın eskiden çok pis tuvalet kokmasından kaynaklanmaktadır. adamlar da bu pis kokuyu örtmek için eau de toilette i icat etmişler. eau de parfum e göre daha uçucu olduğundan tercih edilmez. eau de parfum den örnek vermek gerekirse de en çok sevdiğim * carolina herrera 212 yi veririm.
  2 -2 ... la foule
 5. 5.
  (bkz: edt)
  1 ... galaksitaksi
 6. 6.
  kıçlarını yıkamayan fransızların o pis kokuyu gidermek için tuvalet sonrası üzerlerine sıktıkları koku. tuvaletten çıktıktan sonra daha doğrusu tuvaletleri de olmadığı için sıçtıktan sonra kullandıkları için tuvalet suyu demişlerdir.
  5 -1 ... alcapon
 7. 7.
  alkollü suda %3 - %8 oranında parfüm esansı içeren demektir. Eau de parfumden daha az yoğun olduğu için hafif koku olarak bilinir.
  3 ... recruit
 8. 8.
  parfüm şişelerinin üzerinde yazması zorunlu olan tuvalette saklayınız anlamındaki yazı.
  -1 ... cynd
 9. 9.
  eau = su
  de = tamlama yapıyor burada kendisi
  toilette = türkçede de kullanılan tuvalet ve grand tuvalet kıyafetlerin fransızcası.
  1 ... sananeomk