1. 1.
  parazitizm yaşam biçimini benimsemiş canlılara verilen isim.

  (bkz: kommensalizm)
  (bkz: kommensalist)
  (bkz: mutualist)
  (bkz: mutualizm)
  (bkz: parazitizm)
  1 ... devedikeni
 2. 2.
  (bkz: asalak)
  2 ... devedikeni
 3. 3.
  Başka türden bir canlının içinde veya üzerinde, kendisine besin veya barınak sağlayacak şekilde ancak aynı zamanda da diğer canlıya da zarar verecek şekilde yaşayan organizma, asalak.
  1 ... the kene
 4. 4.
  Parazit, başka canlıyı öldürmeden ondan beslenen canlılara denir
  3 ... insensible
 5. 5.
  başkasının sırtından geçinen kanını emen şerefsizler.
  3 ... sıfırın altında
 6. 6.
  üçüncü nesil yazar.*
  ... oumar
 7. 7.
  benimle aynı duyarlılığa sahip olduğu için(!) hiç tanımadığı halde beni korumaya çalışmasıyla ne kadar delikanlı(!) bir insan olduğunu anladığım yazar arkadaşımız.
  -1 ... chazsmyr dhuunyl
 8. 8.
  sözlükte seviyenin yer yer belden aşağıya inmesinden rahatsız(!) bir yazar arkadaşımız. keşke herkes bazı konularda onun kadar duyarlı olabilse.
  ... chazsmyr dhuunyl
 9. 9.
  izmir kuresel isiniyor biz hala iciyoruz zirvesine gelerek kendisini belli etmeden bir kenarda oturdugu iddaa eden yazarmis. baslik altina yazdigi yazida bende gözlüklü arkadas olarak bahsetmis ve kizildereli resimlerine bakarak '' soyagacim '' esprisi yaptigimi söylemis , olayin özü kizildereli kadinlarinin ne kadar cirkin oldugu ve elli tane olsa birini vermem muhabbetiydi , tabi arkadas cidden oraya geldiyse bi kere yanlis anlamis.

  zira kendisinin orada olmasi ve yanimiza gelmemesi üstüne bir paket sigara icmesi konusuna anlam vermis degilim.
  ... bu nick tam yirmi bir harf
 10. 10.
  roma döneminde ortaya çıkmış bir kelime olup, başkalarının sırtından geçinenler için kullanılmıştır o zamanlar. canlılar aleminde parazit canlılara çokça rastlanmaktadır. günümüzde sigara parazitliği adı altında yeni bir tür parazitlik görülmektedir.
  1 ... sacriter