bugün

ben hep arko traş kolonyası kullanıyorum.
Le labo bergamote 22
Daha önce sıktığımız o şeylerin adına boşuna parfüm demişiz.
su sıra trendyol sepetimde 2 parfüm olan:

1-dolce gabbana-light blue
2-kenzo-flower

bazı eskilerden vazgecemedigim dogrudur:)
su sıralar ilgi alanımda birkac parfum var.
belki aramızda parfum meraklıları vardır.
onlara bir hayrım dokunur.
boyle de iyi niyetli bir insanım. ihih.

edinmeyi dusundugum ve daha evvel edinmedigim parfumler:

1-micheal kors-sexy amber: chanel-allure tarzında bi koku. kadınsı. ben cok sevdim.
2-micheal kors-wonderlust: temiz ciceksi bi koku. sevdim.
3-versace-dylan turquaz: romantik bi koku. tarzıma uydu.
4-armani-passion si: hem kadınsı hem ciceksi. muk:)
Herkesin aynı koktuğu çeşitleri saymazsak, kullanılması gereken kişinin aksesuarı olandır.
budakoku ex nıhılo narkotik kullanıyorum bu kokuda keşfedildi.
Her tende farklı kokandır. Bu yüzden başkasından tavsiye almak yerine kendi tenine yakışanı bulmak gerekir.
bugün bir tane parfüm kokusu geldi burnuma ve on beş dakika düşündüm ulan bu neydi ve kimindi diye. işte, imza yaratabilir işte. sıkın oğlum, zararı yok lan.
frenkler banyo yapmıyorlarmış, her yer pis kokuyormuş, durum artık dayanılmaz bir hal alınca böyle bir şeye ihtiyaç duyulmuş ve icat edilmiş.
doğaya zararlıdır.
Parfüm, günümüzde mevsimine göre çeşitlilik gösterir. Koku seçiminde kişilik analizi yapılabilir. Parfüm içerikleri nota diye tabir edilir .Bir parfüm içeriği üst nota, orta nota ve alt nota adı altında incelenir.
Güzel kokuların ezilerek elde etmesiyle yapılan bir süs aracı. Etimolojisi Fransızca "Perfumme"den gelir. Tarihçesi taaa eski çağlara dayanır. Dünya tarihinde Mısırlılar, Yunanlılar, Romalılar, Persler, Hintliler, Çinliler, ibraniler, Araplar ve Batılılar tarafından kullanılmıştır.
Fransızların "yıkanmadığı için parfümü icat ettikleri" büyük bir yobaz yalanıdır. Parfüm, ilk çağlardan beri bilinen bir şeydi. O zamanlar yukarıda bu adını saydığım milletlerin hepsinin yıkanmaktan nefret eden pasaklı milletler olması lazımdı. islam dinine göre Hz. Muhammed, parfüm ve güzel koku düşkünlüğüyle bilinir. O zaman bu dincilere göre Peygamber de mi pasaklıydı? Camilerin önünde satılan gülsulu esanslar da aslında birer parfümden başka bir şey değildir.
parfüm ve ten uyumu, olmazsa olmazlardandır. herkesin teni kendine özgü olduğundan herkes kendi teniniyle uyum sağlayan parfümleri kullanmaldır. bu ancak denenerek bulunur. kokumuz bzim özelimizdir.
gurmesiyiz çok şükür. gidip de kör kalem almayın ayıcı gibi marka alıcam diye, yazın abinize yönlendirelim sizi.
Geçenlerde artık yeni işe başladım ve biraz da koku değiştirmemin gerektiğini düşünerek yeni parfüm arayışına başladım. Güzel bir şey bulayım zaten beni uzun süre götürür diye paraya kıyayım dedim . aradım taradım , sahtesi bile bi ton para olmuş bir parfüm aldım. Kokusu alırken çok hoşuma gitmişti. Yok abi şimdi kokluyorum kokluyorum o çekici koku gelmiyor. Böyle sanki pardümü sıkıyorum da 10 dk sonra gidiyor koku gibi. 4-5 kez bir noktaya sıktım bir saat sonra alamıyorum o kokuyu .böyle bir şey nasıl olabilir ya edp yani bir de .
Nedense testerların daha iyi ve kalıcı olduğunu düşündüğüm koku. Her ne kadar bilindik mağazalardan alsam da tester kadar iyi etki yaratmıyor bende. Belki de bir çeşit satış taktiğidir.
Perfume: The Story of a Murderer Filmini izlediğimden beri bakış açım baya değişti parfüme karşı .
gereksiz üründür, kolonyalar ilgimi çok daha fazla çekmekte.
Yıllar önce kız arkadaşım hediye olarak almıştı şu parfümü: "Ulric de Varens Homme Silver Erkek Parfüm".
O zamanlar acayip beğenerek kullanmıştım. Kalıcılığı da oldukça yüksekti! Sonra başka parfümlere geçtim falan unuttum tekrar almayı. Geçen gün watsons mağazasında rastladım ve tekrar aldım bu sefer. Acayip güzel bir kokusu var bunun ya! Başka tavsiyeleri olan varsa iletebilir.
Clinique aromatic in white için para biriktiriyordum, sonra gidip tatil yaptim O parayla. Böyle de iradeliyimdir. O zaman devam in2u kullanmaya.
zamanında fransa'da tuvalet olmadığı için insanların her yerde ihtiyaçlarını gördüğü için oluşan kokuyu gidermek için icat edilmiştir.
ilk bakışta etkilese de ben o ten kokusunu bir başka seviyorum; Bana kalırsa hafızaya kazınan koku da budur. Aksi halde o parfümün süründüğü bedenin bir ehemmiyeti kalmaz, bu koku bana ait demek güçleşirdi.

Sarılarak uyuduğunuz gecenin sabahı, sevilen adamın/kadının uyandığındaki hafif terli teninin, boynunun kokusunun hissettirdiklerini hangi parfüm hissettirebilir ki ? Mıh gibi kazınır, bir daha da unutmazsınız.
endüstrileşmesi fransa'da başlayan, sanki insanlar ondan önce güzel kokmak istemiyormuş gibi davranılan sıvı lüks. tarihi Mısırlılar'a dayanıyordu yanlış hatırlamıyorsam. alkolde demlemek yerine direkt esans yağı olarak kullanılırdı.

şu an sevdiğim aromatik yağları tek ya da karışım halinde parfüm olarak kullanıyorum. kulak arkası, boyun yanları ve el bilekleri (bazen dekolte bölgesi hehehe) uygulama noktası olarak kullanıldığında oldukça iyi hissettiriyor.
deneyiniz efendim.
türkiye'de lüks sayılmaktadır.
3 gün kalıcı parfüm 5 tl yazan yerlerden alırsanız 2 saat değil, yarım saat sonra psikolojik olarak güzel kokuyorsun mesajı veriyor olabilir beynine.
Aslında hayal mahsulü üründür
Alıyorsun parfümü sıkıyorsun 1/2 saat sonra sıktığın yeri kokluyorsun sanki hiç sikmamis gibi

Hepsi aynı ister 200/300 lira ver
ister 1000 lira
iste 5 lira

Sana psikolojik olarak güzel kokuyorsun mesajı veriyor beynine..
Alın limon kolonyası sürün daha iyi..